Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Ładowarka MagSafe - przejściówka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 17 listopada 2020 - 11:57

Kochani jaką i gdzie najlepiej kupić przejściówkę do ładowarki megsafe (mam ładowarke z ipada 30w) ale on ma wyjście tylko klasyczne USB.


damn it!

#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 17 listopada 2020 - 12:16

Oryginalną Apple albo Anker Nano. Na innych nie wyciągniesz full mocy.


  • Hektor lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 17 listopada 2020 - 12:18

Oryginalną Apple albo Anker Nano. Na innych nie wyciągniesz full mocy.

 

Mam oryginalną ładowarke z ipada - potrzebuje tylko przejściówkę ;) tylko nie wiem jaką kupić czy są różnice między producentami tak jak w wypadku samych ładowarek?


damn it!

#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 17 listopada 2020 - 12:22

Ale czego nie rozumiesz? Z inną _ładowarką_ niż te, które wymieniłem, nie wyciągniesz pełnej mocy.

Chcesz kupić przejściówkę usb-a usb-c i wsadzać ją w ładowarkę do iPada? Takie coś w ogóle istnieje, w sensie że z drugiej strony jest żeńskie usb-c? Nawet jeśli, to to jest bez sensu pomysł. Kup nową ładowarkę aka 'kostkę'.


  • Hektor lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#5 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 17 listopada 2020 - 12:30

Jest takie coś ale w tym wypadku bez sensu. Będzie jakieś 3-5W mocy ładowania z taką przejściówką pewnie, jeśli w ogóle zadziała.
Jak chcesz to masz markę. Znajdziesz na allegro.
https://ibb.co/P1Kr8WS

Użytkownik Regiss edytował ten post 17 listopada 2020 - 12:32

  • Hektor lubi to

iPhone 15 Pro


#6 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 17 listopada 2020 - 12:31

Jest takie coś ale w tym wypadku bez sensu. Będzie jakieś 3-5W mocy ładowania z taką przejściówką pewnie.
Jak chcesz to masz markę. Znajdziesz na allegro.
https://ibb.co/P1Kr8WS

ok czyli ta przejsciowka po prostu obetnie mi moc z 30w na 5w?


damn it!

#7 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 17 listopada 2020 - 12:34

Jaką masz ładowarką do iPada 30W? Nigdy takich oryginalnych nie było.
I zrozum żeby było ładowanie 15w ładowarka musi mieć wyjście usbc, bo inaczej nie będzie szybkiego ładowania. To kwestia technologii a.nie samej wtyczki. Musi być ładowarkaz PD Power Delivery.

Użytkownik Regiss edytował ten post 17 listopada 2020 - 12:35

  • Hektor lubi to

iPhone 15 Pro


#8 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 17 listopada 2020 - 12:37

PD 3.0 najlepiej (i to też z konkretnymi voltami i amperami dla tych magicznych emejzing 15W).


  • Hektor lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#9 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 17 listopada 2020 - 12:42

Jaką masz ładowarką do iPada 30W? Nigdy takich oryginalnych nie było.
I zrozum żeby było ładowanie 15w ładowarka musi mieć wyjście usbc, bo inaczej nie będzie szybkiego ładowania. To kwestia technologii a.nie samej wtyczki. Musi być ładowarkaz PD Power Delivery.

Wybacz - teraz sprawdzilem to jest 12W a nie 30W ;( 


damn it!

#10 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 17 listopada 2020 - 12:46

No to tym bardziej.
Magsafe daje Ci 15W, ale TYLKO jeśli jest wpięte do pasującej kostki - obecnie na rynku są dwie*: ta od Apple i ta od Ankera) więc jeśli chcesz korzystać z dobrodziejstw szybkiego ładowania, musisz taką kupić.

* - no dobra, ostatnio to sprawdzałem ~2 tygodnie temu, może już się pojawiły jakieś nowe - natomiast jeśli nie Apple, nadal polecam Ankera, bo to zaufana firma z certyfikacją, a nie jakieś Baseusy za mało złotych i jeszcze mniej gwarancji sensownego działania.


  • Hektor lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#11 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 17 listopada 2020 - 12:48

PD 3.0 najlepiej (i to też z konkretnymi voltami i amperami dla tych magicznych emejzing 15W).

Dzięki - a mógłbyś jakiś konkretny link/model podać bo tego tyle jest że człowiek oczopląsu może dostać. I pytanie jeśli mam tą ładowarke 12W z ipada to jak podłączę ją do IP12 Mini bezpośrednio po lighting to on będzie ją z taką mocą ładować?


damn it!

#12 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 637 postów
  • Płeć:

Napisano 17 listopada 2020 - 12:57

Kup oryginalną 20W kostkę od Apple za 99 zł i tyle.
  • Hektor lubi to

#13 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 17 listopada 2020 - 13:05

Kup oryginalną 20W kostkę od Apple za 99 zł i tyle.

właśnie myślałem o tym, a powiedz mi po kablu mini 12 jaki ma max ladowania? 20W czy więcej?


damn it!

#14 Tomzik87

Tomzik87
  • 1 015 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 17 listopada 2020 - 13:13

Więcej nie. 20W masz po kablu ale nie jestem pewien czy mini też. 

Co do MagSafe to jak poprzednicy mówili tylko Anker i 20W Appla pozwoli na 15W po magsafe.(w mini 12W)

 

Nawet 18, 61, 87, czy 96W ładowarki od Appla nie dadzą 15W po magsafe tylko jakieś 10-11. Trzeba kupić nową ze sklepu i tyle było na temat ekologi.


Użytkownik Tomzik87 edytował ten post 17 listopada 2020 - 13:15

  • Hektor lubi to

#15 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 17 listopada 2020 - 13:25

Więcej nie. 20W masz po kablu ale nie jestem pewien czy mini też. 

Co do MagSafe to jak poprzednicy mówili tylko Anker i 20W Appla pozwoli na 15W po magsafe.(w mini 12W)

 

Nawet 18, 61, 87, czy 96W ładowarki od Appla nie dadzą 15W po magsafe tylko jakieś 10-11. Trzeba kupić nową ze sklepu i tyle było na temat ekologi.

ok czyli po prostu kupić tą: 

https://www.apple.co...&fh=458e%2B45d4


damn it!

#16 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 637 postów
  • Płeć:

Napisano 17 listopada 2020 - 13:30

Tak
  • Hektor lubi to

#17 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 17 listopada 2020 - 13:31

Dzięki wszystkim za pomoc! 


damn it!

#18 Tomzik87

Tomzik87
  • 1 015 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 17 listopada 2020 - 13:34

Widziałem testy, nie kupuj, zapłacisz za kostkę, której nie potrzebujesz, Magsafe drogi i tak 15W(12) ładuje tylko chwilę bo później prędkość spada. A jak masz case to od ciepełka będzie odbarwienie.

 

Nie wiem czy to było w "Chłopaki nie płaczą" ale zakup tego magsafe kojarzy się się z wyprawą do Harrego z tybetu by naładował energią.

 

Zapłacisz krocie,  nic to nie da, a na udach wyskoczy wysypka.


Użytkownik Tomzik87 edytował ten post 17 listopada 2020 - 15:03


#19 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 17 listopada 2020 - 15:19

Z Mini (mogłeś to napisać od razu, w pierwszym poście...) to jest tak, że MagSafe nie daje 15W, tylko 12.
Ale nie interesowałem się, czy też tylko z kostką Apple/Anker Nano, bo w sumie mam to w nosie i postanowiłem do swojego Mini nie kupować Magsafe.


  • Hektor lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#20 winmaciek

winmaciek
  • 6 503 postów
  • Płeć:

Napisano 17 listopada 2020 - 17:38

Dobra, ale co to robi w dziale „Mac - hardware”? Widzę, że jest dyskusja, więc przeniosę w bardziej właściwe miejsce. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#21 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 18 listopada 2020 - 09:24

Z Mini (mogłeś to napisać od razu, w pierwszym poście...) to jest tak, że MagSafe nie daje 15W, tylko 12.
Ale nie interesowałem się, czy też tylko z kostką Apple/Anker Nano, bo w sumie mam to w nosie i postanowiłem do swojego Mini nie kupować Magsafe.

zamówiłem już tą ładowarke... ale czy mini inaczej przyjmuje prad niż 12 i 12 pro?


damn it!

#22 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 18 listopada 2020 - 09:48

Po kablu tak samo. Magsafe ograniczone do 12W, większe modele mają 15W.

iPhone 15 Pro


#23 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 18 listopada 2020 - 11:37

Po kablu tak samo. Magsafe ograniczone do 12W, większe modele mają 15W.

dzięki ;) 


damn it!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych