Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone - oglądanie filmów z PCta bezpośrednio na telefonie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 disaster3

disaster3
  • 92 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 lutego 2021 - 18:07

Hej, hej

 

w zasadzie nie wiem czy to dobry dział, jeśli nie to proszę o przeniesienie.

 

Czy ktoś się orientuje, czy można na iPhonie (iPadzie w sumie tez) oglądać na zasadzie streamingu z własnego PC'ta filmy, które ma się na twardym dysku?

Na hdd mam jakieś filmy/seriale i czasami mam ochotę coś obejrzeć na telefonie. Cholera mnie bierze jak muszę podpiąć iphone'a, odpalić itunes'a i po kablu (zrobić obiad w tym czasie bo tyle to trwa!!!) zgrać jakiś film, set seriali na komórkę na VLC.

Zastanawiam się jak (pewnie się da) zrobić aby będąc w jednej sieci domowej, uruchamiam np. takiego VLC player'a i przez niego sięgać do folderu na HDD pct'a (stacjonarka z Windą 10) z filmami. Uruchomić na iPhonie/iPadzie i oglądać.

Będę wdzięczny za pomoc.

 

pozdrawiam


iPhone 4s 8GB white, iPhone XS 256GB gold, iPhone 12 Pro 256GB Pacific blue, iPhone 13 Pro 256GB Sierra blue, iPad Pro 11 256GB silver,


#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 13 lutego 2021 - 18:13

Plex jest rozwiązaniem, którego szukasz.

A ten wątek przenoszę do bardziej sensownego działu.


  • disaster3 lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 13 lutego 2021 - 18:45

Nawiasowo dodam, że wspomniany VLC na iOS ma również opcję podłączenia do serwera Plex (obok SMB i FTP), jeśli ktoś, na przykład, znajduje upodobanie akurat w tym odtwarzaczu.


  • disaster3 lubi to

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 13 lutego 2021 - 20:26

Infuse jest też podobno bardzo fajnym klientem Plexa - ale nigdy nie używałem, na tablecie mam po prostu oficjalny Plex Player.


  • disaster3 lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#5 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 13 lutego 2021 - 21:20

Ja korzystam z Infuse w połączeniu z serwerem Plex i jestem zadowolony. 


  • disaster3 lubi to

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#6 disaster3

disaster3
  • 92 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 lutego 2021 - 19:57

Mega dziękuję Wam za pomoc. Jeszcze tego nie ogarniam, ale testowo ściągnąłem plex server na pc'ta, plex playera na komórkę, coś poustawiałem, jakiś testowy folder z filmami dodałem i faktycznie mogę go odpalić na komórce.

 

Jeszcze miałbym prośbę bo pewnie to przerobiliście. Chodzi o jakiś jednorazowy dostęp do aplikacji? czy plexi pass?....

 

Nie bardzo wiem o chodzi i co lepiej wybrać. Czy ten multimedialny serwer też ma jakąś TV czy swoje publiczne biblioteki do których trzeba mieć oddzielny dostęp? Jak otworzyłem na iphonie film z komputera to trwał minutę i coś tam wyskoczyło ze muszę wykupić dostęp do aplikacji. Czy tam są jakieś pakiety i mam wybrać?

 

Generalnie mam już subskrypcje na Netflix, HBO GO, Spotify Premium, Tidal Master HQ więc czegoś nadprogramowo kolejnego nie potrzebuje. Jedyne co potrzebuje to jak pisałem wyżej możliwość oglądania filmów z pct'a na iphonie czy ipadzie bez potrzeby zgrywania ich fizycznie na urządzenie, do tego w sumie jak zobaczyłem jakie są możliwości to w sumie mógłbym też to przesyłać na Smart TV. Nie musiałbym zgrywać na Pena i latać od kompa do TV, z każdym filmem.

 

Dostęp tylko i wyłącznie dla mnie, dodatkowych kont nie potrzebuje.

 

Co powinienem zakupić aby mieć taką możliwość?

 

Z góry dziękuję! :) 


iPhone 4s 8GB white, iPhone XS 256GB gold, iPhone 12 Pro 256GB Pacific blue, iPhone 13 Pro 256GB Sierra blue, iPad Pro 11 256GB silver,


#7 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 14 lutego 2021 - 21:12

Tam są jakieś dodatkowe funkcje, ale generalnie nie trzeba. Część rzeczy można ogarnąć aplikacjami firm trzecich. Np. zapisywanie filmów do offline jest niby dodatkową funkcją Plex Pass, ale w praktyce można skorzystać z Infuse – można wtedy pobierać pliki do telefonu bez subskrypcji. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#8 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 14 lutego 2021 - 23:47

Ja mam Plex Pass, bo kosztuje grosze (5$ na miesiąc) i daje mi hardware encoding. Do samego prostego streamowania nie jest potrzebny - a konkretniej: nigdy nie był, trochę mnie zdziwiło, jak napisałeś o tym 'po minucie każe płacić'. Co to za plik? Twój z biblioteki, w sensie z katalogu (nie, nie folderu - katalogu) dodanego do PMS? Czy jakiś z tej ich całej 'oferty'? Bo jeśli to drugie, to nie wiem, nigdy nie korzystałem.

Tak, dzięki Plexowi możesz bez problemu i wysiłku streamować z komputera na telefon, tablet, ale też na smart tv. Bodajże wszystkie popularne platformy są wspierane obecnie. Do tego się pięknie synchronizuje, w którym momencie skończyłeś, pobiera napisy (jeśli potrzebujesz), może też ściągać trailery i w ogóle robić full 'kinowe doświadczenie'. Za to wszystko warto chłopakom dać te 5 dolarów ;-) Ale, oczywiście, nie musisz.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych