Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

AirPods Max - dyskusja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
112 odpowiedzi w tym temacie

#51 MasterM

MasterM
  • 1 658 postów

Napisano 17 lutego 2021 - 13:22

Tego jeszcze nie doświadczyłem

No może przesadziłem że jak zwykłe AirPodsy, ale spodziewałem się większej zmiany. Generalnie przychylam się do wypowiedzi soczka, że są przecenione, z dwa tysiące byłyby okej, ale nie prawie trzy. 



#52 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 17 lutego 2021 - 13:32

No może przesadziłem że jak zwykłe AirPodsy, ale spodziewałem się większej zmiany. Generalnie przychylam się do wypowiedzi soczka, że są przecenione, z dwa tysiące byłyby okej, ale nie prawie trzy. 

 

Oczywiście cena przesadzona, nie podlega to dyskusji. Ale grają bardzo naturalnie i to mi się podoba, nic nie jest przesadzone. 


  • MasterM lubi to

MacBook Air M2 - iPad Pro M2 - iPhone 15 Pro MAX - Garmin Epix2 PRO - AirPods 2 PRO 


#53 MasterM

MasterM
  • 1 658 postów

Napisano 17 lutego 2021 - 18:30

Często przeglądam na iPhone'ie Twittera słuchając w tym czasie muzyki na słuchawkach. Z AirPods/AirPods Pro mogłem bez problemu skupić się na tweetach, nosząc Max coś odwraca moją uwagę. Generalnie z Maxami na głowie jestem w stanie skupić się tylko na słuchaniu muzyki, robienie cokolwiek co wymaga skupienia jest bezproduktywne u mnie. 



#54 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 17 lutego 2021 - 22:24

Często przeglądam na iPhone'ie Twittera słuchając w tym czasie muzyki na słuchawkach. Z AirPods/AirPods Pro mogłem bez problemu skupić się na tweetach, nosząc Max coś odwraca moją uwagę. Generalnie z Maxami na głowie jestem w stanie skupić się tylko na słuchaniu muzyki, robienie cokolwiek co wymaga skupienia jest bezproduktywne u mnie.


Ale to są właśnie słuchawki stricte do „słuchania muzyki” czy tez oglądani filmów. Ja do wszystkiego innego niż wymienione używam AirPods Pro.

Użytkownik EMU edytował ten post 17 lutego 2021 - 22:26

  • MasterM lubi to

MacBook Air M2 - iPad Pro M2 - iPhone 15 Pro MAX - Garmin Epix2 PRO - AirPods 2 PRO 


#55 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 23 lutego 2021 - 00:35

Na chwilę obecną ze spatial sound  w PL jest @tv+ i może kiedyś apple music. Disney+  nie ma w PL, tak samo HBO Max (akurat to wiemy, że wejdzie). Youtube się wypieło. 

 

źródło: https://www.macrumor...-spatial-audio/


Użytkownik angelares edytował ten post 23 lutego 2021 - 00:39


#56 winmaciek

winmaciek
  • 6 479 postów
  • Płeć:

Napisano 23 lutego 2021 - 01:26

Jeszcze w Apple Music jest. W (niektórych) teledyskach. ( ͡° ͜ʖ ͡°) 


  • MasterM lubi to

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#57 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 23 lutego 2021 - 13:30

Jeszcze w Apple Music jest. W (niektórych) teledyskach. ( ͡° ͜ʖ ͡°) 

 

Właśnie może absurdalnie, ale właśnie w muzyce spatial miałby pole do popisu - zremiksować Vangelisa, Oldfielda czy Jarre'a to byłaby gratka:)



#58 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 23 lutego 2021 - 18:22

Właśnie może absurdalnie, ale właśnie w muzyce spatial miałby pole do popisu - zremiksować Vangelisa, Oldfielda czy Jarre'a to byłaby gratka:)

Prawdziwa muzyka to stereo a nie spatial audio. Dźwięk przestrzenny to filmy, gry.


Co do samych słuchawek to zwracam je do Apple. Różnica dźwięku między nimi a bose 700 minimalna i zależna od danego utworu. A cena na korzyść bose spora. Chyba poczekam na następna generacje AirPods Max.

Użytkownik EMU edytował ten post 23 lutego 2021 - 19:00

MacBook Air M2 - iPad Pro M2 - iPhone 15 Pro MAX - Garmin Epix2 PRO - AirPods 2 PRO 


#59 MasterM

MasterM
  • 1 658 postów

Napisano 23 lutego 2021 - 19:49

Ja też zdecydowałem się oddać, dźwięk nie robi na mnie takiego wrażenia za te pieniądze jaki chciałbym aby robił. 



#60 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 23 lutego 2021 - 20:49

Ja też zdecydowałem się oddać, dźwięk nie robi na mnie takiego wrażenia za te pieniądze jaki chciałbym aby robił.


Dźwięk wg mnie świetny, tak samo świetny jak w bose nc700, ale ciężko wyciągnąć coś więcej z aplikacji takich jak Apple Music. Nawet lepsze i droższe słuchawki będą będą tu grać podobnie z takiego źródła.

MacBook Air M2 - iPad Pro M2 - iPhone 15 Pro MAX - Garmin Epix2 PRO - AirPods 2 PRO 


#61 soczekpl

soczekpl
  • 3 182 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 23 lutego 2021 - 20:51

Fakt, ale demo spatial audio wgniata w fotel :P (Tak, wiem, na Airpods Pro też działa)

 

Ja niestety przypuszczałem, że one będą grać tylko ciut lepiej niż Airpods Pro. Tak naprawdę dopłaca się drugie tyle do wyglądu.


Użytkownik soczekpl edytował ten post 23 lutego 2021 - 20:52

Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#62 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 23 lutego 2021 - 20:54

Fakt, ale demo spatial audio wgniata w fotel :P (Tak, wiem, na Airpods Pro też działa)

Ja niestety przypuszczałem, że one będą grać tylko ciut lepiej niż Airpods Pro. Tak naprawdę dopłaca się drugie tyle do wyglądu.

Tak, demo spatial audio wymiata. Jakoś wykonania również. Ale gra tak jak w/w bose wiec dla mnie sprawa jasna.

Ale porównując je do AirPods pro to grają jednak zdecydowanie lepiej od nich.

Użytkownik EMU edytował ten post 23 lutego 2021 - 20:55

MacBook Air M2 - iPad Pro M2 - iPhone 15 Pro MAX - Garmin Epix2 PRO - AirPods 2 PRO 


#63 MasterM

MasterM
  • 1 658 postów

Napisano 23 lutego 2021 - 21:00

Dobra, dla mnie jakość dźwięku zależy od utworu, w niektórych grają dużo lepiej od Pro, a w innych słyszę niedużą różnicę,  https://imagazine.pl/2021/01/12/test-dzwieku-przestrzennego-spatial-audio-dla-airpods-pro-i-airpods-max-od-dolby/ ten też wbił mnie w fotel, jakość wykonania, koronka, przycisk do przełączania między trybem kontaktu, a ANC jest super, Sony i Bose wyglądają przy Apple jak plastikowe zabawki, izolacja też w porównaniu do Pro jest o wiele lepsza. 

Musiałbym poczekać Apple Music Hi-Fi, ale nie wiem ile jeszcze. Zobaczymy co pokażą przy 2. generacji. 



#64 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 23 lutego 2021 - 21:16

Zobaczymy co pokażą przy 2. generacji.


Zobaczymy co pokaże i jak długo będziemy czekać

MacBook Air M2 - iPad Pro M2 - iPhone 15 Pro MAX - Garmin Epix2 PRO - AirPods 2 PRO 


#65 soczekpl

soczekpl
  • 3 182 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 23 lutego 2021 - 21:21

Na pewno nie w tym roku, biorąc pod uwagę, że 1) planują Airpods 3 i Airpods Pro 2) czas oczekiwania na Max w AOS to dalej kilka tygodni (zależy od koloru) :P


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#66 MasterM

MasterM
  • 1 658 postów

Napisano 23 lutego 2021 - 21:29

Ze trzy lata raczej minimum. To ich pierwsze słuchawki nauszne, daję im czas. 



#67 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 23 lutego 2021 - 21:29

Na pewno nie w tym roku, biorąc pod uwagę, że 1) planują Airpods 3 i Airpods Pro 2) czas oczekiwania na Max w AOS to dalej kilka tygodni (zależy od koloru) :P


Grafitowe wysyłają od ręki. Mimo, że pisze inaczej…

Ze trzy lata raczej minimum. To ich pierwsze słuchawki nauszne, daję im czas.


Tez tak uważam.

MacBook Air M2 - iPad Pro M2 - iPhone 15 Pro MAX - Garmin Epix2 PRO - AirPods 2 PRO 


#68 MasterM

MasterM
  • 1 658 postów

Napisano 24 lutego 2021 - 10:35

One grają inaczej także ze względu na zupełnie inną konstrukcję niż AirPods Pro, dźwięk inaczej się rozchodzi. 



#69 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 24 lutego 2021 - 13:08

Apple Hi-Fi to już będzie kompletne strzyżenie dla owiec - przy bluetooth dźwięk jest zbijany w zależności od implementacji do 256 lub 320 - żadne z tego hi-res. Na MQA tez nie ma co liczyć. Czyli staje na tym, że masz obecnie aac 320 (w apple to będzie pewnie te magiczne Studio Master) lub być może kiedyś w odległej przyszłości alac, ktory będzie transkodowany do możliwości bluetooth. Dla tego nie ma w apple music nic lepszego, bo technologia bluetooth w obecnej fazie rozwoju nic lepszego nie obsługuje i ja to rozumiem. Co innego po kablu - tu świat wciąż stoi otwarty ... póki co:) 

 

źródła: 

https://web.archive....chnologies/aac/

 

https://www.headphon...decs-explained/


Użytkownik angelares edytował ten post 24 lutego 2021 - 13:11


#70 winmaciek

winmaciek
  • 6 479 postów
  • Płeć:

Napisano 24 lutego 2021 - 13:59

No niezupełnie – w ekosystemie Apple'a mamy jeszcze AirPlay (2), który zapewnia bezstratny przesył dźwięku. Tutaj wyższa jakość mogła mieć uzasadnienie. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#71 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 24 lutego 2021 - 16:14

No niezupełnie – w ekosystemie Apple'a mamy jeszcze AirPlay (2), który zapewnia bezstratny przesył dźwięku. Tutaj wyższa jakość mogła mieć uzasadnienie. 

 

I właśnie na to czekamy.


MacBook Air M2 - iPad Pro M2 - iPhone 15 Pro MAX - Garmin Epix2 PRO - AirPods 2 PRO 


#72 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 25 lutego 2021 - 19:55

No niezupełnie – w ekosystemie Apple'a mamy jeszcze AirPlay (2), który zapewnia bezstratny przesył dźwięku. Tutaj wyższa jakość mogła mieć uzasadnienie. 

 

Zgadzam się. Dzięki za poprawkę :)

 

Dla ciekawskich: https://www.technolo...t-hi-res-audio/

ciekawostka techniczna: https://www.macrumor...nect-airplay-2/


Użytkownik angelares edytował ten post 25 lutego 2021 - 21:06


#73 Tomzik87

Tomzik87
  • 1 015 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 01 marca 2021 - 12:44

Hej,

 

I ja już się pobawiłem, początkowo miałem Sony WH3, wymieniłem na Bose 700 i z nimi głównie porównywałem. Wygląd oczywiście w moim odczuciu dużo fajniejszy w Bose. Odnośnie ochrony, również Bose - kurde stanik nie chroni nic a ta siatka na górze o mały włos nie została przedziurawiona:) W plecaku coś czuje że prędzej czy później na coś by się nadziały. ANC - w Airpodsach nieznacznie lepsze. Mikrofony - W Airpodsach lepsze, Tryb kontaktu - dużo lepszy w Airpodsach, Dźwięk - lekko na korzyść Airpods, chociaż tu bardziej preferencja gatunkowa wychodzi. Cena nie adekwatna, na słuchawki się nie zdecydowałem. Wolę mieć ładne, lekkie i fajnie grającę słuchawki z mega ANC które mogę bezpiecznie przewozić. Niż ciężkie, wyglądające w etui jak brzydka torebka za milion monet:) Jestem fanem marki i zwykle z czasem się przekonywałem do produktu jednak tym razem przekroczyli granicę - te etui i cena to masakra jakaś.


Użytkownik Tomzik87 edytował ten post 01 marca 2021 - 13:14

  • BlackJack i MasterM lubią to

#74 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 01 marca 2021 - 20:58

Hej,

I ja już się pobawiłem, początkowo miałem Sony WH3, wymieniłem na Bose 700 i z nimi głównie porównywałem. Wygląd oczywiście w moim odczuciu dużo fajniejszy w Bose. Odnośnie ochrony, również Bose - kurde stanik nie chroni nic a ta siatka na górze o mały włos nie została przedziurawiona:) W plecaku coś czuje że prędzej czy później na coś by się nadziały. ANC - w Airpodsach nieznacznie lepsze. Mikrofony - W Airpodsach lepsze, Tryb kontaktu - dużo lepszy w Airpodsach, Dźwięk - lekko na korzyść Airpods, chociaż tu bardziej preferencja gatunkowa wychodzi. Cena nie adekwatna, na słuchawki się nie zdecydowałem. Wolę mieć ładne, lekkie i fajnie grającę słuchawki z mega ANC które mogę bezpiecznie przewozić. Niż ciężkie, wyglądające w etui jak brzydka torebka za milion monet:) Jestem fanem marki i zwykle z czasem się przekonywałem do produktu jednak tym razem przekroczyli granicę - te etui i cena to masakra jakaś.

To masz tak jak ja. Kupiłem bose nc700 i chyba je zostawiam. Grają bardzo naturalnie. Może faktycznie ciut lepiej grały ale nie o 1400zl :)

Jeszcze trzeba dodać ze bose 700 łącza się z dwoma urządzeniami na raz. Wiec w zależności czy pracuje na MacBook czy iPad mam połączone z jednym z tych urządzeń i zawsze z iPhone. I działa to świetnie. Jak dzwoni telefon to automatycznie przełączy z iPad na iPhone. Wiec prawie tak do będę jak w AirPods.

Użytkownik EMU edytował ten post 01 marca 2021 - 22:35

MacBook Air M2 - iPad Pro M2 - iPhone 15 Pro MAX - Garmin Epix2 PRO - AirPods 2 PRO 


#75 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 09 marca 2021 - 10:59

Do poczytania: https://www.macrumor...-audio-feature/






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych