Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iMac 2021 (M1)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#1 winmaciek

winmaciek
  • 6 498 postów
  • Płeć:

Napisano 20 kwietnia 2021 - 19:02

Tutaj możemy dzielić się wrażeniami i opiniami o nowych iMakach. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#2 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 20 kwietnia 2021 - 19:56

Według mnie jedyną sensowną zmianą jest kamerka full HD.

Załączony plik  Zrzut ekranu 2021-04-20 o 20.12.48.png   155,48 KB   2 Ilość pobrań

 

Szkoda, że nie dali Thunderbolt 4. Ja już testuję od miesiąca i widzę, że dla Apple jest jeszcze za wcześnie na to rozwiązanie.
Załączony plik  Screenshot 2021-03-24 at 22.49.38.png   182,74 KB   3 Ilość pobrań


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#3 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 20 kwietnia 2021 - 20:58

Szkoda że nie ma wersji black mat. No i jak to zwykle przelicznik Applowy z dolara urywa łeb. Z naszym VAT wychodzi ok. 6050 a gdzie tu do 6800. Brak słów. 


Użytkownik Regiss edytował ten post 20 kwietnia 2021 - 21:04

iPhone 15 Pro


#4 winmaciek

winmaciek
  • 6 498 postów
  • Płeć:

Napisano 20 kwietnia 2021 - 21:43

Moim zdaniem dziwne jest to uporczywe zabiedzanie podstawowej wersji. Nie ma Touch ID, nie ma Ethernetu, są tylko dwa porty USB 4 i ograniczona paleta kolorów.
Ogólnie sprzęt wygląda na fajny, nie podoba mi się tylko brak jabłka i czerwonej wersji. Z funkcjonalności brakuje mi:
– czytnika SD;
– podświetlenia klawiatury.
  • tomtom_su lubi to

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#5 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 20 kwietnia 2021 - 23:45

[…] nie podoba mi się tylko brak jabłka […]

 

Cokolwiek mogliby tam wstawić, bo jakoś tak "łyso" wygląda, jak atrapa iMaca z tych miejsc, gdzie chcą, żeby wyglądało na Maca, ale nie mogą loga upublicznić. Cokolwiek – jak nie jabłko, to chociaż napis "iMac" albo kolorowe "hello" z eventu. ;-)

Czasem mam wrażenie, również przy designie nowych OS-ów, że doprowadzają klasyczną maksymę "less is more" do absurdu.

À propos designerskich rzeczy – biała ramka jest dziwnie niekonsekwentna po tym, jak nawet w wersjach silver i white iPadów i iPhone'ów wprowadzili ramki czarne właśnie. A poza tym otwór kamery jest tak nie po apple'owsku wyeksponowany na tym tle.

Osobiście sądzę (mam pobożną nadzieję), że większe iMaki z nową generacją procesora "M" dopiero okażą się interesujące. W każdym razie na nie jestem zdecydowany poczekać.

Się okaże…


  • Gregory lubi to

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#6 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 656 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 21 kwietnia 2021 - 07:23

Zawsze można wykorzystać naklejkę z jabłkiem od innego sprzętu i umieścić na panelu czołowym (żart). 

 

Według mnie również brakuje naniesionego znaczka. Poza tym bardziej podobały mi się kolory które krążyły na renderach przed premierą. 

 

Dla mnie one wyglądają jak zabawki dla dzieci. Jedynie biały nadaje się do zakupu. Reszta to tęcza, a to kojarzy mi się źle ;)


Użytkownik shevchenko1987 edytował ten post 21 kwietnia 2021 - 07:27

 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#7 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 21 kwietnia 2021 - 11:23

Powinni zrobić go kilka- kilkanaście milimetrów grubszego i tam upchnąć całą płytę główną i dać bezramkowy front. A nie robić wstrętną listwę na dole. Kto patrzy na grubość komputera jak go postawi już na biurku? 99,9% czasu będzie się patrzyło na ten ohydny dół i front urządzenia. A najładniejszy jest tył którego nie będzie widać ehh. Jak zwykle popłynęli z designem. O odpustowych kolorach tęczy nie wspominam.
  • Gregory, maxwawa i shevchenko1987 lubią to

iPhone 15 Pro


#8 BlueBook

BlueBook
  • 401 postów

Napisano 21 kwietnia 2021 - 12:39

Pewnie w komplecie będzie nalepka jabłka, wiec do przodu
  • maxwawa lubi to

MacPro3,1-2 x Q.Core 2.8GHz/RAM-32GB/SSD480GB/R9-380-2GB/El Capitan---MBP-MID2009-2.66GHz/RAM-8GB/SSD240GB-El Capitan/128GB-Windows10/9400M+9600M GT

iPhone 11 128GB


#9 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 22 kwietnia 2021 - 19:08

Moim zdaniem dziwne jest to uporczywe zabiedzanie podstawowej wersji. Nie ma Touch ID, nie ma Ethernetu, są tylko dwa porty USB 4 i ograniczona paleta kolorów.
Ogólnie sprzęt wygląda na fajny, nie podoba mi się tylko brak jabłka i czerwonej wersji. Z funkcjonalności brakuje mi:
– czytnika SD;
– podświetlenia klawiatury.

Port ethernet jest w zasilaczu.

 

Załączony plik  appleETHadapter.jpg   28,33 KB   3 Ilość pobrań


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#10 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 22 kwietnia 2021 - 19:55

Port ethernet jest w zasilaczu.

appleETHadapter.jpg


Nie w podstawowej wersji, dopiero w tej tysiąc droższej. Co jest kompletnym nonsensem. Jak można tak robić ludzi w...Na innej wersji zasilacza oszczędzać? Ehh.
  • shevchenko1987 lubi to

iPhone 15 Pro


#11 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 656 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 22 kwietnia 2021 - 20:12

No to jest już poniżej krytyki. Nie dość, że cały czas wciskają podstawową konfigurację 8 GB RAM i dysk 256 GB co jest skur… do kwadratu to jeszcze ogołocili ten komputer do granic możliwości.

 

Już lepiej kupić Maca Mini w konfiguracji 16 / 512 i ładny monitor bez brody oraz przede wszystkim w normalnym kolorze. 


Użytkownik shevchenko1987 edytował ten post 22 kwietnia 2021 - 20:13

  • Iro lubi to

 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#12 winmaciek

winmaciek
  • 6 498 postów
  • Płeć:

Napisano 22 kwietnia 2021 - 22:17

Ethernet to pół biedy, dopłata wyniesie pewnie coś koło 150 PLN (w USA równe 30 USD). Klawiatura też, choć dopłata jest wyższa (80 USD do wersji z Touch ID). Ale dodatkowych portów USB nie da się dorzucić. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#13 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 kwietnia 2021 - 23:28

Ale trzeba przyznać, super patent z ethernetem w zasilaczu. Jedyne 'o, ale fajne!' podczas tej konferencji.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#14 6c1fb0760d

6c1fb0760d
  • 1 663 postów

Napisano 24 kwietnia 2021 - 11:02

Faktycznie fajny patent, kolory ładne (trzeba mieć nieźle porytą banię, żeby się kolory źle kojarzyły, masakra...), Touch ID w klawiaturze też fajne. 

Natomiast rezygnacja z ethernetu w podstawowym modelu mnie nie dziwi (mogliby tylko mniej pazernie do tego podejść), sam nie pamietam kiedy ostatni raz coś podłączałem do sieci kablem i do kogo bym nie poszedł to wygląda to tak samo - wszystko po wifi. Tylko ten front z łysym podbródkiem, nie przełamanym nawet logo firmy, wygląda dziwnie i nie bede zaskoczony jak coś tam jednak dograwerują z czasem 



#15 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 656 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 24 kwietnia 2021 - 13:40

@303, bez wycieczek personalnych proszę. Jeżeli tobie „kolorki” się podobają to fajnie, cieszę sie. Mnie się nie podobają i powinieneś to szanować.

 

Ładne to są kolory, które dzięki odpowiedniemu dobraniu barwy dają od razu poczucie obcowania z urządzeniem premium, a nie zabawką dla dzieci, bo tak obecnie prezentuje się ten iMac. No, ale co kto lubi. 


Użytkownik shevchenko1987 edytował ten post 24 kwietnia 2021 - 14:11

 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#16 wojciech5

wojciech5
  • 10 postów

Napisano 24 kwietnia 2021 - 18:16

Jak dla mnie to najbardziej podoba mi się tylko procesor M1 w tym nowym modelu . Brak koloru np czarny czy grafit mat to duży błąd ,bo te tęczowe kolorki to świetnie będą wyglądały w przedszkolach ,jeszcze tylko nakleić motylka .......szkoda  .     Może w następnym większym imacu będzie wersja mniej młodzieżowa i kalibrowany monitor do pracy .  :o  A może to czas dla konkurencji......


  • shevchenko1987 lubi to

#17 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 24 kwietnia 2021 - 18:41

To idealny komputer do zdalnej nauki dla mojej córki. Szkoda, że nie mam amerykańskiej pensji oraz, że dostępności za miesiąc oznacza, mam nadzieję, że na zdalna naukę już nie zdąży. Dla mnie maławy ekran, ale poza tym fajny. To nie sprzęt pro, to domowy komputer do rozmów z ciocią, płacenia rachunków i rezerwowania wakacji. To także sprzęt do pracy domowej i gier dla dziewczynek. Jako taki pewnie 10 lat wytrzyma. 



#18 totem.

totem.
  • 14 postów

Napisano 24 kwietnia 2021 - 18:41

zabawka dla dzieciaków ... im bardziej się zagłębiałem w spec tym większe zażenowanie mnie ogarniało



#19 6c1fb0760d

6c1fb0760d
  • 1 663 postów

Napisano 24 kwietnia 2021 - 19:51

Nie muszą się kolory podobać, ale twierdzenie w taki sposób, że się źle kojarzą jest co najmniej... niezdrowe i idę o zakład że na oficjalnym forum Apple poleciałby za coś takiego ban.

 

To jest sprzęt dla zwykłego Smitha czy Schmidta (nie napiszę Kowalskiego, bo przy tych cenach, to nie bardzo jednak). W żadnym razie nie profesjonalny i to co wy uważacie za ograniczenia (mało portów, brak ethernetu w podstawowej wersji itd) dla targetu tego urządzenia będą bez znaczenia. Jedyny problem to będzie konieczność dokupienia przejściówki USB-C na USB-A żeby móc podłączyć jakiś zwyczajny pendrive itp, a tak to gross osób nie potrzebuje nic więcej. Spójrzcie na znajomych nie-komputerowców, którzy jednak komputery mają - ilu potrzebuje czegoś więcej niż komputer/monitor/klawiatura/mysz? Może jeszcze drukarka, ale te już są zwykle też bezprzewodowe.

 

Możliwe że smutniejsze opcje kolorystyczne będą w jakimś iMacu Pro, jeśli takowy powstanie. Podejrzewam mimo wszystko, że po latach bieli/szarości, mnóstwo osób z chęcią sięgnie po coś kolorowego, a konkurencja podchwyci temat, tak jak to było ze złotymi telefonami itp. Design cyklicznie zatacza koło i te kolorowe maszynki są tego doskonałym przykładem


  • cronopioverde i Zireael lubią to

#20 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 24 kwietnia 2021 - 20:15

Na pewno Apple pracuje nad mocniejszym prockiem. Do większego iMaca i większych MacBookow pro. Na razie orze jak może. Kolory określają target. Taki komputer będzie też super do butików, na biurka recepcjonistek w agencjach reklamowych i w innych takich miejscach, gdzie nie trzeba żadnych portów i ma pasować do wnętrza. To świetny produkt do takich zastosowań. Na iMac 21,5 też raczej nie projektowano rakiet kosmicznych.  



#21 Mirek 59

Mirek 59
  • 398 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 24 kwietnia 2021 - 20:27

Poczekam na większa wersje

Mam tylko obawy ze cena mnie zabije ale zobaczymy jak będzie bo może będzie cudny w każdym calu



#22 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 24 kwietnia 2021 - 22:16

To jest sprzęt dla zwykłego Smitha czy Schmidta (nie napiszę Kowalskiego, bo przy tych cenach, to nie bardzo jednak). W żadnym razie nie profesjonalny i to co wy uważacie za ograniczenia (mało portów, brak ethernetu w podstawowej wersji itd) dla targetu tego urządzenia będą bez znaczenia. Jedyny problem to będzie konieczność dokupienia przejściówki USB-C na USB-A żeby móc podłączyć jakiś zwyczajny pendrive itp, a tak to gross osób nie potrzebuje nic więcej. Spójrzcie na znajomych nie-komputerowców, którzy jednak komputery mają - ilu potrzebuje czegoś więcej niż komputer/monitor/klawiatura/mysz? Może jeszcze drukarka, ale te już są zwykle też bezprzewodowe.

 

Możliwe że smutniejsze opcje kolorystyczne będą w jakimś iMacu Pro, jeśli takowy powstanie. Podejrzewam mimo wszystko, że po latach bieli/szarości, mnóstwo osób z chęcią sięgnie po coś kolorowego, a konkurencja podchwyci temat, tak jak to było ze złotymi telefonami itp. Design cyklicznie zatacza koło i te kolorowe maszynki są tego doskonałym przykładem

Nie zawsze się z Tobą zgadzam w różnych kwestiach, ale myślę, że bardzo trafnie to podsumowałeś. Nie każdy jest, nazwijmy to, „zapaleńcem sprzętowym”, który sprawdza, co dokładnie zawiera sprzęt, który kupuje. Zdecydowanej większości to nie obchodzi, bo sprzęt ma tylko albo aż działać - i to niekoniecznie do skomplikowanych zastosowań :).

 

Dla osób, które mimo wszystko nie będą chciały spróbować z nowymi wersjami kolorystycznymi, jest wersja srebrna (czyż nie w takim kolorze iMac był dotychczas dostępny?). Sam design jak dla mnie nie jest zły i raczej jest spójny z innymi produktami - jedyne, co mi się „gryzie” to ta pusta przestrzeń pod ekranem. Mogliby zamiast tego zrobić wąską ramkę, jeśli nie chcieli umieszczać logo na froncie, ale to moje odczucia.


  • cronopioverde lubi to

 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#23 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 25 kwietnia 2021 - 06:29

Nie mogli dać wąskiej ramki, bo by nie zmieścili bebechów. Co do reszty zgoda. Choćby ogryzek tam powinien być.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#24 BlueBook

BlueBook
  • 401 postów

Napisano 25 kwietnia 2021 - 07:27

Nie zawsze się z Tobą zgadzam w różnych kwestiach, ale myślę, że bardzo trafnie to podsumowałeś. Nie każdy jest, nazwijmy to, „zapaleńcem sprzętowym”, który sprawdza, co dokładnie zawiera sprzęt, który kupuje. Zdecydowanej większości to nie obchodzi, bo sprzęt ma tylko albo aż działać - i to niekoniecznie do skomplikowanych zastosowań :).

 

Dla osób, które mimo wszystko nie będą chciały spróbować z nowymi wersjami kolorystycznymi, jest wersja srebrna (czyż nie w takim kolorze iMac był dotychczas dostępny?). Sam design jak dla mnie nie jest zły i raczej jest spójny z innymi produktami - jedyne, co mi się „gryzie” to ta pusta przestrzeń pod ekranem. Mogliby zamiast tego zrobić wąską ramkę, jeśli nie chcieli umieszczać logo na froncie, ale to moje odczucia.

Świetnie napisane, chyba jestem sztandarowym przykładem. Zresztą w stopce widać jaki sprzęt posiadam, działa, spełnia moje oczekiwania i w żaden sposób mnie nie ogranicza, ba nawet jestem w stanie zrobić więcej i szybciej jak typowy windowsowiec na o wiele nowszym sprzęcie.


MacPro3,1-2 x Q.Core 2.8GHz/RAM-32GB/SSD480GB/R9-380-2GB/El Capitan---MBP-MID2009-2.66GHz/RAM-8GB/SSD240GB-El Capitan/128GB-Windows10/9400M+9600M GT

iPhone 11 128GB


#25 Hubson83

Hubson83

  • 901 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 30 kwietnia 2021 - 19:05

Nie wiem, też czekałem na większą wersję, ale szczerze mówiąc co ma procesor do tego? Ja mam taką teorię, że zrobili super monitor za ponad 20k i też muszą go sprzedawać. Wiadomo, że pod względem specyfikacji Pro Display miażdży ekran iMaca, ale już biorąc pod uwagę cenę takiego powiedzmy 30" iMaka, to byłby dużą konkurencją dla tego monitora. Choćby dlatego, że masz cały komputer z ekranem w cenie dużo niższej niż sam monitor. W kwestii kolorów Apple mnie już nie zdziwi, bo są w tym niekonsekwentni od lat. Dlaczego większy iMac miałby być w ciemnym kolorze, a np. Mac Pro i Display Pro są tylko w srebrnym? A to przecież właśnie ciemne kolory cechowały serię Pro. Ja nie wiem czy w ogóle większa wersja iMaca się ukaże. Może właśnie zrobili taką pośrednią dla nazwijmy to masówki, a użytkownik Pro ma monitor za 2 iMaki. Zawsze pokazywali dwa rozmiary od razu, zawsze...


Użytkownik Hubson83 edytował ten post 30 kwietnia 2021 - 19:06

iPhone 15 Pro Max | iPhone 12 | Apple Watch Ultra | MacBook Pro 16" | MacBook Pro 14"





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych