Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

OneDrive i wielkość zajętej pamięci na ipadzie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Friedrich

Friedrich
  • 7 postów

Napisano 06 października 2021 - 17:10

Ma ktoś pojęcie dlaczego iOS na iPhonie pokazuje mi ponad 4GB zajętej pamięci dla apki (program 240MB, dane 4GB) obsługującej chmurę OneDrive w momencie gdy w chmurze OneDrive mam tylko 600MB danych? Co mi tam zżera bo jestem w kropce.



#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 października 2021 - 17:33

Dlaczego pytasz o pojeydnczą aplikację w dziale ogólnym?

Przenoszę.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 Friedrich

Friedrich
  • 7 postów

Napisano 06 października 2021 - 17:38

Nie widzę opcji edytuj wiec post pod postem: czy iPad w ustawieniach/iPad miejsce pokazuje zajmowana pamięć przez poszczególne programy „duplikując” te miejsce? Tzn np: 1000 zdjęć zajmuje 2GB apki zdjęcia ale również 2GB jako dane apki OneDrive bo wysłałem je do chmury. Jednak u góry ekranu w podsumowaniu zajętości ipad liczy tylko 2GB a nie 4?


Dlaczego pytasz o pojeydnczą aplikację w dziale ogólnym?

Przenoszę.

Ponieważ OneDrive to przykład. Podobnie jest np. z apką XpandDrive. Chciałbym zrozumieć na jakiej zasadzie dziala obliczanie pamięci w iPadach.



#4 winmaciek

winmaciek
  • 6 502 postów
  • Płeć:

Napisano 06 października 2021 - 18:27

W razie gdyby było potrzebne miejsce na iPadzie aplikacja powinna zwolnić pliki tymczasowe (cache). Obecnie masz miejsce na iPadzie, więc nie ma sensu tego wywalać, bo a nuż się jednak przyda i wtedy szybciej jest to wczytać lokalnie. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#5 Friedrich

Friedrich
  • 7 postów

Napisano 06 października 2021 - 19:47

„Na moim iPadzie” mam pliki w ilości 16GB. A w programie Pliki pokazuje: 5GB. Jednocześnie w Plikach wskazuję miejsce trzymania danych: „na moim iPadzie”. Więc czym są te 5GB w apce Pliki? Cache?



#6 winmaciek

winmaciek
  • 6 502 postów
  • Płeć:

Napisano 06 października 2021 - 20:48

To pytasz się o OneDrive czy o Apple Flies (Pliki)? Bo nie jest to jasne na tym etapie. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#7 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 07 października 2021 - 09:26

To jest tylko i wyłącznie wynik badziewnie napisanej aplikacji. Jeżeli ona zapisuje sobie pliki tymczasowe i ich nie usuwa to cała aplikacja rośnie. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych