Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 12 – dyskusja.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
98 odpowiedzi w tym temacie

#1 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 13 października 2020 - 09:48

Zaczynamy.

Przypominam: w dziale 'Rozmowy ogólne' nie zadajemy pytań 'problemowych' - to znaczy 'gdzie zamówiliście? albo 'kiedy wam dojdzie?' albo 'który kolor najfajniejszy?' są super, ale 'ekran mi trzeszczy po upadku CO ROBIĆ POMOCY' już nie ;-)


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#2 ulong

ulong
  • 30 postów

Napisano 13 października 2020 - 23:05

Według mnie - cena kosmos. Apple$ znowu zyskał w stosunku do złotówki i w tym roku wynosi 5.15-5.25, najwyżej w zakresie dla wspomnianego iPhone 12. Mimo, że początkowo planowałem wymianę z XR - w tym roku odpuszczę.



#3 winmaciek

winmaciek
  • 6 498 postów
  • Płeć:

Napisano 13 października 2020 - 23:23

Bzdura. IPhone 12 kosztuje 829 USD. To daje 3172 PLN z groszami. Po przemnożeniu razy 1,23 (VAT) wychodzi minimalnie powyżej 3900. Jest nieco drożej, natomiast pamiętajmy, że pewnie przy ustalaniu ceny biorą pod uwagę (prawdopodobnie) wahania kursu w ostatnim czasie. A tutaj były one spore - w tym roku USD osiągnął poziom 4,30 PLN. Przy takim wahnięciu iPhone byłby droższy w USA niż w Polsce (netto).


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#4 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 14 października 2020 - 07:46

Jeżeli dobrze pamiętam, rok temu iPhone 11 kosztował 3599 zł. 12 kosztuje 4199 zł. 600 zł podwyżki. Oczywiście można kupić 12 Mini za 3599 zł, ale chcąc zmienić 11 na 12 w wersji 6,1 cala, trzeba dopłacić 600 zł.


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#5 krystek82

krystek82
  • 169 postów

Napisano 14 października 2020 - 07:54

Plus do tego dokupić ładowarkę ;)

#6 ulong

ulong
  • 30 postów

Napisano 14 października 2020 - 08:27

Wybaczcie, ale https://themacindex....gb?currency=PLN pokazuje nam jednoznacznie... u nas iPhone jest najdroższy na świecie! (albo też prawie najdroższy vs Szwecja) W Japonii oszczędzimy prawie 30% ceny.



#7 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 14 października 2020 - 08:41

No to jedź do Japonii i kup, w czym problem?


  • soczekpl i M4rC!n lubią to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#8 ulong

ulong
  • 30 postów

Napisano 14 października 2020 - 09:08

No to jedź do Japonii i kup, w czym problem?

 

W tym, że moja wypowiedź argumentowała wysoką (najwyższą na świecie) cenę w Polsce, a jednocześnie wysoką wartość Apple$ w stosunku do PLN.



#9 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 14 października 2020 - 09:21

I co możemy Ci na to poradzić? Japonia to absurd, jasne, ale do Niemiec jest niedaleko, a do UK się leci półtorej godziny...


  • MasterM lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#10 ulong

ulong
  • 30 postów

Napisano 14 października 2020 - 09:53

I co możemy Ci na to poradzić? Japonia to absurd, jasne, ale do Niemiec jest niedaleko, a do UK się leci półtorej godziny...

Ten temat to rozmowy ogólne, cytując "nie zadajemy pytań 'problemowych'", także nie sądzę aby była tu potrzebna jakaś porada lub był tu jakiś problem do rozwiązania :)
 

PS. Moim osobistym rozwiązaniem jest brak wymiany telefonu w tym roku i ot tyle.



#11 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 14 października 2020 - 10:00

Czyli przyszedłeś tylko popłakać, że drogo, ale w sumie to co z tego, skoro i tak nie wymieniasz?

A, no to ok. "Dziękujemy, Twoja opinia jest dla nas ważna".


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#12 ulong

ulong
  • 30 postów

Napisano 14 października 2020 - 10:26

Czyli przyszedłeś tylko popłakać, że drogo, ale w sumie to co z tego, skoro i tak nie wymieniasz?

A, no to ok. "Dziękujemy, Twoja opinia jest dla nas ważna".

 

Nie ma potrzeby reagować agresją ("przyszedłeś tylko popłakać") na negatywne wypowiedzi. Z tego co widzę nie jest tutaj sprecyzowane, że "rozmowy ogólne" są ograniczone tylko do wypowiedzi pozytywnych?

 

Sprawa wygląda tak, że zauważyłem pewną rzecz (najwyższa cena na świecie) i neutralnie o niej napisałem. Przeczytałeś, nie zrozumiałeś posta, zareagowałeś agresywnie i z każdym postem... się nie poprawia.
Proponuję skończyć tą "jałową" dyskusję.



#13 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 14 października 2020 - 11:09

Żadnej agresji, ja po prostu właśnie takie jałowe 'aj waj ale drogo, ponarzekam chociaż nie biorę' nazywam płakaniem, taki mam styl.
Ty nie musisz mieć pozytywnych opinii, ja nie muszę być miły, to jest aż tak proste ;-)


  • 5b46927ee6 lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#14 t0m3k_b

t0m3k_b
  • 13 postów
  • SkądKołobrzeg

Napisano 14 października 2020 - 11:43

Cześć. Na konferencji było powiedziane, że wersje iP w USA będą obsługiwały 5G microWave, czyli będą miały inne "bebechy" niż te na pozostałą część świata?



#15 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 14 października 2020 - 11:50

Prawdopodobnie tak.

Ale zauważ, że one mają obsługiwać TAKŻE microWave, w sensie jak sobie kupisz w USA, to w Polsce ze 'zwykłym' 5G też zadziała, ale po prostu ten z Polski nie wykorzysta wszystkich wspaniałości, jakie daje nam Verizon.

 

Btw. to było słabe, 15 minut reklamy Verizona w środku prezentacji.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#16 winmaciek

winmaciek
  • 6 498 postów
  • Płeć:

Napisano 14 października 2020 - 11:50

Tak, będą różne modele na różne rynki. Wersja dla USA ma dodatkową antenę z boku (poniżej bocznego przycisku) dla mmWave. Podział będzie następujący: 

- USA;

- Japonia, Kanada;

- Chiny, Hongkong i Makao;

- reszta świata.

Źródło: https://www.apple.com/iphone/cellular/


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#17 grzesiolegolas

grzesiolegolas
  • 113 postów
  • SkądNowy Sącz, PL

Napisano 15 października 2020 - 07:48

Cześć wszystkim,

 

Po 4,5 roku użytkowania iphone SE którego dostałem z USA postanowiłem zmienić telefon. Długo zastanawiałem się na kolejnym SE, ale w końcu postanowiłem zaszaleć i zamówić jutro nową 12-stke. Powiedźcie mi proszę bo jestem zielony w temacie ładowania. Ja będę mógł to robić ładowarką ze starego SE? Bo się gubię trochę w tym usb A usb C itd. Druga sprawa czy warto sobie zamówić od razu ładowarkę magsafe za 200 zł? Polecacie takie ładowanie, nie wpływa ono jakoś niekorzystanie na stan baterii?

 

Z góry dzięki za odpowiedź, miłego dnia :)

 

 

PS. Te silikonowe etui, które też wczoraj dodali w sklepie myślicie, że warto? czy to coś w stylu etui za 100 zł, a 150 dopłacamy za apple?:)

 

#18 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 15 października 2020 - 08:19

 

Cześć wszystkim,

 

Po 4,5 roku użytkowania iphone SE którego dostałem z USA postanowiłem zmienić telefon. Długo zastanawiałem się na kolejnym SE, ale w końcu postanowiłem zaszaleć i zamówić jutro nową 12-stke. Powiedźcie mi proszę bo jestem zielony w temacie ładowania. Ja będę mógł to robić ładowarką ze starego SE? Bo się gubię trochę w tym usb A usb C itd. Druga sprawa czy warto sobie zamówić od razu ładowarkę magsafe za 200 zł? Polecacie takie ładowanie, nie wpływa ono jakoś niekorzystanie na stan baterii?

 

Z góry dzięki za odpowiedź, miłego dnia :)

 

 

PS. Te silikonowe etui, które też wczoraj dodali w sklepie myślicie, że warto? czy to coś w stylu etui za 100 zł, a 150 dopłacamy za apple? :)

 

 

 

Możesz ładować starą ładowarką, ale musisz też używać stary kabel. Nowy kabelek dostępny z telefonem jest na cienką końcówkę usbc- jak chcesz go używać musisz kupić odpowiednią ładowarkę.

 

Ja nie mam zamiaru używać tej ładowarki magsafe do swojego 12 mini, bo 15W (szybkie ładowanie) to sporo wydzielanego ciepła i spory wpływ na szybsze użycie baterii. A tego telefonu chcę używać 2 lata (taki mam przynajmniej plan).Ja osobiście mam ładowarkę Ankera bezprzewodową o mocy 5W. Powoli,  bez nagrzewania telefonu ładuje mojego XS w wolnej chwili i kondycja beterii od lutego to 99%.

 

Silikonowego od Apple nie polecam, wszystko się do nich przyczepia, cały syf z kieszeni i wkurza niesamowicie. Lada chwila będą skórzane, jakiś leaker już zapowiadał. Te są świetne. 


Użytkownik Regiss edytował ten post 15 października 2020 - 08:20

  • grzesiolegolas lubi to

iPhone 15 Pro


#19 grzesiolegolas

grzesiolegolas
  • 113 postów
  • SkądNowy Sącz, PL

Napisano 15 października 2020 - 10:06

Możesz ładować starą ładowarką, ale musisz też używać stary kabel. Nowy kabelek dostępny z telefonem jest na cienką końcówkę usbc- jak chcesz go używać musisz kupić odpowiednią ładowarkę.

 

Ja nie mam zamiaru używać tej ładowarki magsafe do swojego 12 mini, bo 15W (szybkie ładowanie) to sporo wydzielanego ciepła i spory wpływ na szybsze użycie baterii. A tego telefonu chcę używać 2 lata (taki mam przynajmniej plan).Ja osobiście mam ładowarkę Ankera bezprzewodową o mocy 5W. Powoli,  bez nagrzewania telefonu ładuje mojego XS w wolnej chwili i kondycja beterii od lutego to 99%.

 

Silikonowego od Apple nie polecam, wszystko się do nich przyczepia, cały syf z kieszeni i wkurza niesamowicie. Lada chwila będą skórzane, jakiś leaker już zapowiadał. Te są świetne. 

Super, dzięki wielkie za odpowiedź. Od czasów ipoda nie zawiodłem się na sprzęcie apple więc mam nadzieję, że starczy mi 12-stka na 4 lata. SE dało rade mimo już obecnie tragicznej baterii więc z kolejnym telefonem może też będzie ok. Kabel już w okropnym stanie więc pewnie za kilkanaście złotych kupię sobie nowy do ładowarki i zawsze to 200 zł w kieszeni porównując do ładowarki magsafe. Z etui też racja, na tak drogi sprzęt rzeczywiście przyda się coś skórzanego więc poczekam.



#20 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 15 października 2020 - 10:11

Tylko kup kabel z MFI (Made For iPhone - będzie oznaczenie na pudełku), nie pierwszy lepszy za parę złotych z allegro. To akurat bardzo ważne, zwróć uwagę.


Użytkownik Regiss edytował ten post 15 października 2020 - 10:12

  • grzesiolegolas lubi to

iPhone 15 Pro


#21 Harold92

Harold92
  • 53 postów

Napisano 15 października 2020 - 10:52

Ciekawe jak faktycznie z tymi aparatami będzie w tych 12stkach. Czy poza tym, że lepiej sobie poradzą w gorszych warunkach oświetleniowych jeszcze coś będzie? Zastanawiam się właśnie między 12 a 11 PRO :)



#22 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 15 października 2020 - 10:58

Ciekawe jak faktycznie z tymi aparatami będzie w tych 12stkach. Czy poza tym, że lepiej sobie poradzą w gorszych warunkach oświetleniowych jeszcze coś będzie? Zastanawiam się właśnie między 12 a 11 PRO :)

Trzeba poczekać na testy pierwszych youtuberów. To co gadają na keynote to jedno, a jak będzie to się okaże.


iPhone 15 Pro


#23 Harold92

Harold92
  • 53 postów

Napisano 15 października 2020 - 15:13

Kusi mnie strasznie ten mini w wersji 128GB, tylko czy ten ekran za mały nie będzie... choć sumie w porownaniu do 11 pro to tylko 0,4 cala mniej... w porównaniu do 7 to i tak zdecydowanie lepiej. Ciężki orzech do zgryzienia.


  • Remi73 lubi to

#24 torell

torell
  • 138 postów

Napisano 15 października 2020 - 16:12

Ciekawe jak faktycznie z tymi aparatami będzie w tych 12stkach. Czy poza tym, że lepiej sobie poradzą w gorszych warunkach oświetleniowych jeszcze coś będzie? Zastanawiam się właśnie między 12 a 11 PRO :)


Dokładnie nad tym samym się zastanawiałem. Ale, ze trafiłem 11 pro 256GB w cenie poniżej 4k, podjąłem decyzje o sprawdzonym modelu i od 2 tygodni jestem jego szczęśliwym posiadaczem. Myśle, ze 12 czy 12 mini, to jednak troszkę inny segment. Jeśli porównywać, to 11 pro z 12 pro.

Użytkownik torell edytował ten post 15 października 2020 - 16:13

iPhone 11 Pro 256 GB, Macbook Pro 13 Mid 2012 & iMac 21,5 Late 2013 & Mac Mini M1, iPad Air 2 64GB & iPad Air 4 256GB


#25 Harold92

Harold92
  • 53 postów

Napisano 15 października 2020 - 16:14

Używkę dorwałeś? Trzeba poczekać na pierwsze porównania. Co przemawia na korzyść 11 pro a 12 według Ciebie? :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych