Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Przesiadka do ekosystemu Apple


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 GeoT

GeoT
  • 22 postów

Napisano 13 maja 2021 - 11:04

Witajcie

To mój pierwszy post na tym forum więc chciałem się przy okazji przywitać :)

 

Jak w tytule planuję przejść na jabłkowy ekosystem ale z wiadomych względów chcę to zrobić na raty :)

Już od roku używam iPada 10,2" (2020) a teraz przyszła pora na telefon no i zegarek, bo i do biegania potrzebny i ogólnie przyzwyczaiłem się do używania smartwatcha. Więc na początek wydatek spory.

Wymaganie postawiłbym sobie docelowo takie, by telefon robił zdjęcia jakości nie gorszej niż mój aktualny Samsung S10. Nie jest to więc jakaś wysoka poprzeczka ale raczej iPhone SE optykę ma słabszą.

 

Myślałem by na początek kupić Watcha docelowego czyli z serii 6 (wystarczy bez LTE) ale za to na razie wziąć jakiś telefon słabszy, który potem przekazałbym żonie (przy okazji i ona przejdzie na iPhony ;) a za jakiś czas dokupiłbym telefon docelowy.

 

A co Wy byście mi poradzili?



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 478 postów
  • Płeć:

Napisano 13 maja 2021 - 11:20

1. Jaki mamy budżet? Tylko proszę nie pisać „jak najmniejszy”. Tak realistycznie. 

2. Jakie są wymagania odnośnie wielkości ekranu?

3. Czy wystarczy LCD czy musi być OLED?

4. Ile pamięci potrzeba?

5. Co do zegarka, to może Watch SE by był wystarczający?


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 613 postów
  • Płeć:

Napisano 13 maja 2021 - 11:29

Jeśli chodzi o aparat, to pytanie podstawowe jest takie, czy zależy Ci na teleobiektywie. To determinuje kwestię tego, czy ma być Pro czy niekoniecznie. Jeśli ten telefon ma docelowo, po pewnym czasie być przekazany żonie, to zakładam, ze powinien być jak najdłużej wspierany. Dlatego wybrałbym serię 12. A ponieważ ma go używać żona, to prawdopodobnie wolałaby mniejszy telefon, czyli na pewno nie Max. Ale to uzgodnij z nią, bo preferencje bywają różne.

Pamięć ma znaczenie, jeżeli planujesz kręcić dużo filmów, albo naprawdę przeginasz ze zdjęciami. W większości przypadków 64G wystarcza.

#4 GeoT

GeoT
  • 22 postów

Napisano 13 maja 2021 - 11:47

1. Powiedzmy, że 5k na całość

2. Na pewno nie wielkość serii Pro Max, hmm nawet nie wiem jaki rozmiar ekranu jest w moim S10 ale ten byłby wystarczający. Wielkość poniżej 5" jaka jest w SE byłaby raczej za mała ale biorąc pod uwagę punkt 1 może się okazać, że na początek tylko SE wchodzi w grę  <_<

3. Od dobrych kilku lat, korzystam z Samsungowych "eSek" i pewnie różnicę w ekranie LCD będę widział ale jak na start i "rozruch" ... choć z drugiej strony mój iPad ma pewnie LCD i jakoś mi nie przeszkadza a sporo korzystam  :D

4. To dobre pytanie. Zdjęcia zapychają chyba szybko miejsce ale wykupuję Offica 365 mam więc dostęp do terabajtowej chmury. Mimo wszystko 64GB to chyba mało?

5. Właśnie czytam o nim, i jak dobrze rozumiem, to ten tańszy nie ma chyba niektórych opcji zdrowotnych? Może rzeczywiście tu obniżyć pułap?



#5 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 773 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 13 maja 2021 - 12:10

Za 5k kupisz iPhone 12 mini (chyba ostatnio radio mówiło, że Barbara i Marian kupili w MediaCośtam za 3k) + watcha 6.


  • kdworaczyk lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#6 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 13 maja 2021 - 19:34

Nie odrzucaj watcha SE, szczególnie jeśli wolisz większego IP12 a nie mini. Always on display w watch 6 jest fajny, ale bez EKG można żyć.



#7 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 613 postów
  • Płeć:

Napisano 13 maja 2021 - 19:52

W ogóle zegarek można sobie odłożyć na kilka miesięcy i wziąć taki telefon, jaki się chce, zamiast iść ze sobą na zgniłe kompromisy.



#8 GeoT

GeoT
  • 22 postów

Napisano 25 maja 2021 - 10:18

Wyszło mi, że chyba jednak obejdzie się bez kompromisów :)

Mogę sobie pozwolić na 12 Pro + watcha 6 tylko zrezygnuję z sima bo mi niepotrzebny.

Tylko teraz kolejna wątpliwość. Może lepiej poczekać do premier jesiennych? Czy brać to co jest?  -_-

Jeśli dobrze się rozeznałem w rynku, Apple jakiegoś specjalnego podatku od nowości nie dobija do ceny nowych serii.

Z zasady wszystko jest drogie na starcie  :D



#9 mar88

mar88
  • 85 postów

Napisano 25 maja 2021 - 20:57

To ewentualnie poczekaj do września na 13 a 12 będzie tańsza. W 13-tce raczej nie będzie przełomu a 12 pro to jest sztos!



#10 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 01 czerwca 2021 - 14:39

Wyszło mi, że chyba jednak obejdzie się bez kompromisów :)

Mogę sobie pozwolić na 12 Pro + watcha 6 tylko zrezygnuję z sima bo mi niepotrzebny.

Tylko teraz kolejna wątpliwość. Może lepiej poczekać do premier jesiennych? Czy brać to co jest?  -_-

Jeśli dobrze się rozeznałem w rynku, Apple jakiegoś specjalnego podatku od nowości nie dobija do ceny nowych serii.

Z zasady wszystko jest drogie na starcie  :D

Wielkich przecen to raczej bym się nie spodziewał, po premierach jesiennych. Lepiej teraz coś znajdź, bo czasami są fajne promocje i na telefony, i zegarki. Bo jak będziesz tak czekał, to nigdy nie kupisz ;) takie moje zdanie, ale oczywiście zrobisz jak uważasz. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych