Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 12 Mini – dyskusja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
198 odpowiedzi w tym temacie

#51 cesiu111

cesiu111
  • 737 postów
  • SkądRz

Napisano 05 listopada 2020 - 15:08

Ja na 99% biorę w pre-orderze mini, a jak mi jednak nie przypasuje, to w ciągu 14 dni oddam i wezmę pro w kolorze pacific blue.



#52 Mikis314

Mikis314
  • 90 postów

Napisano 05 listopada 2020 - 16:47

Osobiście gdy zobaczyłem, ze Apple zaprezentowało wersje mini byłem zachwycony. Jednak ze względu na późniejszy czas dostawy tego modelu zdecydowałem się przesiąść na zwykłą 12 ze zwykłej 11. Szczerze mówiąc dla mnie tegoroczna 12 niby tylko 4mm ucięte wzdłuż i wszerz ale dla mnie to ‚aż’ 4mm które sprawiają, ze 12 ma perfekcyjne wymiary.

#53 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 06 listopada 2020 - 10:39

Są pierwsze hands ony :)
https://youtu.be/j2ToG0VTSug

Max to jakieś monstrum przy mini.

Użytkownik Regiss edytował ten post 06 listopada 2020 - 10:40

iPhone 15 Pro


#54 MasterM

MasterM
  • 1 658 postów

Napisano 06 listopada 2020 - 13:37

Nie wygląda ten mini tak źle, mogłem zapędzić się odrobinę z tym, że to telefon nie dla mnie po korzystaniu z 5S. Zestaw 12 mini + iPad + Mac mógłby być kuszący, może gdyby miał 12 Pro Max zrezygnowałbym z iPada. Nie wiem jak bardzo brakowałoby mi lepszego aparatu z Maxa. Pozostałe modele mają ten sam aparat poza LiDAR-em i teleobiektywem, 

 

W innym wątku wspominałem, że ludzie którzy kupują Maxa mogą się cieszyć, że dostają od innych coś więcej (aparat), bo płacą za telefon więcej. 



#55 otuadiordna

otuadiordna
  • 161 postów

Napisano 06 listopada 2020 - 14:47

Nie wygląda ten mini tak źle, mogłem zapędzić się odrobinę z tym, że to telefon nie dla mnie po korzystaniu z 5S. Zestaw 12 mini + iPad + Mac mógłby być kuszący, może gdyby miał 12 Pro Max zrezygnowałbym z iPada. Nie wiem jak bardzo brakowałoby mi lepszego aparatu z Maxa. Pozostałe modele mają ten sam aparat poza LiDAR-em i teleobiektywem, 

 

W innym wątku wspominałem, że ludzie którzy kupują Maxa mogą się cieszyć, że dostają od innych coś więcej (aparat), bo płacą za telefon więcej. 

Doprecyzujmy że zwykły Pro też ma LiDAR i teleobiektyw. 



#56 MasterM

MasterM
  • 1 658 postów

Napisano 06 listopada 2020 - 16:33

Doprecyzujmy że zwykły Pro też ma LiDAR i teleobiektyw. 

Wiadomo, chodziło mi o fakt większej o 43% matrycy w Maxie, co przełoży się na lepsze zdjęcia. 



#57 Sziszapangma

Sziszapangma
  • 55 postów

Napisano 08 listopada 2020 - 10:56

Powiedzcie proszę czy to prawda, że warto ładować Iphone mini ładowarką o mniejszej pojemności żeby nie uszkodzić baterii? Że te applowskie 20w są za duże na tą baterię?



#58 MasterM

MasterM
  • 1 658 postów

Napisano 08 listopada 2020 - 11:07

Powiedzcie proszę czy to prawda, że warto ładować Iphone mini ładowarką o mniejszej pojemności żeby nie uszkodzić baterii? Że te applowskie 20w są za duże na tą baterię?

Jak korzystasz z certyfikowanych ładowarek, a Apple takie są, to urządzenie bierze tyle mocy ile w danym momencie potrzebuje. Ja już sam nie wiem, czy faktycznie jak ładujemy mocniejszymi zasilaczami, to czy dużo gorzej niż starym 5W. 



#59 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 08 listopada 2020 - 11:21

Nic nie uszkodzisz, telefon sobie dopasuje moc jaką potrzebuje. Ale drugą kwestią jest żywotność baterii. Jak planujesz telefon na 2-3 lata i chcesz zachować baterie jak najdłużej w dobrym stanie to ładuj jak najmniejsztm prądem -5W. Im większy prąd tym większa temperatura i szybsze zużycie ogniwa. Polecam tak - jak Ci się nie spieszy albo ładujesz przez noc - ładowarka 5W. Potrzebujesz szybko, podłączasz na szybko 20W. Nie bądzmy też zakładnikami baterii. Zresztą przy 3600 czy więcej, po dwóch latach wymiana baterii za 200-300 zł to nie jest duży wydatek.

Użytkownik Regiss edytował ten post 08 listopada 2020 - 11:22

  • Sziszapangma lubi to

iPhone 15 Pro


#60 Sziszapangma

Sziszapangma
  • 55 postów

Napisano 08 listopada 2020 - 19:22

Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi. Jest tak jak piszesz @Regiss - chcę zachować baterię jak najdłużej w dobrym stanie. W tej chwili mam 6s, od początku bateria była porażką. Wyłączała się na zimnie, pomimo wymiany na nową. W tej chwili mam status serwis i chcę uniknąć ewentualnych błędów w mini :)



#61 otuadiordna

otuadiordna
  • 161 postów

Napisano 09 listopada 2020 - 15:43

Marques Brownlee już opowiedział o Max i Mini. Jeśli chodzi o Mini i jego baterię. Wyszło mu 4h czasu na ekranie. W recenzji 12 Pro mówiło o 6h. Ja wyciągam pewnie z 8 na Pro. Kwestia ustawienia telefonu. Więc analogicznie wychodzi jakieś niecałe 5,5h na Mini. Spoko zwłaszcza jak ktoś ładuje np w aucie. Z drugiej człowiek chce coraz więcej z roku na rok i te 4h to nie jest jakiś szał. Mogli dać ciut grubszy telefon i tym samym większą baterię. 



#62 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 09 listopada 2020 - 16:46

Jak dla mnie spokojnie da radę. Najważniejsze że iphony mają dobry standby. Oglądać Filmów i grać w gry na nim nie mam zamiaru.

iPhone 15 Pro


#63 otuadiordna

otuadiordna
  • 161 postów

Napisano 09 listopada 2020 - 17:15

Jak dla mnie spokojnie da radę. Najważniejsze że iphony mają dobry standby. Oglądać Filmów i grać w gry na nim nie mam zamiaru.

Ja też na nim nie gram a filmiki oglądam rzadko. Nie zmienia to faktu że jeśli ktoś korzysta z urządzenia do pracy gdzie wykonuje sporo połączeń (i to jeszcze w nienajlepszym zasięgu) to te 4h wcale nie będą zbyt powalające. Zwłaszcza jak chcesz jeszcze wieczorem wykorzystać go prywatnie. Ja wiem że dużo osób ma ładowarki indukcyjne. Do tego inni ładują w aucie choćby dzięki CarPlay. Niemniej dla mnie smartphone ma mi dać ten jeden dzień bez stresu oczywiście przy moim użytkowaniu. 



#64 krystek82

krystek82
  • 169 postów

Napisano 10 listopada 2020 - 16:20

Obejrzałem dziś kilka recenzji 12 mini. We wszystkich powtarzało się to samo że telefon jest bardzo poręczny, w niczym nie odstaje od zwykłej 12. Oczywiście wybierając ten model trzeba się liczyć z tym że z racji jego gabarytów ekran i bateria są mniejsze. A co do baterii, oczywiście wszystko będzie zależało od indywidualnych ustawień, zasięgu, tego co na telefonie będziemy robić ale myślę że ten dzień roboczy bateria powinna wytrzymać.



#65 Forti

Forti
  • 55 postów
  • Płeć:

Napisano 10 listopada 2020 - 16:59

Czy to tutaj czy w na fb, czy pod recenzjami youtube można przeczytać żale użytkowników, że bateria nie daje rady. I to nie chodzi o teksty dość mocno negatywne w tym temacie.

Ja nie bardzo to rozumiem - telefon jest mniejszy i to sporo (moim zdaniem) od modelu 12 czy 12 pro max, więc fizycznie musi mieć mniejszą baterie.. Fizyki nie oszukasz.

A jednocześnie, ten 12 mini i tak ma większą baterie niż wiekszych rozmiarów 6/6s/7/8/se2020.

 



#66 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 listopada 2020 - 17:08

Tylko skąd te żale, skoro telefon jest globalnie dostępny dla mas od 'za trzy dni'? Nie wierzę, że jeden jutuber recenzent drugiemu jutuberowi recenzentowi przychodzi płakać w komciach na baterię - co mieli do powiedzenia, powiedzieli w filmiku. Wszyscy inni zobaczą i ocenią w piątek najwcześniej.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#67 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 10 listopada 2020 - 17:14

Jak zawsze malkontentów nie brakuje. Żeby tylko jeszcze przetestowali i dopiero marudzili. Teraz weszło to na nowy poziom - wiedzą z góry :P


iPhone 15 Pro


#68 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 listopada 2020 - 17:18

No bo Znany Jutuber tak pedział!
(Tylko, że nie - widziałem recenzje u MKBHD, Dave2D i MrWhostheboss i _wszyscy_ powiedzieli mniej więcej 'no jest mniejszy, no ma mniejszą baterię, wiadomo, ale ogólnie to działa spoko') - ale malkontent usłyszał tylko MNIEJSZO BATERYJĘ i hejt gotowy.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#69 Forti

Forti
  • 55 postów
  • Płeć:

Napisano 10 listopada 2020 - 17:46

Dokładnie! Złote słowa.

Ja w piątek wybieram się do cortland w Gdańsku. Porównać na żywo 12 mini i 12. Jak łapałem do ręki 12 to na upartego rozmiar dobry, ale nadal większy niż moja obecna 7.

btw - mam iphone 7 już prawie 4 lata (w lutym będą 4) i ani razu nie wymieniałem baterii. Sprawność 75% i od kilku miesięcy zaczyna mi przeszkadzać słaba bateria... DOPIERO od kilku miesięcy :D   Wcześniej mimo relatywnie małej baterii to było ok. Wszystko zależy od użytkowania, trybu życia itp.

Tak czy inaczej pewne jest jedno - dziewczyna na święta dostaje iphone 12 mini (chociaż woła o psa, wiec wybór trudny mam w tym roku :D )



#70 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 10 listopada 2020 - 19:13

Daj jej oba ;)

#71 rafal886

rafal886
  • 1 315 postów

Napisano 10 listopada 2020 - 19:31

Dokładnie! Złote słowa.

Ja w piątek wybieram się do cortland w Gdańsku. Porównać na żywo 12 mini i 12. Jak łapałem do ręki 12 to na upartego rozmiar dobry, ale nadal większy niż moja obecna 7.

btw - mam iphone 7 już prawie 4 lata (w lutym będą 4) i ani razu nie wymieniałem baterii. Sprawność 75% i od kilku miesięcy zaczyna mi przeszkadzać słaba bateria... DOPIERO od kilku miesięcy :D   Wcześniej mimo relatywnie małej baterii to było ok. Wszystko zależy od użytkowania, trybu życia itp.

Tak czy inaczej pewne jest jedno - dziewczyna na święta dostaje iphone 12 mini (chociaż woła o psa, wiec wybór trudny mam w tym roku :D )

Zawsze możesz kupić psa i nazwać go iPhone :D


Użytkownik rafal886 edytował ten post 10 listopada 2020 - 19:32

Iphone 13 Pro Max Sierra Blue 256gb  MacBook Pro M1 13 16gb 256gb  AirPods 2 


#72 Stadivarius

Stadivarius
  • 216 postów

Napisano 10 listopada 2020 - 21:23

Zawsze możesz kupić psa i nazwać go iPhone :D


I dodać obroże z napisem „12 mini”.

Jeśli chodzi o 12 mini to jestem absolutnie zauroczony. Fakt posiadania małego i tak poręcznego urządzenia w kieszeni jest emocjonujący. Normalnie cieszę się jak dziecko :D. Podczas prezentacji modelu X miałem nadzieje, ze doczekam takiej X w wielkości 5. Miodzio!

#73 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 listopada 2020 - 22:43

Mam dokładnie takie samo odczucie, też już chciałbym, żeby był piątek ;-) Dawno się tak nie jarałem na kawałek elektronicznej zabawki.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#74 Sziszapangma

Sziszapangma
  • 55 postów

Napisano 11 listopada 2020 - 12:39

Słyszałam te "niusy" dot. baterii, ale z recenzji, które oglądałam nikt nie mówił, że jest tak tragiczna aby od razu dyskwalifikowała zakup.  A wracając do psa- to ja mam dwa i spacerując z nimi 12 kompletnie odpada bo jest dla mnie po prostu za duża. Nie mam szans, żeby obsłużyć telefon jedną ręką, więc bardzo się cieszę, że jest mini, szkoda tylko, że nie w kolorze pacific blue ;)



#75 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 13 listopada 2020 - 15:23

Widziałem, że ta czerwień się będzie ze sobą wybornie komponować: https://share.icloud...6CX6rsrEVhXpflw ;-)


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych