Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zrywanie internetu na wszystkich urządzeniach Apple


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lkozierowski

Lkozierowski
  • 16 postów

Napisano 05 października 2021 - 16:15

Problem: Internet INEA Gbit światłowód. Od miesiąca co kilka minut internet "staje" a następnie znów działa. Jest tak na Iphonie XS, Macbooku 2017 i5 oraz Ipadzie Pro 11 z M1. Na pozostałych urządzeniach z Windows wszystko gra jak należy.

 

1. Próba podpięcia Macbooka na kablu-to samo

2. Próba podpięcia się bezpośrednio do wifi routera dostępowego (ominięcie innych routerów i switcha)-to samo

3. MTR na windows pokazuje 1% strat i to nie zawsze i nie do bramy (routera dostępowego), więc chyba ok, mtr na Mac OS nie mogę uruchomić bo jakieś błędy mi pokazuje ciągle

4. Router INEA wymieniony na inny-to samo

5. Przywrócenie Ipada do ustawień fabrycznych-to samo 

6. Zakup routera Wifi 6 i próba przez ten router-to samo.

 

Brak pomysłów, co dalej.

Ktoś może miał podobne cuda i może coś zasugerować lub pomóc ?

 

Załączone pliki



#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 05 października 2021 - 16:46

"Jakieś błędy wyskakują ciągle" to nie jest sensowna informacja.

 

Z tych screenów też nic nie wynika, poza tym one są z urządzenia Inei, a przydadzą się wyniki z urządzeń końcowych - te są całkowicie ok (chociaż przydałaby się większa próba niż biedne 4 pakiety).


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 Lkozierowski

Lkozierowski
  • 16 postów

Napisano 05 października 2021 - 17:08

"Jakieś błędy wyskakują ciągle" to nie jest sensowna informacja.

 

Z tych screenów też nic nie wynika, poza tym one są z urządzenia Inei, a przydadzą się wyniki z urządzeń końcowych - te są całkowicie ok (chociaż przydałaby się większa próba niż biedne 4 pakiety)

wrzucam mtra z kompa z windą, a próba instalacji mtra na Mac kończy się komunikatami z którymi nie wiem, co zrobnić-w załączniku z pingiem z maca na Google, który jest ok, na inne strony pingi też są ok. 

Załączone pliki



#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 05 października 2021 - 18:58

Przestań wrzucać jakieś dziwne pliki w niepasujących formatach. Nie będę tego klikał. Tekst (bo nic innego tu nie trzeba) wrzucaj na pastebin.com (albo podobne serwisy) i linkuj.

I nadal: poproszę o te 'komunikaty', a nie tylko pisanie, że ich nie rozumiesz.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#5 Lkozierowski

Lkozierowski
  • 16 postów

Napisano 05 października 2021 - 21:25

dziękuję za chęć pomocy, jednak nie jestem zaawansowanym użytkownikiem, czy jakimś adminem. Wkleiłem na pastebin wyniki mtra z kilkudziesięciu minut, ale nie wiem, czy dobrze, poniżej linkuję:

 

https://pastebin.com/Q7Fx3R4X

 

Jeśli zaś chodzi o komunikaty to są zawarte w pliku dane wyjściowe terminala.txt. widać tam proces próby instalacji mtr na Macbooku. Wydawało mi się, że istotne będzie żeby widzieć co się dzieje po danym poleceniu. Jeśli jednak nie to wklejam je poniżej:

 

po komendzie: brew Install mtr daje:

 

Warning: No available formula or cask with the name "mtr".

 

Ponadto wydawało mi się że format txt to nie jakiś niepasujący format



#6 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 05 października 2021 - 22:47

mtr jest ok. To z Windowsa, czy z Maka w końcu? Bo ja się pogubiłem, co Ty na czym testujesz.

 

A puść pinga z Maka na jakoś dłużej (tak z 10 minut) i wklej same te linijki na dole, z podsumowaniem? Najlepiej to byłoby zobaczyć, co się dzieje z pingiem kiedy Ci to połączenie 'staje'. Przydałoby się wiedzieć, czy wtedy tracisz ruch do świata zewnętrznego, czy do swojego routera w domu też?

 

Co do mtr-a - dziwne, bo podobno jest w brew: https://formulae.brew.sh/formula/mtr. Może brew update przed brew install? Chociaż mtr/traceroute za dużo nie powie - drobne straty 'po drodze' są nornalne i akceptowane. Swoją drogą w pełni racja, że to istotne, co się dzieje po danym poleceniu - ale możesz to też wkleić 'normalnie' na pastebin, a nie dodawać załączniki do postów. Toż to trzeba kliknąć, zapisać, odpalić, a tak link i gotowe ;-)


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#7 Lkozierowski

Lkozierowski
  • 16 postów

Napisano 06 października 2021 - 11:30

mtr jest ok. To z Windowsa, czy z Maka w końcu? Bo ja się pogubiłem, co Ty na czym testujesz.

 

A puść pinga z Maka na jakoś dłużej (tak z 10 minut) i wklej same te linijki na dole, z podsumowaniem? Najlepiej to byłoby zobaczyć, co się dzieje z pingiem kiedy Ci to połączenie 'staje'. Przydałoby się wiedzieć, czy wtedy tracisz ruch do świata zewnętrznego, czy do swojego routera w domu też?

 

Co do mtr-a - dziwne, bo podobno jest w brew: https://formulae.brew.sh/formula/mtr. Może brew update przed brew install? Chociaż mtr/traceroute za dużo nie powie - drobne straty 'po drodze' są nornalne i akceptowane. Swoją drogą w pełni racja, że to istotne, co się dzieje po danym poleceniu - ale możesz to też wkleić 'normalnie' na pastebin, a nie dodawać załączniki do postów. Toż to trzeba kliknąć, zapisać, odpalić, a tak link i gotowe ;-)

Ten prawidłowy mtr jest z windowsa, spróbuję puścić pinga na dłużej jak mówisz z maca i zaobserwować efekt. Spróbuję również brew update zrobić. Co do załączników to rozumiem już upierdliwość:) jak będę miał wyniki to wystawię



#8 Lkozierowski

Lkozierowski
  • 16 postów

Napisano 06 października 2021 - 14:22

wstawiam linki do mtr z maca i z 2 Windowsów 10 i 7.

 

https://pastebin.com/L89HR6ve ping z Macbooka

 

ping z windowsa 1 https://pastebin.com/14wpGx99

Ping z windowsa z innego kompa https://pastebin.com/T95TKrDM

 

w międzyczasie zgłosiłem znów usterkę w INEI, choć pewnie i tak mnie oleją i napiszą, że testy nic nie wykazały !!!

 

brew update do niczego nie prowadzi nadal występują te same błędy, więc odpuszczam to chwilowo...


Użytkownik Lkozierowski edytował ten post 06 października 2021 - 14:22


#9 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 października 2021 - 15:06

Prosiłem o ping z maca. Nie o mtr z maca. Nie o mtr z windowsa. Nic z windowsa generalnie nie jest nam tu potrzebne, skoro sam napisałeś, że nie działa wyłącznie na sprzętach apple.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#10 Lkozierowski

Lkozierowski
  • 16 postów

Napisano 06 października 2021 - 17:50

to są pingi nie mtry pomyliłem się pisząc, już mi się to Pier...

a pingi z windy wstawiłem do porównania, zerknij proszę na linki są takie jakie chciałeś, sorry za błąd



#11 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 października 2021 - 18:33

598 packets transmitted, 598 packets received, 0.0% packet loss

No to ja tu nie widzę, żeby cokolwiek 'stawało'. Opisz może te objawy jakoś tak bardziej przystępnie - co się _dokładnie_ dzieje i kiedy?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#12 tomciopaluch123

tomciopaluch123
  • 988 postów
  • SkądEarth

Napisano 11 lutego 2022 - 22:49

Cześć, udało Ci się rozwiązać problem? U mnie to samo... dorzucę od siebie szerzej.


Problem występuje TYLKO na sprzęcie Apple, ale mam też wrażenie, że podobne „zwiechy” może łapać telewizor podpięty do tej sieci LG – WebOs.

Problem nie występuje na komputerze z Windowsem i telefonie z Androidem – sprawdziłem na służbowym + technik z Inei też przyjechał z lapkiem na Windowsie i problem nie wystąpił.

Problem występuje od około 4 miesięcy. Nie pojawiło się w tedy w mieszkaniu żadne nowe urządzenie. Nie było aktualizacji żadnego urządzenia już posiadanego.
Problem jest o tyle uciążliwy, że daje efekt jakby „zamrażania się”.

(Wrzucam też link do youtube, gdzie idealnie widać problem).

Sprawa wygląda następująco.
1. Korzystając z internetu i przeglądając strony wszystko „NIBY” działa. Po zatrzymaniu się na powiedzmy minutę na jakiejś stronie i czytając sobie jej zawartość (jakiś artykuł, post itp.), chcąc następnie otworzyć inną stronę np. onet, olx, internet „głupieje, zamraża się”. Otworzenie powyższych stron staje się niemożliwe i jest ciągły znaczek, że ładuje stronę. Po kilku, kilkunastu sekundach nagle z problemami ładuje się onet i olx. Obie strony sprawiają wrażenie, jakby się nie do końca dobrze wczytały. Po kolejnych kilku, kilkunastu sekundach już jest dobrze i otwierając ponownie onet, olx, strony ładują się od razu. Sytuacja powtarza się w kółko, kiedy na około minutę następuje bezczynność po mojej stronie – przechodzę sobie na jakąś stronę znów, żeby coś poczytać i nie otwieram kolejnych stron po kilku sekundach.

Opisany problem głownie dotyczy olx i onet, bo w momencie, kiedy powyższe strony „mieli/ładuje”, to w tym samym czasie otworzenie innej strony działa od razu i to poprawnie. Pokazuje to fakt, że nie ma tutaj mowy o utracie połączenia internetowego, bo ono jest cały czas. Sytuacja lubi się ujawniać również podczas korzystania z google, kiedy po wyszukaniu czegoś, nagle chcę szybko wyszukać coś kolejnego, kolejnego i kolejnego. Wtedy nawet strona google się „zamraża” i jest jak na przykładzie olx i onet.

Problem ten zauważam również podczas słuchania muzyki z tidala/spotify. Kiedy słucham jakiegoś albumu, to kiedy konczy się jakaś piosenka, zanim przełączy się na następną, to jakby znowu „Zamraża” i musi mielić, żeby przeskoczyć do kolejnego utworu.

Teraz trochę specyfikacji i więcej szczegółów:
ŻADNE Z PONIŻSZYCH NIE DAŁO ROZWIĄZANIA

a) Problem występuje na Wi-Fi oraz Ethernecie.
b ) Zmieniałem Wi-FI na 2ghz i 5ghz. Ustawiałem różne kanały, różne wartości MTU itp. Tworzyłem sieć na próbę bez hasła, z hasłem WPA/WPA2.
c) Router i modem resetowany kilkukrotnie do ustawień fabrycznych
d) Podpiąłem komputer bezpośrednio do routera kablem
e) Podpiąłem komputer bezpośrednio do modemu (światłowód INEA)
f) Skanowałem komputery antywirusami itp.
g) Format komputera i wgranie najnowszego systemu na jednym Macoobku
h) Testowanie na różnych wersjach systemu
i) Stworzenie nowego użytkownika, koto gość
j) Testowane w oknie prywatnym,
k) Pamięć przeglądarki wyczyszczona
l) Wyłączone i włączone blokowanie reklam
m) Test przeglądarki chrome,brave,firefox,safar,Edge,opera
n) Konfiguracja DNS 1.1.1.1, 8.8.8.8, 8.8.4.4
o) Zakupiłem nowy router na próbę
p) Wizyta technika INEA + kilka interwencji, monitorowanie sieci itp. U nich wszystko ok
q) Zainstalowanie nakładki windows na Macu w celu sprawdzenia

Sytuacja jest o tyle dziwna, że w momencie, kiedy korzystam na telefonach (iPhone) z internetu 3G/LTE w moim mieszkaniu lub udostępniam sobie internet do kompuerów właśnie za pomocą telefonu jako hotspot, to wszystko działa i problem nie występuje.
Jest to bardzo dziwne, że podłączone do sieci urządzenia na Windowsie nie mają problemów z „zamrożeniem”.

Będę wdzięczny za jakikolwiek komentarz, który może się przyczynić do pomocy.
Nie mogę zmienić operatora internetu i nie zamierzam zmieniać komputerów i telefonów.
https://www.youtube....h?v=n0k1xZZlQCQ
 


Użytkownik tomciopaluch123 edytował ten post 11 lutego 2022 - 22:52


#13 Lkozierowski

Lkozierowski
  • 16 postów

Napisano 12 lutego 2022 - 00:14

Problem został rozwiązany, niestety kosztuje to 5 zł miesięcznie. Jest to problem INEI. Mają jakieś problemy na NAT z urządzeniami Apple i na razie ich nie rozwiązali, jaja nie ?
Tak czy inaczej mają taką opcję: Publiczny adres IP za 5 zł miesięcznie. Wiem że to nie fair, ale ja wziąłem tą opcję i działa bez zarzutu. Dodam tylko że dowiedziałem się że przy publicznym adresie IP to działa od technika z INEI.

#14 tomciopaluch123

tomciopaluch123
  • 988 postów
  • SkądEarth

Napisano 12 lutego 2022 - 00:18

O cholera, czyli trzeba bedzie dopłacić extra, żeby usługa - w moim przypadku już droga - była jeszcze droższa i żeby działała zgodnie z umową? Absurd.

Dziękuje Ci za odpowiedzieć. Chociaż wiem, ze moje "stawanie na rzęsach" nie dałoby efektu.

Raz jeszcze wielkie dzięki.
Jutro bede ich atakował.

#15 Lkozierowski

Lkozierowski
  • 16 postów

Napisano 12 lutego 2022 - 00:58

Nie ma za co, ja prawie zawału dostawałem przez 4 miechy. Próbowałem ich jakoś ugrać źeby mi za darmo to zrobili skoro to ich wina ale w końcu nie dałem rady i odpuściłem za te 5 zeta. Szkoda ale działa !!!;)
  • tomciopaluch123 lubi to

#16 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 12 lutego 2022 - 08:39

Ten operator nie daje w standardzie publicznego IP? Na ogół trzeba dopłacać za STAŁE publiczne IP, ale żeby umieszczać klientów za NAT-em, to zbrodnia.

#17 Blue

Blue
  • 538 postów
  • SkądPoznań, Warszawa, Murcia ES

Napisano 12 lutego 2022 - 12:02

W orange masz gorzej - musisz przejść na pakiet biznes.



#18 Lkozierowski

Lkozierowski
  • 16 postów

Napisano 12 lutego 2022 - 13:23

Uważaj to… to nie jest stały publiczny IP lecz tylko publiczny z ich DHCP !!!

#19 mar88

mar88
  • 85 postów

Napisano 14 lutego 2022 - 07:11

Miałem to samo z internetem vectry. Pisałem o tym w innym temacie. Vectra nic z tym nie chciała zrobić. Zmieniłem dostawce i problem jak ręka odjął. Możliwe ze vectra tez nie daje publicznego IP

#20 Lkozierowski

Lkozierowski
  • 16 postów

Napisano 14 lutego 2022 - 12:58

Miałem to samo z internetem vectry. Pisałem o tym w innym temacie. Vectra nic z tym nie chciała zrobić. Zmieniłem dostawce i problem jak ręka odjął. Możliwe ze vectra tez nie daje publicznego IP


Pewnie tak, a to wszyscy gnoje z tych dostawców

Ten operator nie daje w standardzie publicznego IP? Na ogół trzeba dopłacać za STAŁE publiczne IP, ale żeby umieszczać klientów za NAT-em, to zbrodnia.


Nie sądzę, aby jakikolwiek operator w standardzie nie umieszczał wiary za natem. Jest tyle IP, że moim zdaniem nie ma szans

#21 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 14 lutego 2022 - 13:05

Ja mam Ineę, ale w sumie nie wiem, czy dopłacałem za publiczne IP. Chyba tak, bo po coś do nich dzwoniłem po wprowadzeniu się tutaj - na pewno po przestawienie tego ich biedaroutera w bridge, ale po coś jeszcze.

Co do tego, że adres nie jest stały - przez te kilka lat zmienił mi się może 3-4 razy. Wrzuciłem do crona na NAS mały skrypcik, który sprawdza, czy aktualny wynik curla do icanhazip.com pokazuje to samo, co mój wpis 'domowy' w DNS, a jeśli nie, zmienia po api w CloudFlare i się nie przejmuję - nawet, jak się zmieni adres, wpis się zaktualizuje i zawsze trafię.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#22 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 14 lutego 2022 - 13:33

Pewnie tak, a to wszyscy gnoje z tych dostawców

Nie sądzę, aby jakikolwiek operator w standardzie nie umieszczał wiary za natem. Jest tyle IP, że moim zdaniem nie ma szans

W UPC mam publiczne IP bez żadnego proszenia się, w standardzie. Mało tego, mimo, że nie płacę nic za stałe IP (nie jest mi potrzebne), to od kilku lat mi się nie zmieniło. Zwykła, podstawowa oferta dla konsumentów.



#23 Lkozierowski

Lkozierowski
  • 16 postów

Napisano 14 lutego 2022 - 13:39

Fajnie, u mnie nie ma upc niestety, nie wiem, jak orange ma albo netia, w sumie ja już też myślałem o zmianie operatora ale jak pisałem za 5 zeta mi się nie chce. Tak czy inaczej orange też u mnie niema i o ile wiem tylko na netię mógłbym zmienić a i tak wyszłoby mi drożej niż w inei + 5 zł

#24 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 14 lutego 2022 - 15:44

Fajnie, u mnie nie ma upc niestety, nie wiem, jak orange ma albo netia, w sumie ja już też myślałem o zmianie operatora ale jak pisałem za 5 zeta mi się nie chce. Tak czy inaczej orange też u mnie niema i o ile wiem tylko na netię mógłbym zmienić a i tak wyszłoby mi drożej niż w inei + 5 zł

Netię miałem przed UPC. Miałem w gratisie (albo za jednorazową niską opłatą, nie pamiętam) publiczne IP, natomiast zrezygnowałem, bo nie byłem zadowolony ze stabilności usługi i jakości obsługi.



#25 oliwer138

oliwer138
  • 127 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 marca 2022 - 21:10

Kurczę, podobny problem. Na dwóch macbookach pro z Monterey. M1 Pro 14" oraz Zwykły M1

 
Notorycznie zrywa połączenie z ipv4, tak że działa tylko część witryn. Takie samo zachowanie na dwóch różnych sieciach od UPC. DNSy resetowałem na googlowe, odnawiałem DHCP itd.

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych