Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nowy iPhone - przywrócenie z backup'u bez wymazywania zawartości


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Crazy Joe

Crazy Joe
  • 32 postów

Napisano 10 lutego 2021 - 09:14

Cześć,

 

przesiadam się na nowego iPhone'a, ale wygląda na to że przy przesiadce popełniłem błąd metodologiczny.

 

Uruchomiłem nowy telefon, podpiąłem pod swoje Apple ID, poprawnie aktywowałem itd. Nie przeniosłem danych ze starego telefonu od razu, bo akurat chciałem po prostu coś tam sprawdzić, więc przeklikałem kreatora i poszedłem dalej. Do nowego telefonu z czystym iOS wgrałem kartę eSIM, która również poprawnie się aktywowała, bo również chciałem ją sprawdzić. I wszystko jest niby super, ale niestety okazało się inaczej.

 

Wgrywając backup starego telefonu z iCloud muszę wymazać zawartość nowego, aby backup został zaczytany i wgrany. Tym samym utracę wgraną do nowego telefonu kartę eSIM. Problem polega na tym, że akurat ten operator pozwala na jednorazowe skorzystanie z kodu QR dla karty eSIM, zatem po wymazaniu nowego telefonu i wgraniu backupu poprzedniego utracę uaktywnioną kartę eSIM i nie będę mógł jej ponownie zainstalować.

 

Sprawa byłaby prosta, gdyby nie to że karta eSIM pochodzi od zagranicznego operatora i sporo zabawy i czasu będzie kosztowało mnie ściągnięcie kolejnej z nowym kodem QR.

 

Czy ktoś ma jakiś pomysł jak przenieść dane ze starego telefonu na nowy bez wymazywania zawartości nowego i utraty karty eSIM wgranej do tego iPhone?


Użytkownik Crazy Joe edytował ten post 10 lutego 2021 - 09:44


#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 lutego 2021 - 15:56

W takiej sytuacji to chyba mniej zachodu będzie, jak poświęcisz te 7 minut na ściągnięcie wszystkich aplikacji ręcznie. Przy okazji i tak wyjdzie, że z 3/4 nie korzystasz. Wszystkie inne rzeczy (kontakty, smsy, zdjęcia itp) masz przecież w iCloud.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 10 lutego 2021 - 16:03

Dokładnie, to co najważniejsze samo zassie z icloud. A układ ekranu, ustawienia i apki można szybko pobrać.


iPhone 15 Pro


#4 Crazy Joe

Crazy Joe
  • 32 postów

Napisano 10 lutego 2021 - 18:18

Dzięki za Wasze uwagi. Rzeczywiście chyba instalacja tych apek zajmie mniej czasu i zachodu.

 

Znalazłem jeszcze jedna możliwość, którą wcześniej sprawdzę. Teoretycznie eSIM można eksportować i importować pomiędzy iPhone’ami. Dlatego urodził mi się pomysł, aby

 

1. eSIM z nowego telefonu przerzucić na stary,

2. zrobić pełny backup starego do iCloud,

3. przywrócić na nowym stan z tego backupu,

4. przenieść eSIM ze starego telefonu na nowy.

 

Tyle teorii. W praktyce przetestuję to w najbliższych dniach. Jak się uda to znaczy, że eSIM można bezpiecznie przenosić między telefonami tam i z powrotem. Jeśli nie, to poinstaluję apki na nowym ręcznie.

 

Dam znać, co z tego wyszło wkrótce. 


Użytkownik Crazy Joe edytował ten post 10 lutego 2021 - 18:19


#5 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 11 lutego 2021 - 23:31

No dobrze, a co z wpisem na https://support.appl...#transfer-erase?
Cytuję:

Jeśli wymazujesz całą zawartość i wszystkie ustawienia z urządzenia, możesz zdecydować, czy karta eSIM również ma zostać wymazana czy też należy ją zachować.

Już to tak nie działa czy nie spróbowałeś?
  • Crazy Joe lubi to

Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#6 Crazy Joe

Crazy Joe
  • 32 postów

Napisano 12 lutego 2021 - 13:52

Już to tak nie działa czy nie spróbowałeś?

 

A o tym akurat nie wiedziałem.

 

Koniec końców stanęło na tym, że ręcznie instaluję apki na nowym telefonie. Procedura przenoszenia eSIM z telefonu na telefon okazała się niemożliwa w moim przypadku, eSIM ma status "nieprzenoszalny" i opcja eksportu do drugiego telefony jest nieaktywna.

 

Drugiej procedury nie znałem, nie chcę próbować, ale dzięki @cronopioverde :) Po prostu nie chcę sprawdzać, czy przy przywracaniu zawartości na nowym telefonie z backupu starego zostanę zapytany "czy zachować kartę eSIM przy wymazywaniu zawartości czy nie". Może innym razem przetestuję, teraz ten eSIM jest mi po prostu zbyt mocno potrzebny, żeby to testować.



#7 bysio

bysio
  • 216 postów
  • SkądBytom, Poland

Napisano 13 lutego 2021 - 06:01

E-sim raczej się nie przeniesie na nowy telefon - mi się przynajmniej nie udało. "czy zachować kartę eSIM przy wymazywaniu zawartości czy nie" To pytanie dotyczy tylko takiej sytuacji, w której wymazujesz zawartość telefonu, ale chcesz zachować kartę e-sim. Aktywacja na nowym telefonie wymaga potwierdzenia u operatora. Ważne żeby zanim się wymaże stary telefon aktywować tę usługę na nowym. SMS przychodzi na aktywny, stary telefon. Jeśli wymażesz stary telefon wcześniej konieczna będzie wizyta u operatora po fizyczna kartę - chodzi o ORANGE PL. Po aktywacji na nowym telefonie karta na starym przestaje być aktywna. U innych operatorów nie wiem jak jest. 


Użytkownik bysio edytował ten post 13 lutego 2021 - 06:05

McBook Pro 15" Touch Bar  / iPhone 11 Pro / iPad 11 Pro LTE / Apple Watch 5 SS


#8 ali_cja

ali_cja
  • 245 postów

Napisano 26 lutego 2022 - 17:54

E-sim raczej się nie przeniesie na nowy telefon - mi się przynajmniej nie udało. "czy zachować kartę eSIM przy wymazywaniu zawartości czy nie" [/size]To pytanie dotyczy tylko takiej sytuacji, w której wymazujesz zawartość telefonu, ale chcesz zachować kartę e-sim. Aktywacja na nowym telefonie wymaga potwierdzenia u operatora. Ważne żeby zanim się wymaże stary telefon aktywować tę usługę na nowym. SMS przychodzi na aktywny, stary telefon. Jeśli wymażesz stary telefon wcześniej konieczna będzie wizyta u operatora po fizyczna kartę - chodzi o ORANGE PL. Po aktywacji na nowym telefonie karta na starym przestaje być aktywna. U innych operatorów nie wiem jak jest.

A jednak można przenieść eSIM na nowy telefon.
Dzisiaj aktywowałam, przeniesiony z Xs, e-sim z Orange Flex na iPhone 13 mini.
Przy konfiguracji nowego telefonu skorzystałam z opcji „Szybki start” i ściągnęłam dane Xs z chmury.
W aplikacji Flex na mini ->w sekcji „Mój profil”->Karty SIM->Karta główna->kliknęłam „Wymień”, wybrałam „e-SIM” i po zatwierdzeniu „Dalej” zainstalowało mi e-SIM w nowym telefonie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych