Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Konfiguracja apple tv + projektor + sonos arc


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 przemekipX

przemekipX
  • 4 postów

Napisano 27 lutego 2022 - 22:16

Cześć,

 

chciałbym podłączy Apple Tv 4k do projektora kablem HDMI

ale dzwięk chciałbym przesłać do soundbara sonos ARC za pomoca AirPlay2 - czy oglądając Netflix 4k i youtube, nie bedzie opóźnień i faktycznie jakosc glownie na netflixie bedzie ta najwyższa z możliwych?

 

teoretycznie prosty konfig,  a praktyka pokazuje ze zdania są podzielone



#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 27 lutego 2022 - 23:57

A czemu tak? Czemu Sonosa też nie kablem hdmi, żeby z tego ARC skorzystać w ogóle?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 28 lutego 2022 - 07:26

Z doświadczenia z projektorem wiem, że to kwestia długości kabli. Projektor jest z natury daleko od głośnika. Nie wiem jak z opóźnieniami, może wieczorem spróbuję z innym głośnikiem AirPlay (nie mam sonosa), ale mocno obawiam się opóźnień. Ja przerabiałem już najróżniejsze konfiguracje.  Skończyło się na HDMI, amplitunerze z tylu pokoju i kablach głośnikowych do przodu. 



#4 przemekipX

przemekipX
  • 4 postów

Napisano 28 lutego 2022 - 13:39

A czemu tak? Czemu Sonosa też nie kablem hdmi, żeby z tego ARC skorzystać w ogóle?

 

 

Hej, mam żelbetonowy sufity i nie mam jak pociagnac kilku metrowego kabla HDMI...i jakiego kolwiek innego


Z doświadczenia z projektorem wiem, że to kwestia długości kabli. Projektor jest z natury daleko od głośnika. Nie wiem jak z opóźnieniami, może wieczorem spróbuję z innym głośnikiem AirPlay (nie mam sonosa), ale mocno obawiam się opóźnień. Ja przerabiałem już najróżniejsze konfiguracje.  Skończyło się na HDMI, amplitunerze z tylu pokoju i kablach głośnikowych do przodu. 

 

 

Super, a możesz zobaczyć wlasnie czy nastepuje to opźnienie ? 



#5 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 28 lutego 2022 - 14:59

Zrobiłem test. Z Apple TV 4K (ale 1gen) wideo szło przez HDMI na projektor 4k Epsona, a audio przez AirPlay 2 Macbooka Air M1. Choć synchronizacja nie była perfekcyjna, to opóźnienie było znikome i trudne do odróżnienia od zwykłego setupu (gdzie dźwięk szedł przez HDMI i amplituner Denon Dolby Atmos do głośników 5.1) . Nie wiem, jak będzie z Sonosem, ale przyznam, że jestem pod wrażeniem - myślałem, że będzie źle. Nie widzę też istotnej różnicy przy oglądaniu tego samego materiału (z YT) na MacBooku Air. Materiał był typu gadające głowy więc świetnie można było ocenić asynchron. Jestem też pod wrażeniem jak łatwo wybrać alternatywne wyjście w samym Apple TV. Ale w sieci widziałem narzekania także przy podłączenie sonosa przez HDMI no i nie mam pewności czy zaawansowane formaty przestrzenne zadziałają. Powodzenia - napisz jak wyszło.



#6 przemekipX

przemekipX
  • 4 postów

Napisano 28 lutego 2022 - 15:09

Zrobiłem test. Z Apple TV 4K (ale 1gen) wideo szło przez HDMI na projektor 4k Epsona, a audio przez AirPlay 2 Macbooka Air M1. Choć synchronizacja nie była perfekcyjna, to opóźnienie było znikome i trudne do odróżnienia od zwykłego setupu (gdzie dźwięk szedł przez HDMI i amplituner Denon Dolby Atmos do głośników 5.1) . Nie wiem, jak będzie z Sonosem, ale przyznam, że jestem pod wrażeniem - myślałem, że będzie źle. Nie widzę też istotnej różnicy przy oglądaniu tego samego materiału (z YT) na MacBooku Air. Materiał był typu gadające głowy więc świetnie można było ocenić asynchron. Jestem też pod wrażeniem jak łatwo wybrać alternatywne wyjście w samym Apple TV. Ale w sieci widziałem narzekania także przy podłączenie sonosa przez HDMI no i nie mam pewności czy zaawansowane formaty przestrzenne zadziałają. Powodzenia - napisz jak wyszło.

Super, wielkie dzieki!!!!

 

Jedynie co mnie zastanawia, czy przy np godzinnym odtwarzaniu nie będzie sie rozjeżdżało. Rozumiesz o co mi chodzi prawda?



#7 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 28 lutego 2022 - 15:56

Wszystko może się dziać - może działać np. dobrze przy stereo a źle przy 5.1. Może działać różnie z różnymi aplikacjami. Możesz mieć wyższą czułość na asynchron niż ja - to kwestie osobnicze - ja pracuję w TV, kolega z działu technicznego widział/słyszał asynchron o kilka ramek, którego ja nie doświadczałem. Jak wspomniałem i przy HDMI może być problem (raczej pochodzący z samego streamu). Są pewne możliwości korekty. Ja od 25 lat mam projektor zamiast TV i stosunkowo niedawno dorobiłem się HDMI zamurowanego w ścianie. Eksperymentowałem z bezprzewodowym HDMI, ale ostatecznie jak pisałem, wygrało rozwiązanie klasyczne - amplituner blisko projektora i długie kable do głośników (w ścianach a częściowo w listwach przypodłogowych). Apple TV fajnie tym steruje - dzięki CEC mam z pilota ATV włączanie wszystkiego oraz sterowanie głośnością. ATV jest głównym źródłem obrazu - Blueray nie był włączony od miesięcy, dekoder UPC - może dwa razy przez dwa lata. Czasem użyję komputera dla serwisów nie oferowanych na ATV.



#8 Camaro

Camaro
  • 32 postów
  • SkądLondyn

Napisano 28 lutego 2022 - 21:57

Hej, mam żelbetonowy sufity i nie mam jak pociagnac kilku metrowego kabla HDMI...i jakiego kolwiek innego


 

 

Poszukaj kogoś z wiertarką SDS i bez problemu się przez żelbeton przewiercisz. :) 
Zakładam, że takie narzędzia można też wypożyczyć, wystarczy poszukać. :) 
Problem z ciągnięciem kabla - bez skojarzeń proszę - rozwiązany. 



#9 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 28 lutego 2022 - 23:09

Ja mam wiertarkę SDS i mimo to czekałem do remontu mieszkania na pociągnięcie kabla. Nie wystarczy otwór, trzeba wykuć bruzdę. Potem okazało się, że fachowiec źle zrobił i jak się uszkodziła wtyczka to nie mogłem kabla wymienić. Na szczęście znajomy podpowiedział inny sposób, bo przez ponad rok jechałem na „bypassie” (biały kabel wiszący z projektora). Ten inny sposób to kabel w ścianie z gipskartonem (na szczęście projektor jest blisko ściany.

#10 przemekipX

przemekipX
  • 4 postów

Napisano 01 marca 2022 - 08:14

U mnie bruzda by szła na jakies 6-7metrów ;-) 

I tak jak mówi Wojtek no czasami trzeba obejść ten kabel... 


Poszukaj kogoś z wiertarką SDS i bez problemu się przez żelbeton przewiercisz. :) 
Zakładam, że takie narzędzia można też wypożyczyć, wystarczy poszukać. :) 
Problem z ciągnięciem kabla - bez skojarzeń proszę - rozwiązany. 

 

Tu nie chodzi o wiertarkę SDS tylko o samo fizyczne zrobienie w żelbecie ... no i przypomnę mam mieszkanie nie dom wolnostojący - jak bym miał to drugi to juz by się to działo :) 



#11 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 09 marca 2022 - 10:08

Zrobiłem test. Z Apple TV 4K (ale 1gen) wideo szło przez HDMI na projektor 4k Epsona, a audio przez AirPlay 2 Macbooka Air M1. Choć synchronizacja nie była perfekcyjna, to opóźnienie było znikome i trudne do odróżnienia od zwykłego setupu (gdzie dźwięk szedł przez HDMI i amplituner Denon Dolby Atmos do głośników 5.1) . Nie wiem, jak będzie z Sonosem, ale przyznam, że jestem pod wrażeniem - myślałem, że będzie źle. Nie widzę też istotnej różnicy przy oglądaniu tego samego materiału (z YT) na MacBooku Air. Materiał był typu gadające głowy więc świetnie można było ocenić asynchron. Jestem też pod wrażeniem jak łatwo wybrać alternatywne wyjście w samym Apple TV. Ale w sieci widziałem narzekania także przy podłączenie sonosa przez HDMI no i nie mam pewności czy zaawansowane formaty przestrzenne zadziałają. Powodzenia - napisz jak wyszło.

Czy jest na rynku jakiś w miarę tani, ale z sensem projektor (szukam na odległość 1,5m do ekranu) - może być 1080p. 



#12 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 09 marca 2022 - 14:42

Ale szukasz projektora Short Throw - aby był duży obraz z bliska, czy takiego malucha  - obraz typu 40 cali? I co znaczy tani - w projektorach jest zakres cen od kilkuset PLN do kilkuset tysięcy? Ja mogę polecić projektory Epson. Marki godne zaufania to też Benq, Viewsonic i Optoma. W tych o krótkim rzucie (czyli dobry obraz z bliska) - LG, Xiaomi, Hisense. W przenośnych - Xiaomi, Viewsonic, Philips i LG. Sony, Panasonic i JVC mają ofertę dla wymagających. Rzecz w tym, że sprzęt ten ma specjalizację - inny projekt będzie dobry do prezentacji w klasie, inny do meczów w oświetlonym pokoju, a inny dla wideofila, który ma wyciemniony (czarny sufit i ściany) pokój. Ja mam doświadczenie z projektorami domowymi i biznesowymi. Zaś o przenośnych maluchach tylko czytam.



#13 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 10 marca 2022 - 11:07

Ale szukasz projektora Short Throw - aby był duży obraz z bliska, czy takiego malucha  - obraz typu 40 cali? I co znaczy tani - w projektorach jest zakres cen od kilkuset PLN do kilkuset tysięcy? Ja mogę polecić projektory Epson. Marki godne zaufania to też Benq, Viewsonic i Optoma. W tych o krótkim rzucie (czyli dobry obraz z bliska) - LG, Xiaomi, Hisense. W przenośnych - Xiaomi, Viewsonic, Philips i LG. Sony, Panasonic i JVC mają ofertę dla wymagających. Rzecz w tym, że sprzęt ten ma specjalizację - inny projekt będzie dobry do prezentacji w klasie, inny do meczów w oświetlonym pokoju, a inny dla wideofila, który ma wyciemniony (czarny sufit i ściany) pokój. Ja mam doświadczenie z projektorami domowymi i biznesowymi. Zaś o przenośnych maluchach tylko czytam.

Do sypialni pewnie z rozwijanym ekranem, bo ściana jest niebieska. Raczej netfilx, aTV+, yt itp - czasem jakaś gierka  - mam jeszcze czarne atv 1gen wiec raczej 1080p. Ponieważ instalacja byłaby 1,5m od ekranu to spodziewam się, że w  grę wchodzą  te o bliskim rzucie (popraw mnie proszę jeśli się mylę).  



#14 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 10 marca 2022 - 11:59

Żeby z konkretnej odległości mieć konkretnej wielkości i właściwej jasności obraz, trzeba dobrać odpowiedni projektor - nie tylko "dobry" ale z właściwym obiektywem i lampą. 1,5m to dużo dla short throw i mało dla zwykłych. Popatrz tu https://www.projecto...culator-pro.cfm i zobacz jakie modele w ogóle się nadadzą. Ja na przykład muszę mieć projektor ponad 4,5 m od ekranu, ekran ma 110" i to zdecydowanie ogranicza mi wybór. Niby jest zoom, ale on ma też ograniczony zakres. Do sypialni szukaj projektora "domowego" (biurowe są optymalizowana na moc białego światła, a nie kolory). Sprawdź, czy jesteś czuły na efekt tęczy - to cecha osobnicza która utrudnia korzystanie z projektów DLP, bo kątem oka niektórzy widzą tęczowe blaski - warto w specjalistycznym sklepie zobaczyć to w naturze.


  • angelares lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych