Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak przenieść notatki głosowe z iPhone'a na komputer?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 20 lutego 2021 - 12:02

Nie wiem jak jednocześnie przenieść wszystkie notatki głosowe z iPhone'a na iMaca? Kiedyś to było bardo proste, teraz nawet nie widzę w iTunes na iMacu opcji notatek głosowych. W iPhone X mam zaktualizowany do najnowszej wersji. iMac macOS Catalina. Może warto poszukać pliku z notatkami głosowymi w iMacu? Potem sobie wszystko skopiować i usunąć w iPhonie? Znalazłem informacje że tutaj go znajdę / Users / NAME / Muzyka / iTunes / iTunes Media / Notatki głosowe w Finderze. Ale to chyba dotyczy starszej wersji, bo u mnie nic nie ma poza mp3 muzyką. Dziękuję za pomoc.



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 20 lutego 2021 - 12:09

Ja bym zaczął poszukiwania od aplikacji Dyktafon, która jest wbudowana w macOS. Notatki głosowe domyślnie synchronizują się przez iCloud. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 20 lutego 2021 - 12:41

iCloud odpada. Notatek mam dużo i gdyby była jakaś tania, zaufana aplikacja to bym kupił, ale więcej niż 30 zł nie dam, na cos co zawsze było darmowe. Dzięki, ale nadal nie mogę sobie poradzić. 



#4 Duke123

Duke123
  • 488 postów

Napisano 20 lutego 2021 - 14:24

Można wysłać przez AirDrop. Ale z tego co widzę to tylko pojedynczo.



#5 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 20 lutego 2021 - 14:35

Dokładnie. Albo eksport pojedynczych nagrań albo iCloud. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#6 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 20 lutego 2021 - 14:43

AirDrop używam zawsze, ale  liczby w setkach potrzebują innego rozwiązania. Ten iCloud wciska się już od rejestrowania sprzętu i chcą pieniędzy przy większej pamięci. Mam kabel, przez lata to robiłem i musi być jakaś opcja. Może jakaś darmowa aplikacja? Albo gdy archiwizuję iPhona na moim iMacu, to musi być gdzieś zapisany folder z notatkami głosowymi, ale gdzie on jest? Kilka lat temu był, to dlaczego teraz miałoby go już nie być.


Użytkownik bielin edytował ten post 20 lutego 2021 - 14:45


#7 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 20 lutego 2021 - 15:05

Kilka lat temu był, bo notatki były jednym z katalogów wewnątrz bajzlu znanego szerzej jako iTunes. Ten katalog istnieje, ale jako część aplikacji Dyktafon i jest zakopany gdzieś w bibliotece użytkownika. Aplikacja do przeglądania backupu może by dała radę, ale ja z żadnego produktu tego typu nie korzystam, więc się nie wypowiem. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#8 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 20 lutego 2021 - 18:58

Znalazłem pewien program iMazing i pisze że umożliwia on transfer danych pomiędzy komputerem a iPhonem. Pisze że daje możliwość zarządzania zawartością urządzenia jak wiadomości głosowe i może dużo więcej. Polski opis tutaj https://www.dobrepro...dows,82555.html Jest też na maca https://imazing.com/download Co o nim sądzicie? Niestety nie jest darmowy. Ale chyba mozna kopiować notatki głosowe z iPhone? Nie wiem dlaczego iTunes w porównaniu z nim wydaje się być 1000 razy gorszy  :rolleyes:


Użytkownik bielin edytował ten post 20 lutego 2021 - 19:16


#9 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 20 lutego 2021 - 19:25

Ja sądzę jedno: po co kupować jakieś takie dziwactwa, jak po prostu jest iCloud?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#10 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 20 lutego 2021 - 19:43

Ja sądzę jedno: po co kupować jakieś takie dziwactwa, jak po prostu jest iCloud?

Ja mam kilka iPhonów i tyle zawartości że musiałbym płacić za dodatkowe miejsce na iCloud. Nie lubię też jak w tle mi coś pracuje, zapisuje się w iCloud i lubię sobie sam decydować co dokładnie chce kopiować na iMaca. Ale dokupować też nic nie chcę, bo szkoda na to kasy. To wszystko w iTunes powinno jeszcze lepiej działać jak w imazing, ale niestety.


Użytkownik bielin edytował ten post 20 lutego 2021 - 19:46


#11 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 20 lutego 2021 - 19:48

5 zł za 50 GB iCloud vs. 250 złotych za jakieś iMazing. No i Apple już ukradło Twoją prywatność, więc moim zdaniem bez sensu pozwalać kolejnej firmie na dostęp do danych.

Ale jasne, to Twój wybór.


  • MasterM lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych