Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nie widzę wszystkich plików na dysku zewnętrznym ntfs


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 sakkra

sakkra
  • 6 postów

Napisano 18 marca 2021 - 11:52

Hejka

 

Tak jak w temacie po podpięciu dysku zewnętrznego który używałem na komputerze z windows nie widzę wszystkich plików i katalogów. Część jest dostępna a części np. ze zdjęciami nie widać wcale. Tak samo mam z pendrivem ale na nim nie widać już niczego. Co może być tego przyczyną? Dysk podłączam przez adapter pod port usb c. Macbook Air M1, 512GB, 8GB RAM

 

dzięki za pomoc



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 479 postów
  • Płeć:

Napisano 18 marca 2021 - 12:55

Może te pliki są ukryte?

Skrót CMD+Shift+. (kropka) w Finderze pokazuje ukryte pliki. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 sakkra

sakkra
  • 6 postów

Napisano 18 marca 2021 - 15:14

Może te pliki są ukryte?

Skrót CMD+Shift+. (kropka) w Finderze pokazuje ukryte pliki. 

Niestety nie działa pokazanie ukrytych plików. Zrobiłem test i stworzyłem nowy folder do którego przekopiowałem zdjęcia ze starego folderu i w tym nowym folderze normalnie je widać. Wydaje mi się, że problem tkwi w atrybutach katalogów ale nie mogę dojść do tego co jest nie tak.


ok już z tego nic nie rozumiem. Przegrałem 3 partie zdjęć do katalogu test - za pierwszym razem było wszystko ok. Po przegraniu drugiej partii pierwsza zniknęła a po przegraniu trzeciej - trzecia się nie pojawiła i dalej widać tylko zdjęcia które przegrałem jako drugie do katalogu. Zastanawiam się czy winny nie jest adapter używam?

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B083DZ1X27/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o01_s00?ie=UTF8&psc=1


Użytkownik sakkra edytował ten post 18 marca 2021 - 15:18


#4 winmaciek

winmaciek
  • 6 479 postów
  • Płeć:

Napisano 18 marca 2021 - 17:01

To raczej nie wina adaptera. Prędzej obstawiałbym coś z NTFS. Na pewno nie ma nic dodatkowego włączonego z poziomu Windowsa?


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#5 robsss

robsss
  • 26 postów

Napisano 18 marca 2021 - 21:34

Miałem to samo, dysk zewnętrzny NTFS sformatowany na Windows, podłączenie do MBP M1 16GB/512GB. W sposób losowy widać było katalogi i pliki. Nigdy wszystkie. Po nierównej walce zmieniłem filesystem na exFAT.



#6 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 18 marca 2021 - 23:18

A 'nie widzisz' Finderem, czy naprawdę, czyli jak zrobisz ls, to też ich tam nie ma?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#7 sakkra

sakkra
  • 6 postów

Napisano 19 marca 2021 - 18:54

finderem - a ls nie wiem co to znaczy. Wybacz ale mam macbook'a od 3 dni. Jeżeli tylko wyjaśnisz co to znaczy "zrobić ls" to sprawdzę.

 

dzięki

sprawdziłem i w terminalu - ls też nie widać tych plików


Użytkownik sakkra edytował ten post 19 marca 2021 - 18:54


#8 sakkra

sakkra
  • 6 postów

Napisano 20 marca 2021 - 16:27

Miałem to samo, dysk zewnętrzny NTFS sformatowany na Windows, podłączenie do MBP M1 16GB/512GB. W sposób losowy widać było katalogi i pliki. Nigdy wszystkie. Po nierównej walce zmieniłem filesystem na exFAT.

 

kurcze może to naprawią w jakiejś przyszłej aktualizacji? Nie chce mi się mieszać z tym dyskiem. Albo może ktoś się odezwie kto zna rozwiązanie problemu.

 

dzięki za info



#9 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 20 marca 2021 - 18:27

Ale nie podbijaj już. Jak się 'ktoś' będzie miał ochotę odezwać, to to zrobi.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#10 robsss

robsss
  • 26 postów

Napisano 21 marca 2021 - 15:04

Też sprawdziłem w Finder'rze i Terminalu - ten sam efekt - czyli brak wszystkich katalogów/plików.

U mnie to dysk 4TB z dużą liczbą plików o długich nazwach - widać, że problem jest w podkatalogach, w których liczba plików jest większa niż ok 150 (ale nie jest to stała wartość), pokazuje wtedy pliki alfabetycznie wg nazwy tylko do pewnej pozycji i ciach - koniec.

Stawiam na jakiś błąd w implementacji NFTS'a przez MacOS dla takich dziwnych przypadków brzegowych. :)



#11 winmaciek

winmaciek
  • 6 479 postów
  • Płeć:

Napisano 21 marca 2021 - 16:17

Możesz jeszcze spróbować doinstalować sterownik zapewniający pełną obsługę NTFS. Dwa najpopularniejsze rozwiązania oferują firmy Paragon i Tuxera. Nigdy nie korzystałem, ale pozwalam sobie podpowiedzieć. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#12 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 marca 2021 - 18:30

Albo olej NTFS i zrób coś czytane przez oba systemy bez wygibasów.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#13 BlueBook

BlueBook
  • 401 postów

Napisano 23 marca 2021 - 11:37

Albo olej NTFS i zrób coś czytane przez oba systemy bez wygibasów.

Napewno exFat, z tym, że dysk sformatowany w systemie plików pod Mac OS nie zawsze działa poprawnie pod Windowsem i na odwrót.


MacPro3,1-2 x Q.Core 2.8GHz/RAM-32GB/SSD480GB/R9-380-2GB/El Capitan---MBP-MID2009-2.66GHz/RAM-8GB/SSD240GB-El Capitan/128GB-Windows10/9400M+9600M GT

iPhone 11 128GB


#14 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 23 marca 2021 - 15:19

Mój wprawdzie zadziałał, ale prawda, bezpieczniej ten 'inicjujący' format zrobić podobno pod Windows.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#15 sakkra

sakkra
  • 6 postów

Napisano 26 marca 2021 - 15:50

Po zainstalowaniu "NTFS for Mac" od Paragon mam dostęp do wszystkich plików więc jeżeli ktoś się zastanawiał czy działa na MacBook Air z M1 to działa. Z tego co przeglądałem różne fora wydaje mi się, że jest to jedyna opcja na ten moment. 



#16 baelfiahmire

baelfiahmire
  • 1 postów

Napisano 17 lipca 2021 - 10:50

Stawiam na jakiś błąd w implementacji NFTS'a przez MacOS dla takich dziwnych przypadków brzegowych.  :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych