Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

MAC Mini M1 + Samsung m2022w - problemy z drukowaniem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marek Woźniak

Marek Woźniak
  • 12 postów

Napisano 05 stycznia 2021 - 13:20

Cześć,

mam do Mini podłączoną drukarkę jak w tytule, zainstalowane sterowniki ze strony Samsunga (opisane co prawda, że do OS 10.15 - takie są najnowsze) i drukarka drukuje w zależności od swojego widzimisię - albo bez zarzutu, albo ten sam dokument zamiast wydrukować jedną stronę to pożera pół ryzy papieru wypluwając z siebie "szlaczki" w jednym wersie. Dzieje się to samo przy pdf i dokumentach tekstowych z systemowych przeglądarek. Podpowiecie co sprawdzić / przeinstalować, żeby to jakoś ogarnąć? Z góry dzięki!



#2 BlueBook

BlueBook
  • 401 postów

Napisano 05 stycznia 2021 - 13:29

Ludzie się rzucili na M1 jak szczerbaty na suchary, to jest Rev.A,  więc niedopracowane sterowniki a być może i hardwere, może przy następnej aktualizacji coś się poprawi.


MacPro3,1-2 x Q.Core 2.8GHz/RAM-32GB/SSD480GB/R9-380-2GB/El Capitan---MBP-MID2009-2.66GHz/RAM-8GB/SSD240GB-El Capitan/128GB-Windows10/9400M+9600M GT

iPhone 11 128GB


#3 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 05 stycznia 2021 - 16:18

Masz sterowniki do systemu w wersji A i się dziwisz, że nie działa/źle działa w wersji B? No to przestań. Big Sur wprowadza tyle zmian, że nie spodziewałbym się bezproblemowej kompatybilności takich rzeczy.
Musisz poczekać na aktualizację od Samsunga - albo może spróbuj AirPrint, jeśli ta drukarka wspiera.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#4 Marek Woźniak

Marek Woźniak
  • 12 postów

Napisano 05 stycznia 2021 - 17:23

Darujcie, to mój pierwszy Mac. Usunąłem drukarkę, dodałem jeszcze raz przez AirPrint i jest to samo...



#5 Marek Woźniak

Marek Woźniak
  • 12 postów

Napisano 07 stycznia 2021 - 11:18

Sorry za post pod postem ale nie mogę edytować.

 

Otóż pobawiłem się jeszcze i okazało się, że opisane problemy występowały, kiedy drukowałem przez AirPrint - kilkakrotne dodawanie i usuwanie drukarki nie pomogło (a jest na liście wspieranych urządzeń). Zainstalowałem więc sterownik pod stary Os i o dziwo drukarka działa - po naciśnięciu "drukuj" pojawia się komunikat, że oprogramowanie może być szkodliwe, ale po jego zamknięciu drukarka działa bez zarzutu.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych