Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Granie na Macu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Insane91PL

Insane91PL
  • 8 postów

Napisano 05 stycznia 2022 - 22:16

Cześć!

Długo szukałem odpowiedzi czy granie na Macu jest możliwe. Dużo osób też podpowiadało mi, że nie ma szans, że nawet stary CS:GO nie odpali - od tego są konsole. Tych mam 65 sztuk w kolekcji ale chciałem sprawdzić. Wątek zakładam by każdy kto ma wątpliwości znał pewną odpowiedź.

Na moim MacBook Pro late 2014 granie jest niemalże niemożliwe - chociażby taki Oceanhorn 2 powoduje, że wiatraki pracują na maksymalnych obrotach a z wylotu powietrza bucha parzący gorąc.


Z koleji na iMac 27 5K 2021 Base Model z i5, Radeon Pro 4GB oraz rozszerzonym ramem do 40GB (na 8 były problemy) wszystko działa. Zainstalowałem Windows 10 Pro na dysku zewnętrznym AData SSD SE770 z USB 3.2 i prędkości odczytu 1000MB/s oraz zapisu 800MB/s. Windowsa zaktualizowałem jak tylko się dało i zoptymalizowałem pod kątem nie uruchamiania niepotrzebnych aplikacji. Jedyne co nie działa to Bluetooth ale i tak mam do Windowsa klawiaturę i mysz od Razera podpiętą na stałe na wysuwanej półce pod biurkiem. Zainstalowałem GOG Galaxy, Steam, Epic Launcher oraz Ubisoft Connect. 

GOG Galaxy
Heroes 2 oraz 3 - wszystko działa jak należy

Steam
World War 3 - na rozdzielczości 2,5K i detalach ultra gra ma ok 27-40 klatek, po zmniejszeniu detali do wysokich utrzymuje stałe 30, przy wyłączeniu kilku opcji graficznych można uzyskać stałe 60 klatek. Co do wentylatorów pracuję nieco głośniej, tzn je słychać ale trzeba się wsłuchać. Brak uwag.

New World - gra jest słabo zoptymalizowana bo na rozdzielczości FHD i detalach średnich jest dopiero w mojej ocenie grywalna ale jako, że gra jest po patchach "zepsuta" możliwe, że jest to kwestia właśnie optymalizacji. 

Epic Launcher

Fortnite - tutaj jest popis bo na 2.5K przy detalach mocno zróżnicowanych np odległość pola widzenia epicka, antyaliasing epicka, jakość cieni średnia, postprocessing niski, jakość tekstur wysoka i z wykorzystaniem DX12 oraz wyłączoną synchronizacją pionową gra jest wyśmienicie płynna, stałe 60 klatek, gram na zablokowanych więc może wyciąga więcej. Wentylatory pracują jak przy normalnej pracy w systemie, nie są słyszalne komputer jest lekko ciepły nawet po 3 godzinnej sesji. Da się zgrać również w 5K ale wymaga to redukcji kilku ustawień na wysokie z epickie.

Shadow of Tomb Raider - gra na 2.5K na detalach wysokich i ultra gra jest mega płynna, brak jakichkolwiek zacięć, tak samo jak w Fortnite nie powoduje wycia wentylatorów. 

Ubisoft Connect 

Immortals - Fenyx Rising - gra działana wysokich detalach w rozdzielczości 2.5K - niestety nie obsługuje w pełni tej rozdzielczości i dodaje niebieskie pola z prawej i lewej strony z logo oraz czarne u góry i dołu co sprawia, że gra się jak by się oglądało film. Płynność bardzo dobra.




Problemy z grami które się wyłączały po kilku minutach gry (w menu było ok) rozwiązałem dodając do iMaca do standardowych 8GB ramu kolejne dwie kości po 16GB 2666MHz. Na wolniejszym dysku SSD mogą występować problemy (Samsung EVO 500GB).


Użytkownik Insane91PL edytował ten post 05 stycznia 2022 - 22:20


#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 stycznia 2022 - 00:00

Czekaj. Nazwałeś post 'granie na Macu', a potem piszesz, że grasz na windowsie, tylko na hardware od Apple? No to strasznie fajnie, ale to jest dział Mac - Software i rozmawiamy tutaj o grach odpalanych w macOS.

 

Ten wątek powinien trafić do kosza, ale go tylko zamknę, bo się rozpisałeś i generalnie dałeś dużo informacji, które mogą być dla innych ciekawe - tylko niekoniecznie w tym dziale/na tym forum. Tutaj średnio nas interesuje Windows.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych