Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple Watch Series 7


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
291 odpowiedzi w tym temacie

#26 maxuel

maxuel
  • 29 postów

Napisano 16 października 2021 - 08:01

Próbowałem i mam tylko opcję dyktowania. Jest tylko możliwość korzystania z klawiatury na iPhonie.

#27 konrad white

konrad white
  • 224 postów

Napisano 16 października 2021 - 22:31

Próbowałem i mam tylko opcję dyktowania. Jest tylko możliwość korzystania z klawiatury na iPhonie.

U mie to samo, czyli klawiatury brak.



#28 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 16 października 2021 - 23:14

U mie to samo, czyli klawiatury brak.

Musisz dodac klawoature angielska do Iphona 



#29 host21

host21
  • 4 postów

Napisano 18 października 2021 - 08:45

Witam.

Chciałbym się przywitać. To mój pierwszy post.

 

Od niedawna przesiadłem się z Androida na IOS. Moje pierwsze wrażenia - mega !!! Jakość produktów apple na najwyższym poziomie ale....

Kupiłem w piątek Iwatch 7 i dzisiaj na niego spoglądam ( zakup w piątek - dzisiaj mamy poniedziałek ) pierwsza duża rysa na tafli szkła.... Zdjęcie w załączniku

 

Nie pamiętam abym nim gdzieś uderzył lub otarł. Po prostu rysa jak się patrzy ? Czy to jest ta nowa wytrzymałość szkła porównywalna do szafirowego ?

 

Gdzie mogę kupić folie lub szkło hartowane do zabezpieczenia zegarka ?

 

 

Załączone pliki



#30 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 18 października 2021 - 12:02

Szkło podobne do szafirowego jest tylko w wersji stalowej. Tutaj zwykłe rysujące się badziewie jak w telefonach. Ja od zawsze używam folii rock hydrogel. Tylko nie wiem czy już jest na 7 musisz poszukać.

iPhone 15 Pro


#31 host21

host21
  • 4 postów

Napisano 18 października 2021 - 12:26

Szkło podobne do szafirowego jest tylko w wersji stalowej. Tutaj zwykłe rysujące się badziewie jak w telefonach. Ja od zawsze używam folii rock hydrogel. Tylko nie wiem czy już jest na 7 musisz poszukać.

A co powiesz na Ochrona na ekran smartwatcha Apple Watch 7 45mm, 3mk Watch Protection

https://sklep.3mk.pl/pl/p/Ochrona-na-ekran-smartwatcha-Apple-Watch-7-45mm%2C-3mk-Watch-Protection/59484



#32 konrad white

konrad white
  • 224 postów

Napisano 18 października 2021 - 12:34

Mam wersję SS stąd zastanawiam się czy folia na wyświetlacz jest niezbędna…

#33 bf7a1f7821

bf7a1f7821

    Trancex

  • 597 postów

Napisano 18 października 2021 - 12:43

Ja na ss nie używam żadnych folii, casow itp. i jak dotąd żadnych rys, czy obić. Raz na silce hantla mi się wyślizgnęła delikatnie i doszło do kontaktu ze szkłem, ale zero śladu.

P.s dawajcie znać, czy sa jakieś zmiany podczas aktywności względem poprzedników.

IP XS Max | MacBook Pro 2020 | Ipad Air2 | AW 4 SS


#34 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 18 października 2021 - 12:45

A co powiesz na Ochrona na ekran smartwatcha Apple Watch 7 45mm, 3mk Watch Protection[/size]
https://sklep.3mk.pl...rotection/59484

Nie wiem nie używałem. Może da radę, jak jest odpowiednio, elastyczne i zawinie się na całym ekranie. Hydrogel jest.

iPhone 15 Pro


#35 host21

host21
  • 4 postów

Napisano 18 października 2021 - 12:47

Nie wiem nie używałem. Może da radę, jak jest odpowiednio, elastyczne i zawinie się na całym ekranie. Hydrogel jest.

Jak znajdziesz rock hydrogel watch 7 to podeślij linka.



#36 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 18 października 2021 - 12:55

Na razie tylko chyba Ali, jeszcze nie widziałem żeby ktoś sprowadził. 2-3 tygodnie czekania pewnie.

https://a.aliexpress.com/_vnqXaC

Użytkownik Regiss edytował ten post 18 października 2021 - 12:57

iPhone 15 Pro


#37 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 18 października 2021 - 14:33

W wersji aluminiowej to się w sumie nie ma co dziwić. Przerabiałem od AW 3, na chwilę AW 4 i od razu zmieniłem na wersje stalowe od AW 4 do 7 obecnie. Szkło, w zegarkach, w wersji stalowej, jest zdecydowanie bardziej wytrzymałe - to bez dwóch zdań. Oczywiście nie używam żadnych żeli, folii, casów czy innych tego typu wynalazków. O ile na telefonie to się sprawdza, tak na zegarku w ogóle - chyba, że zegarek zakładany raz na tydzień a w pozostałe dni leży. Jak miałem jeszcze wersje aluminiowe - chyba na 4 skończyłem, to folie odpadały po kilku basenach/siłowniach. Etui to pomyłka jakaś, bo zegarek się robi zabawką plastikową :) a porównując wytrzymałość stalowego AW 7 do stalowego AW 6, to raczej to będzie trudne. Bo na AW 6 żadnych rys nie miałem, a był i rower XC, siłownia, bieganie itd. Liczę na to, że tu będzie podobnie.

#38 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 18 października 2021 - 15:53

Ja nie wiem, co Wy robicie z tymi zegarkami. Obecny to już mój trzeci model i tylko raz się coś stało - AW 4 ma pęknięcie/rysę na ekranie, bo się wywaliłem w stanie nietrzeźwości dość grubo. A tak to nic, nigdy - ani na szkle, ani na obudowie. Żadnych smutnych pokrowców, folii i etui nie noszę.

 

Zresztą, jak się zarysuje, to się zarysuje. Życie. Sprzęt jest do używania, a nie do wyglądania i chuchania na niego.


  • krzysztofsds lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#39 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 18 października 2021 - 17:29

Ja nie wiem, co Wy robicie z tymi zegarkami. Obecny to już mój trzeci model i tylko raz się coś stało - AW 4 ma pęknięcie/rysę na ekranie, bo się wywaliłem w stanie nietrzeźwości dość grubo. A tak to nic, nigdy - ani na szkle, ani na obudowie. Żadnych smutnych pokrowców, folii i etui nie noszę.

 

Zresztą, jak się zarysuje, to się zarysuje. Życie. Sprzęt jest do używania, a nie do wyglądania i chuchania na niego.

Ja mam podobne poświadczenia, nie oprócz tej wywrotki. Uzywam AW w wersji aluminiowej od Series  1, teraz mam 7. Zawsze bez bez etui. Odsprzedaje co roku zegarek jak nowy. Żyje, pracuje ;)



#40 tomasov

tomasov
  • 581 postów
  • SkądPolska

Napisano 18 października 2021 - 17:30

Zastanawiam się jak będzie trzymała bateria w wersji 41mm LTE w porównaniu do 44mm LTE. Czy ktoś ma jakieś informacje? Mniejszy ekran = mniejsze zużycie ale też chyba mniejsza bateria niż w 45mm racja?

#41 Geble

Geble

  • 1 178 postów
  • Płeć:
  • SkądMysłowice

Napisano 18 października 2021 - 17:32

Ktoś może pracować na budowie, uczestniczyć w Runmagedonie itp itd. U mnie tez nic się nie dzieje, ale trudno żeby się działo skoro w pracy siedzę przed biurkiem, aczkolwiek jestem sobie w stanie wyobrazić, że ludzie jednak robią bardziej ekstremalne rzeczy niż ja :)

BEKO MCNA406E40ZXBN HarvestFresh Nofrost A++ ||  ELECTROLUX EW6F329SP PerfectCare  ||  ELECTROLUX ESF74661RX  || Rubin 714p  ||  Paseratti 1.9 TDI


#42 Trafimow

Trafimow
  • 124 postów

Napisano 19 października 2021 - 21:21

Jak wrażenia/opinie z opaski Solo?


Macbook Pro 13.3 Retina - iPhone 4S - iPhone 5S -  iPhone 7 - iPhone X - iPhone 12 - Apple TV 4K 2021 - Time Capsule - Apple Watch Series 3 - Apple Watch series 7 - iPad 9.7 2018 6gen.


#43 Tomasz Kędra

Tomasz Kędra
  • 178 postów
  • SkądKatowice

Napisano 19 października 2021 - 21:31

Używałem AW3 Alu przez 3 lata bez żadnej folii i nie mam ani jednej ryski, mimo ze w zegarku przebiegłem i przejechałem kilka tysięcy km, pływałem w słonej i słodkiej wodzie, sprzątałem, budowałem, bawiłem się z dziećmi itd (ogólnie zegarek około 23h na dobę na ręce). Teraz mam nadzieje ze z AW7 będzie to samo. Spadł mi już pierwszego dnia, na szczęście żadnego śladu:) ale kupiłem tę folię od 3mk i założę na próbę jutro

Iphone Xs (tymczasowo), MBP 13 M1 16/512 space grey, iPad Air 64 lte silver, AirPods Pro, był jeszcze AW7, ale Epix gen 2 jest lepszy:)


#44 tomczii

tomczii
  • 901 postów

Napisano 20 października 2021 - 08:27

Pierwsze recenzje pokazują, że nowy aw7 bateria wcale nie powala i max to 1,5 dni na zegarku a to mega słaby wynik tak jak wcześniejszych generacjach :)


Iphone 15 pro max , AW ultra 49mm


#45 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 20 października 2021 - 08:34

Jak wrażenia/opinie z opaski Solo?

To nie jest wątek o paskach. W tamtym zapytaj.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#46 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 20 października 2021 - 10:27

Pierwsze recenzje pokazują, że nowy aw7 bateria wcale nie powala i max to 1,5 dni na zegarku a to mega słaby wynik tak jak wcześniejszych generacjach :)


A czego się spodziewałeś ? ;) Apple Watch niestety ma słabą baterię, każdy to wie. O tyle dobrze, że faktycznie ładuje się szybko, więc to żaden problem, żeby zostawić zegarek na te 15 minut rano, żeby się doładował.

Użytkownik damianmajk edytował ten post 20 października 2021 - 10:28

  • ma_ko lubi to

#47 barth7

barth7
  • 28 postów
  • Skądze wsi

Napisano 20 października 2021 - 11:09

Pierwsze, drugie wrażenia po kilku dniach użytkowania.

Bateria - jak dla mnie bardzo dobrze, AW3 spokojnie starczał na każdy dzień. Nie używam zegarka w nocy, odkładam go na ładowarkę. Bateria po ponad 3 latach użytkowania na koniec dnia miała 30-50% zależnie od aktywności w ciągu dnia. Nowy AW7 sprawdzam i ma jak na pierwsze dni 66-70% bezproblemowo. Jak dla mnie wynik bardzo solidny, jestem zadowolony.

Wyświetlacz - chyba się przyzwyczajam do jego wielkości. Niezaprzeczalny fakt, jest bardzo czytelny, bez względu na używaną aplikację czy tarczę, a tych także jest sporo.

Jest dla mnie zauważalny efekt nowości (zmiany) prawie na każdym kroku.

Nie wiem czy zmieniło się pokrycie wyświetlacza, czy to kwestia użytego materiału, ale po zmoczeniu go momentalnie spływa woda i można normalnie używać zegarka.

Było to niemożliwe z moim wcześniejszym AW3, trzeba było poczekać aż przeschnie lub go wytrzeć. Teraz woda spływa i wyświetlacz po 2 sek. normalnie funkcjonuje. Bardzo duży plus.

Pasek w wersji Nike zauważyła żona że jest z bardziej elastycznego materiału. Jest bardziej "giętki" co również jest na plus, choć nigdy nie mieliśmy z paskami problemu. Czy to w kwestii ich trwałości czy oddziaływania na skórę. Jedynie pierwszy pasek u żony delikatnie się odbarwił przez lata, jako jedyny.

Także kwestia przyzwyczajenia, ale jego zapinanie nigdy nie było dla mnie problemem.

Takie pierwsze, drugie wrażenia. Każdy pewnie będzie zwracał uwagę na co innego.

Nie wiem jak odczucia po zmianie z późniejszych wersji, np. AW6.

Dla nas jest to bardzo dobra decyzja.

 

ps. Nike run dostało kolejną szansę. Niestety w aplikacji na telefonie bieg się nie zarejestrował, a w zegarku tak. To także nowość, bo w AW3 jak biegu nie było to nie było nigdzie.

Teraz w aktywnościach jest, widoczny jako bieg z aplikacją Nike Run i spokojnie można sprawdzić wszystkie szczegóły biegu wchodząc do niego (myślę że to także zasługa większego wyświetlacza).

Dziś kolejny test, trening kardio, zobaczymy jak będzie.


Użytkownik barth7 edytował ten post 20 października 2021 - 11:12

  • Trafimow lubi to

#48 rees

rees
  • 167 postów

Napisano 21 października 2021 - 11:05

Mój też dotarł we wtorek.  Po dwóch dniach mogę tylko powiedzieć, że przesiadka z AW4 była zasadna: jednak ekran always-on, większą powierzchnia wyświetlacza robi robotę. I ten case 45 mm jest faktycznie zauważalnie większy od 44 mm. Wrzucam poglądowo screena.

Załączone pliki



#49 arrrow

arrrow
  • 8 postów
  • SkądŻywiec/Kraków

Napisano 01 listopada 2021 - 23:37

Orientujecie się jak wyglada terminowość dostaw? Mój zegarek ma dojść między 9-16.11 - jest szansa na dostwę wcześniej, czy w tym roku jest to niemożliwe?

#50 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 02 listopada 2021 - 01:28

A to 9-16.11 nie jest w tym roku?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych