Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Dziwne powiadomienia na Iphonie 11.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Luis via Gabriel

Luis via Gabriel
  • 34 postów

Napisano 11 maja 2021 - 20:47

Witam, jako , że jestem użytkownikiem Apple dopiero od miesiąca nie wszystko jeszcze ogarniam. I w związku z tym mam pytanie. Zdarza mi się, że telefon wydaje dźwięk powiadomienia ( nie jest to sygnał sms, połączenia, ani żaden sygnał jaki mam ustawiony na powiadomienia) i żadnego powiadomienia nie ma. Sprawdziłem wszelkie aplikacje, całe ustawienia i wszystko jest w porządku. Nie mam pojęcia skąd ten dzwonek, tym bardziej, że ja takiego nigdzie nie ustawiałem. Z góry dziękuję za pomoc.

#2 seba101

seba101
  • 39 postów
  • SkądTychy

Napisano 12 maja 2021 - 11:23

Witam, jako , że jestem użytkownikiem Apple dopiero od miesiąca nie wszystko jeszcze ogarniam. I w związku z tym mam pytanie. Zdarza mi się, że telefon wydaje dźwięk powiadomienia ( nie jest to sygnał sms, połączenia, ani żaden sygnał jaki mam ustawiony na powiadomienia) i żadnego powiadomienia nie ma. Sprawdziłem wszelkie aplikacje, całe ustawienia i wszystko jest w porządku. Nie mam pojęcia skąd ten dzwonek, tym bardziej, że ja takiego nigdzie nie ustawiałem. Z góry dziękuję za pomoc.

wejdź w ustawienia/powiadomienia i zobacz tam jakie aplikacje mają włączone powiadomienia, włącz/wyłącz co chcesz i wydedukujesz co to.



#3 Luis via Gabriel

Luis via Gabriel
  • 34 postów

Napisano 12 maja 2021 - 12:02

Właśnie problem w tym , że sprawdziłem wszystkie aplikację i jest okej. Żadna apka nie jest ustawiona na sam dźwięk. I ogólnie wszelkie powiadomienia z aplikacji działają prawidłowo. Na infolinii mi powiedzieli, że to błąd systemu i trzeba wgrać nowy system na gwarancji. Ale infolinia to jedno , a użytkownicy to drugie. Może ktoś sie z czymś taki spotkał. Dziś np. pojawił się dzwięk Mesengera bez żadengo powiadomienia. I faktycznie nikt w tym czasie do mnie nie pisał. Jest to dość irytujące.

#4 Regiss

Regiss
  • 2 889 postów
  • SkądRadom

Napisano 12 maja 2021 - 18:07

Przywróć system na czysto bez żadnych kopii zapasowych i pewnie problem zniknie. Trochę ustawiania Cię będzie czekało po tym, ale cóż. 


iPhone 15 Pro


#5 Luis via Gabriel

Luis via Gabriel
  • 34 postów

Napisano 12 maja 2021 - 21:00

Tak zrobie jesli bedzię się powtarzać , tylko zastanawia mnie skąd się to bierze ? Błąd systemu , niedopracowanie ? Szczerze jestem zaskoczony , bo specjalnie przesiadłem się na IOS , aby takich błędów nie było, a jak na razie to w ciągu miesiąca odkryłem więcej niedoróbek niż przez 4 lata w pewnym innym topowym telefonie z Androidem :( . A szkoda bo chodzi ta 11 rewelacyjnie. Tylko te niedociągnięcia.

#6 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 773 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 13 maja 2021 - 10:22

Nie, to nie jest 'błąd systemu'. Coś naklikałeś. Co? Nie wiemy, to Twój telefon, a tylko piszesz 'wszystko wygląda dobrze' bez żadnej informacji, co to jest 'wszystko', gdzie i jak to sprawdzasz.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#7 Luis via Gabriel

Luis via Gabriel
  • 34 postów

Napisano 13 maja 2021 - 10:30

Widzisz , ja nie brałem pod uwagę błędu sytemu, tylko właśnie opcje , że coś naklikałem, ale przedzwoniłem do kilku serwisów z tym zapytaniem oraz telefon oglądała osoba siedząca lata w IOS. I nikt nie znalazł mojego „naklikania” stąd sugestia o błędzie systemu.

#8 winmaciek

winmaciek
  • 6 478 postów
  • Płeć:

Napisano 13 maja 2021 - 10:40

Tutaj musieliby się wypowiedzieć nieco mądrzejsi, ale moim zdaniem fakt, że aplikacja ma uprawnienia do wysyłania powiadomień dźwiękowych i wizualnych nie oznacza, że zawsze będzie z nich korzystała. Dźwięk powiadomienia Facebookowego Messengera (którego tak prywatnie szczerze nienawidzę) jest częścią aplikacji, nie systemu. I skłaniałbym się ku temu, że to jest jakiś błąd aplikacji (któryś z programistów coś źle zaznaczył i pobranie jakichś danych w tle powoduje jego nieprawidłowe wyzwolenie bez powiadomienia w formie wizualnej. Taka jest przynajmniej moja teoria. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#9 Luis via Gabriel

Luis via Gabriel
  • 34 postów

Napisano 13 maja 2021 - 11:24

No okej , czyli powiedzmy , że to sprawa aplikacji. Tylko jak w takim razie wytłumaczyć fakt , że na Androidzie było dobrze , a na IOS jednak jest taka sytuacja ? Aczkolwiek , bardzo możliwe , że masz rację. Zawsze najprościej jest zwalić na system i wgrać na nowy. A już niejednokrotnie się orzekonałem , że wystarczy znacznie zgłębić wiedzę i okaże się , że przyczyna jest inna. I nie mam na myśli ani Androida ani IOS , tylko szeroko pojętą elektronikę.

#10 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 613 postów
  • Płeć:

Napisano 13 maja 2021 - 11:31

Żeby dojść do tego, która apka wysyłanie powiadomienia, wyłącz powiadomienia dźwiękowe we wszystkich apkach i włączaj po jednej co tydzien

#11 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 13 maja 2021 - 19:55

Tylko jak w takim razie wytłumaczyć fakt , że na Androidzie było dobrze , a na IOS jednak jest taka sytuacja ?

Takie sytuacje jak najbardziej mogą mieć miejsce. Wystarczy, że jakaś funkcjonalność (niby ta sama) jest zaimplementowana w różny sposób na różne systemy, bo przykładowo pisały ją różne osoby. Działanie samych aplikacji na iOS i Androidzie pod maską też się mocno od siebie różni. Zresztą, nawet na tym samym systemie ta sama aplikacja może działać w różny sposób u różnych osób (nawet teoretycznie z tym samym modelem telefonu) ;). Testy oprogramowania niestety nie wykazują wszystkiego - znam temat trochę "od kuchni", gdyż pracuję jako programista i choćbyś nie wiem, ile testował, nie wykażesz wszystkiego. To jest zwyczajnie niemożliwe, nie przy tej ilości urządzeń i konfiguracji, jaką mamy obecnie.

 

Tutaj musieliby się wypowiedzieć nieco mądrzejsi, ale moim zdaniem fakt, że aplikacja ma uprawnienia do wysyłania powiadomień dźwiękowych i wizualnych nie oznacza, że zawsze będzie z nich korzystała. Dźwięk powiadomienia Facebookowego Messengera (którego tak prywatnie szczerze nienawidzę) jest częścią aplikacji, nie systemu. I skłaniałbym się ku temu, że to jest jakiś błąd aplikacji (któryś z programistów coś źle zaznaczył i pobranie jakichś danych w tle powoduje jego nieprawidłowe wyzwolenie bez powiadomienia w formie wizualnej. Taka jest przynajmniej moja teoria. 

Dokładnie - to, że apka ma uprawnienia, nie oznacza, że z nich zawsze korzysta. Moim zdaniem jest to albo błąd aplikacji, albo po prostu coś się skrzaczyło na urządzeniu u autora tematu.

 

Zamiast od razu przywracać cały telefon, sugeruję - o ile to nie zostało jeszcze zrobione - odinstalować aplikację (bez zachowywania danych) i zainstalować ponownie. Może jeszcze zrestartować telefon. Może to wydawać się śmieszne, ale w wielu sytuacjach pomagało na różne dziwne błędy :D.


Użytkownik Zireael edytował ten post 13 maja 2021 - 19:56

 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#12 Luis via Gabriel

Luis via Gabriel
  • 34 postów

Napisano 13 maja 2021 - 22:36

Takie sytuacje jak najbardziej mogą mieć miejsce. Wystarczy, że jakaś funkcjonalność (niby ta sama) jest zaimplementowana w różny sposób na różne systemy, bo przykładowo pisały ją różne osoby. Działanie samych aplikacji na iOS i Androidzie pod maską też się mocno od siebie różni. Zresztą, nawet na tym samym systemie ta sama aplikacja może działać w różny sposób u różnych osób (nawet teoretycznie z tym samym modelem telefonu) ;). Testy oprogramowania niestety nie wykazują wszystkiego - znam temat trochę "od kuchni", gdyż pracuję jako programista i choćbyś nie wiem, ile testował, nie wykażesz wszystkiego. To jest zwyczajnie niemożliwe, nie przy tej ilości urządzeń i konfiguracji, jaką mamy obecnie.

Dokładnie - to, że apka ma uprawnienia, nie oznacza, że z nich zawsze korzysta. Moim zdaniem jest to albo błąd aplikacji, albo po prostu coś się skrzaczyło na urządzeniu u autora tematu.

Zamiast od razu przywracać cały telefon, sugeruję - o ile to nie zostało jeszcze zrobione - odinstalować aplikację (bez zachowywania danych) i zainstalować ponownie. Może jeszcze zrestartować telefon. Może to wydawać się śmieszne, ale w wielu sytuacjach pomagało na różne dziwne błędy :D.


Wielkie dzięki Tobie oraz innym forumowiczom za pomoc. Twoja opinia bardzo wiele mi rozjaśniła. Od lat korzystałem tylko z Androida i nigdy nie myślałem nad takimi kwestiami jakie poruszyłeś odnośnie aplikacji. Na razie wszystko jeszcze obserwuje, drobne kroki już podjąłem i zobaczymy. Może faktycznie wystarczą drobne zabiegi. Jeszcze raz dzięki za pomoc ;) a pewnie jeszcze nie raz z nie skorzystam , bo jednak IOS dopiero poznaję tak solidnie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych