Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kupić iPhone 11 czy czekać na iPhone 12 mini


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ukkesz

Ukkesz
  • 8 postów

Napisano 23 października 2020 - 17:42

Czołem
Sytuacja jest następująca. Żona ma iPhone 8. Od kilkunastu tygodni słyszę, że bateria nie trzyma nawet dnia (albo i krócej), że ja to mam ładne zdjęcia dzieci (iPhone Xs max) a ona robi brzydkie.
No i dobra, chciałem kupić jej telefon na święta. Ale urodziny ma w bardzo fartowną datę 31 października.
Pomyślałem, że nie będę czekać do świąt, bo nawet jak wtedy dostanie to zdjęć dzieciaków z wigilii już nie zrobi :)
No i mam zagwostkę. Telefon to ona używa do przeglądarki, messengera, kalendarza i robienia setek zdjęć dzieciakom, które może i tam kiedyś przejrzy. No ale ból ma i go rozumiem. Chciałem jej dać swojego i tym samym znaleźć pretekst do przesiadki na iPhone 12 pro max. Ale żona uważa, że moj telefon jest za duży.

Czy brać jej iPhone 11 i mieć prezent na urodziny, czy też przeczekać i kupić iPhone 12 mini.

Zakładam, że rozmiarowo będzie jej dobrze leżał. Aparat pewnie trochę lepszy niż w 12. Wyświetlacz - raczej nie zwróci uwagi a przesiadka z ósemki już powinna być czymś. Obawy mam co do baterii dwunastki, ale to nie do sprawdzeni. Cena akurat tutaj jakoś bardzo nie stanowi problemu.

Co myślicie? Czy iPhone 11 będzie telefonem, który sprawi, że przez dłuższy czas (3 lata) nie usłyszę kolejnych narzekań?

Z góry dziękuję za pomoc. Mam nadzieję, że wystarczająco nakreśliłem problem pierwszego świata.

#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 23 października 2020 - 19:28

Daj jej własnoręcznie zrobiony "voucher" na iPhone 12 Mini (i wytłumacz potem, że da się go mieć najwcześniej 13. listopada). Będzie podwójnie fajnie, bo własnoręczne prezenty są super.

Halo, skoro Twój Xs jest 'za duży', to chcesz kupić większą 11? Poza tym Mini ma OLED, po przesiadce z 8 będzie 'efekt wow'.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 randall86

randall86
  • 135 postów

Napisano 23 października 2020 - 19:38

On ma xs max a nie xs.
 iPhone 11 Pro Max  iPhone 7  iPad Air 2  rMBP 2014  Watch 4

#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 23 października 2020 - 19:40

Aj, no, nie doczytałem, przepraszam.

Nadal różnica w stosunku do 8 jest duża, a w 11 będzie jeszcze większa. Dla mnie, rosłego faceta z dość dużą łapą, już Xs jest odrobinę za duży, max nieakceptowalny, więc tym bardziej dla kobiety - ale to w sumie tylko założenie i mierzę innych swoją miarą. Niech OP sam zdecyduje, zna ją najlepiej.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#5 Ukkesz

Ukkesz
  • 8 postów

Napisano 23 października 2020 - 19:44

Hej
O voucherze myślałem. To jest opcja trzecia, w sensie właśnie ta, gdyby się okazało, że lepiej czekać na 12 mini. No właśnie ta wielość ma znaczenie. Zakładałem jednak, że 11stka nie jest drastycznie większa od ósemki.

#6 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 23 października 2020 - 19:50

Mam 11 i wiem, że moja żona by jej nie zaakceptowała. Za wielka (jedenastka, nie żona). Żona ma 7 i nosi bez obudowy, bo by była duża. Na przesiadkę z SE musiałem namawiać. W takim przypadku tylko 12 mini albo nowy SE, ale tu poziom WOW będzie niski. Kompromisem może być 12 - od 11 mniejsza i lżejsza - znacznie bliżej 8.  Dziś macalem 12 - cieńsze ramki, czuje się, że mniej waży, a ekran bez zmian. I były w iSpot od ręki. 



#7 randall86

randall86
  • 135 postów

Napisano 23 października 2020 - 20:08

Ciężko wyczuć, moja żona odwrotnie, najpierw 8+ teraz xs max a nie długo mój 11 pro max i nie chce słyszeć o mniejszym.
 iPhone 11 Pro Max  iPhone 7  iPad Air 2  rMBP 2014  Watch 4

#8 Ukkesz

Ukkesz
  • 8 postów

Napisano 24 października 2020 - 00:25

Nie pomagacie!!!!
Ups. Dodałem tam jeszcze kilka emoji dla podkreślenia sarkazmu tej wypowiedzi. Ale widzę, że nie ładuje takowych.

#9 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 24 października 2020 - 08:17

I bardzo dobrze, emoji to rak.
Pomagamy - zapytałeś o nasze opinie, oto one.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#10 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 24 października 2020 - 09:39

Czekaj. Inaczej będziesz żałował, że nie poczekałeś. Nowsze będzie lepsze.


Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#11 Ukkesz

Ukkesz
  • 8 postów

Napisano 24 października 2020 - 09:55

Ok. Dzięki za opinie. Utwierdziliście mnie, żebym jednak poczekał. Mam nadzieję, że nie będzie dużego problemu z dostępnością.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych