Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Cicha Siri ;) czyli brak odzewu po "Hey Siri"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 omega33

omega33
  • 17 postów

Napisano 04 lutego 2021 - 14:12

Witam,

 

Nie wiem czy to normalne bo od stycznia jestem nowym użytkownikiem iPhona (iOS) stąd pytanie.

 

Czy po komendzie "Hey Siri" ta powinna dać znak życia? Czy działa to tylko przez, krótki okres czasu. W moim przypadku jest to średnio 0,5 dnia od włączenia iPhona, później przestaje, aż do ponownego wyłączenia/włączenia. 

Jest to o tyle irytujące, iż prowadząc przykładowo auto lub mając iPhona poza zasięgiem wzroku nie wiem czy Siri usłyszała "Hej Siri" i jest w stanie gotowości czy muszę powtórzyć głośniej etc. wiecie o co mi chodzi. 

 

Będę wdzięczny za odp. Dodam iż wyczytałem, że odzywki o gotowości w stylu "yhm" "mhm" zostały mocno skrytykowane za oceanem, że niby Siri jest "niemiła", "nieuprzejma" a nawet "niewychowana" (Boże co ludzie mają w głowach ;) ) i być może z tego powodu Apple zredukował owe odzywki? Dajcie znać jak u Was to wygląda. 

 

Dotyczy iPhone 12 mini , iOS 14.4



#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 04 lutego 2021 - 15:18

Co masz ustawione w ustawieniach w sekcji „Siri i wyszukiwanie” -> „Odpowiedzi Siri”?


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 omega33

omega33
  • 17 postów

Napisano 04 lutego 2021 - 18:58

Co masz ustawione w ustawieniach w sekcji „Siri i wyszukiwanie” -> „Odpowiedzi Siri”?

20210204_174730883_iOS.png



#4 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 04 lutego 2021 - 19:19

A przełącznik na obudowie iPhone'a?


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#5 omega33

omega33
  • 17 postów

Napisano 04 lutego 2021 - 19:34

A przełącznik na obudowie iPhone'a?

Jeżeli chodzi Ci o 'tryb cichy' to jest wyłączony. Generalnie Siri działa i odpowiada tylko nie daje znać głosowo, że jest w trybie gotowiści. Odzywki takie daje po ponownym uruchomieniu iPhona w ilości kilku/kilkunastu po czym znów milknie. Nie wiem czy jest to celowo zaprogramowane czy tylko u mnie. Jak wspomniałem wyżej, sporo community miało z tym problem, z formą odzywek, i być może Apple jakoś to zredukowało? 



#6 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 04 lutego 2021 - 19:59

U mnie jest "hm?" po wywołaniu "Hey Siri". Mam wyłączony dźwięk w telefonie.


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#7 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 04 lutego 2021 - 20:14

U mnie było tylko bipnięcie - ale bawiłem się tym całe 10 minut, nie interesuje mnie mówienie do telefonu, więc może nie sprawdziłem wszystkich opcji.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#8 Duke123

Duke123
  • 488 postów

Napisano 04 lutego 2021 - 20:47

Od jakiegoś czasu (może od iOS 14?) nie ma piknięcia.
Siri reaguje poprzez yhy, aha, a czasami tylko podświetleniem ekranu.
Nie wiem od czego to zależy. 



#9 omega33

omega33
  • 17 postów

Napisano 05 lutego 2021 - 10:45

@up I to by się zgadzało. Podświetlenie ekranu jest cały czas, niestety odzywki tylko na początku. Szkoda, że nie idzie tego ustawić na sztywno. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych