Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Skąd pobrać system Sierra lub El Capitan?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 blanko

blanko
  • 76 postów

Napisano 06 grudnia 2020 - 17:49

Witam.

 

Tak jak w temacie. Potrzebuję systemu El Capitan lub Sierra. Macie jakieś dobre źródła do pobrania lub ewentualnie gdzie mógłbym kupić?

 

Pozdrawiam

s



#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 grudnia 2020 - 18:06

https://myapple.pl/f...prost-od-apple/


  • blanko lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 blanko

blanko
  • 76 postów

Napisano 06 grudnia 2020 - 18:26

Super! Dzięki! Jest Capitan a Sierre można też gdzieś pobrać?

 

Pozdrawiam



#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 grudnia 2020 - 18:34

A co jest napisane w linku?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#5 blanko

blanko
  • 76 postów

Napisano 06 grudnia 2020 - 18:38

A co jest napisane w linku?

no nie ma nic o Sierra a jedynie High Sierra :) 



#6 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 grudnia 2020 - 20:15

Może to i lepiej.
Jeśli MUSI to być Sierra, to pewnie jedyna opcja to upgrade z El Capitan.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#7 blanko

blanko
  • 76 postów

Napisano 06 grudnia 2020 - 20:59

Może to i lepiej.
Jeśli MUSI to być Sierra, to pewnie jedyna opcja to upgrade z El Capitan.

też tak sobie pomyślałem. W sumie to już się pogodziłem :) Pojawił się za to inny problem.  Próbuję stworzyć bootowalny pen drive i mam pytanie w związku z tym. Czy na systemie Snow Leopard można to zrobić? Pytam ponieważ już druga pamięć (pendrive) odmawia mi posłuszeństwa. Wszystko robię zgodnie z instrukcją i dochodzę do momentu wciśnięcia "Y" :) Naciskam enter i pojawia się komunikat, że nie może wymazać mi pamięci i wyskakuje mi jakiś błąd. Przesyłam screen. Co mogę robić nie tak? 

Załączone pliki

  • Załączony plik  Cap.png   23,45 KB   0 Ilość pobrań


#8 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 grudnia 2020 - 21:30

Najpierw zrób erase w Disk Utility. I pamiętaj, że to musi być GPT, a nie MBR.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#9 blanko

blanko
  • 76 postów

Napisano 06 grudnia 2020 - 22:45

Najpierw zrób erase w Disk Utility. I pamiętaj, że to musi być GPT, a nie MBR.

ja to wszystko robiłem. Jakieś inne pomysły?



#10 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 grudnia 2020 - 23:09

ja to wszystko robiłem.


A skąd ja mam to wiedzieć? Nigdzie nie napisałeś.

Jakieś inne pomysły?


diskutil unmountDisk force /dev/<twojeurządzenie>
przed
createinstallmedia

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#11 blanko

blanko
  • 76 postów

Napisano 06 grudnia 2020 - 23:46

A skąd ja mam to wiedzieć? Nigdzie nie napisałeś.

 

diskutil unmountDisk force /dev/<twojeurządzenie>
przed
createinstallmedia

nie zadziałało. Nie wiem czy dobrze to pisałem? przesyłam screen. twojeurządzenie rozumiem, że miało być nazwa pendrive? Wyczytałem też, że komenda "createinstallmedia" nie zadziała na snow leopard. Nie wiem czy to prawda, czy można to jakoś obejść? 

Załączone pliki



#12 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 07 grudnia 2020 - 00:32

Doh. diskutil to zupełnie inna komenda. Masz ją wywołać przed całą tą linijką z createinstallmedia. I nie, nie podajesz tam nazwy, którą sobie nadałeś, tylko identyfikator dysku (poznasz go w diskutil list).

 

Co do tego, co działa na Snow Leopard - nie wiem, nie pamiętam, a nie prowadzę muzeum oprogramowania.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#13 blanko

blanko
  • 76 postów

Napisano 07 grudnia 2020 - 08:45

zrobiłem to i nadal nic. Przesyłam screen. Masz może jeszcze jakieś pomysły?

Załączone pliki



#14 cesiu111

cesiu111
  • 737 postów
  • SkądRz

Napisano 07 grudnia 2020 - 09:05

Skoro terminal jest ci obcy, to po co się męczyć? Spróbuj disk makera -> https://diskmakerx.com/download/

Masz tam też linki do pobrania różnych wersji macOS.

 

Nie wiem która wersja zadziała na SL. Musisz sprawdzić. Pewnie któraś ze starszych.



#15 blanko

blanko
  • 76 postów

Napisano 07 grudnia 2020 - 10:32

Skoro terminal jest ci obcy, to po co się męczyć? Spróbuj disk makera -> https://diskmakerx.com/download/

Masz tam też linki do pobrania różnych wersji macOS.

 

Nie wiem która wersja zadziała na SL. Musisz sprawdzić. Pewnie któraś ze starszych.

niestety, ale wersja na snow leopard wgra co najwyżej Mavericks. Mija się to z celem bo Mavericksa mogę sobie zrobić z poziomu Narzędzie Dyskowe. A czy można zrobić ten bootowalny pendrive z poziomu Windowsa? 



#16 cesiu111

cesiu111
  • 737 postów
  • SkądRz

Napisano 07 grudnia 2020 - 10:52

Skąd jesteś? Może ktoś z forum mógłby przygotować dla Ciebie taki nośnik.

Spróbuj:

https://www.fanpop.c...om-snow-leopard

 

albo pogooglaj. Powodzenia.



#17 blanko

blanko
  • 76 postów

Napisano 07 grudnia 2020 - 11:02

Skąd jesteś? Może ktoś z forum mógłby przygotować dla Ciebie taki nośnik.

Spróbuj:

https://www.fanpop.c...om-snow-leopard

 

albo pogooglaj. Powodzenia.

Dzięki, przestudiuję i spróbuję :) Jestem z Konina



#18 blanko

blanko
  • 76 postów

Napisano 07 grudnia 2020 - 15:24

zrobiłem wszystko co w linku, który podałeś i niby zgrało system na pendrive, ale podczas instalacji wyskoczyło mi coś takiego jak w załączniku. To już drugi raz taka informacja mi się pojawia gdy chciałem wgrać El Capitana na mojego macbooka pro. Gdzie moze być problem? Czy te kopie systemów są jakieś wadliwe? Czy możliwe jest to aby macbook był zablokowany i nie chciał przepuścić instalki? Dodam, że kupiłem niedawno tego macbooka pro na Allegro. Miał wgraną High Sierre, ale potrzebowałem starszego systemu aby obsłużyć oprogramowanie do maszyny drukarskiej. Póki co cały czas mam problem z wgraniem systemu. 

 

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  22.jpg   134,5 KB   0 Ilość pobrań


#19 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 07 grudnia 2020 - 16:08

A co to za MacBook? Może po prostu nie obsługuje starszego systemu.
Próbowałeś w ogóle uruchomić w internet recovery i wgrać 'najstarszą możliwą wersję'? Jest dokument pomocy, który pokazuje, jakie klawiszki do tego wcisnąć.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#20 blanko

blanko
  • 76 postów

Napisano 07 grudnia 2020 - 19:47

A co to za MacBook? Może po prostu nie obsługuje starszego systemu.
Próbowałeś w ogóle uruchomić w internet recovery i wgrać 'najstarszą możliwą wersję'? Jest dokument pomocy, który pokazuje, jakie klawiszki do tego wcisnąć.

macbook pro 13 z 2011. Obsługuje starsze systemy bo wgrałem mu Mavericks. Musiałem mieć pechowe te instalki. Tej podanej przez Ciebie jeszcze nie sprawdzałem. Moze teraz spróbuję bo mając go czynnego z Mavericksem może uda się zrobić na nim bootowalny pendrive. Snow Leopard nie dał rady. Probowałem przez internet też ale nie mam konta na app store. 



#21 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 07 grudnia 2020 - 21:02

To miej. Bez AppleID nie startuj do Maców.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#22 blanko

blanko
  • 76 postów

Napisano 08 grudnia 2020 - 12:22

To miej. Bez AppleID nie startuj do Maców.

to aż takie istotne? :) mi pierdołki Apple nie potrzebne, mam skonfigurowanego maca pod system drukujący i tyle. W każdym razie, dziękuję Wam za pomoc! Udało się zainstalować Capitana z tego linku co podałeś i śmiga :) Mój stary macbook ze snow leopardem nie dał rady. Musiałem na nim zrobić bootowalny pendrive z Mavericksem i po wgraniu Mavericksa na macbooka pro zrobić na nim pendrive z Capitanem. 

Pozdrawiam



#23 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 08 grudnia 2020 - 12:26

To dość istotne, tak. Chociażby po internet recovery. Dla Ciebie to 'jedno konto więcej' (i jedno hasło do zapamiętania/zapisania w managerze haseł więcej), a w przyszłości może się przydać.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#24 blanko

blanko
  • 76 postów

Napisano 08 grudnia 2020 - 14:11

To dość istotne, tak. Chociażby po internet recovery. Dla Ciebie to 'jedno konto więcej' (i jedno hasło do zapamiętania/zapisania w managerze haseł więcej), a w przyszłości może się przydać.

ale nr karty kredytowej trzeba podać :) 


  • BlueBook lubi to

#25 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 08 grudnia 2020 - 14:25

Tak? A to nie wiem nawet. Ja mam podany, bo kupuję rzeczy. Myślałem, że do momentu pierwszego zakupu nie trzeba. No to olej, jak Cię to boli. Najwyżej się będziesz bawił w pendrive zamiast instalek po sieci ;-)


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych