Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Folder aplikacji na iCloud jest dostępny, ale nie jest widoczny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bacio

Bacio
  • 91 postów

Napisano 14 marca 2021 - 15:47

Mam założony folder na iCloudzie przez aplikację Swift Publisher 5.0.

I folderu tego nie widzę wchodząc przez Findera. Nie widzę go także wchodząc przez iCloud.com, nie ma go ani przez Mojave ani Big Sur. Z tego wnioskuję, że to nie jest problem po stronie końcówki.

 

Ale mogę wejść w ten folder terminalem robiąc:

open ~/Library/Mobile\ Documents/iCloud~com~belightsoft~SwiftPublisher5/Documents/

(i wówczas go widzę chwilowo w folderze i mam dostęp do plików w nim zawartych)

 

W terminalu widzę (przez ls -l) folder:

 

drwxr-xr-x   4 xxxxxxxxxxxxxxx  staff  128  6 mar 22:10 iCloud~com~belightsoft~SwiftPublisher5

 

Myślałem, że folder nie ma uprawnień do bycia przeglądanym, ale ma takie same atrybuty jak inne foldery, które są widoczne.

Na wszelki wypadek usunąłem rozszerzone atrybuty (xattr -d) ale to nie pomogło.

 

I teraz - mogę korzystać z foldera, ale jest to bardzo niewygodne (bo muszę zawsze wchodzić przez terminal).

 

Nie bardzo rozumiem dlaczego mam to /Document/, skoro wchodzi mi w folder Swift Publisher 5, ale to pół biedy. 

 

Jak to mogę poprawić/sprawdzić?

 

(Dodam, że mam analogiczny folder starej wersji Swift Publisher 4, który działa bez problemu).



#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 14 marca 2021 - 16:57

1) to, że w środku jest 'Documents' to normalne i 'wszyscy tak robią';

2) pokaż ls -ld@ na nim;

3) zapytaj producenta, dlaczego w wersji 4 był ujawniony, a teraz go schowali.

 

Ogólnie to mnóstwo katalogów (sam jesteś 'folder') od przeróżnych aplikacji jest poukrywane (dowód: https://imgur.com/a/PU3G3Yu), bo one zwyczajnie nie są po to, żeby użytkownik końcowy w nich grzebał, tylko sobie aplikacja czytała pliki, ustawienia i co tam jeszcze.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 Bacio

Bacio
  • 91 postów

Napisano 14 marca 2021 - 21:46

Już się tłumaczę:

 

2) pokaż ls -ld@ na nim;

drwxr-xr-x  4 xxxxxxxxxxxxxxx  staff  128  6 mar 22:10 .

 

A piętro wyżej jest:

 

drwxr-xr-x@ 141 xxxxxxxxxxxxxxx  staff  4512  6 mar 22:07 .

com.apple.ubd.prsid   20

 

Nie wyjaśniłem precyzyjnie. Ten katalog "Swift Publisher 5" kiedyś był widoczny w Finderze i nagle zniknął. (Być może to zniknięcie było przy okazji jakiegoś małego update'u programu, ale to tylko moje zgadywanie. Zgłosiłem problem do producenta programu i dali mi tylko link jak otwierać katalog spod terminala).

 

 

P.S. Zawsze mówiłem "katalogi", ale się jakiś czas temu zmusiłem do nauki mówienia "folder". Strona Apple'a też używa 'folder'. (A mój dawny znajomy zwykł mawiać "dyrektoriat").


Użytkownik Bacio edytował ten post 14 marca 2021 - 21:47


#4 winmaciek

winmaciek
  • 6 503 postów
  • Płeć:

Napisano 15 marca 2021 - 01:03

A nie możesz po prostu utworzyć aliasu (skrótu) do tego katalogu i wrzucić go tam, skąd chcesz mieć do niego dostęp? Moim zdaniem to może być lepsze rozwiązanie niż kombinowanie z atrybutami czegoś, co jest synchronizowane przez iCloud. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#5 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 15 marca 2021 - 01:23

P.S. Zawsze mówiłem "katalogi", ale się jakiś czas temu zmusiłem do nauki mówienia "folder". Strona Apple'a też używa 'folder'. (A mój dawny znajomy zwykł mawiać "dyrektoriat").

 

"Katalog" oznacza 'prwawdziwy', no, katalog - czyli coś istniejące w strukturze systemu plików (ang. 'directory'). Folder (ang. 'folder' :P) to byt wirtualny (np. 'foldery' na maile na koncie pocztowym). Microsoft wcisnął ludziom 'foldery' wszędzie i się, niestety, przyjęło.

 

Podzielam zdanie Maćka - nie kombinowałbym w atrybutami w ~/Library/Mobile\ Documents, one zapewne mają jakiś sens.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#6 Bacio

Bacio
  • 91 postów

Napisano 15 marca 2021 - 08:13

Dziękuję za wypowiedzi.

 

Rzeczywiście, nie pomyślałem, że "it's not a bug, it's a feature". Być może tak ma być...

 

Zaraz nauczę się robić skróty :-)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych