Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Monitor do MacBook Pro 2019


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 arkoPL

arkoPL
  • 36 postów

Napisano 10 października 2020 - 19:08

Cześć! Szukałem aktualnego tematu ale nie znalazłem.

Jestem posiadaczem MacBooka Pro z 2019 roku. Mam tylko 2 porty USB C. Szukam monitora dobrego dla mojego maczka.

Ogólnie 1 port USB wykorzystuje do myszki Logitecha, a drugi do zasilania maczka.

 

Szukam monitora gdyż troche ciężko już mi się pracuje w domu z ciągle pochyloną głową i na małej powierzchni.

To co robię to głównie Google Ads + Excel czyli sporo tabelek. Niema tam żadnego rocket science ;)

 

Nie wiem też jaki budżet powinienem przeznaczyć. Maksymalny dla mnie to ok. 3000 zł. Ale to już taki próg bólu ;)

Fajnie by było jakby była kamera w tym monitorze - tak bym mógł w razie czego wideo konferencje odbyć czy FaceTime.

 

Chciałbym pracować tak, że MacBook jest zamknięty obok w podstawce a ja działam na monitorze.

 

 

Liczę na Waszą pomoc.

 

Pozdrawiam 

Arek


iPhone 15Pro & AirPods Pro 2

MacBook Pro 2019 16/256 + iMac 2021 16/256
 

#2 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 10 października 2020 - 19:24

Szczerze polecam monitor ze złączem USB-C. Mam LG 4K 27”. Monitor ma porty USB no których można podłączyć mysz a nawet kamerkę. Monitor zasila laptopa. Tak wiec przy monitorze, zasilaniu, kamerze i myszy jest jeszcze port w laptopie wolny. 3000 strarczy.

#3 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 października 2020 - 19:28

Też polecam LG - mam 27UL850-W (1999 w x-komie, właśnie sprawdziłem), jest super.

 

Takie z wbudowaną kamerką to już inny hajs, zdecydowanie.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#4 winmaciek

winmaciek
  • 6 498 postów
  • Płeć:

Napisano 10 października 2020 - 19:30

Musisz udzielić więcej informacji. 
1. Jakiej wielkości ma być monitor?

2. Matowy czy błyszczący?

3. Częstotliwość odświeżania - 60 Hz czy szybciej?

4. Standardowe proporcje 16:9 czy coś szerszego?

5. Czy reprodukcja kolorów jest ważna? Jeśli nawet jedynie okazyjnie edytujesz zdjęcia to być może warto pomyśleć o tym aspekcie. 
6. Czy kąty widzenia są ważne?
To tak na szybko, bo pewnie dałoby radę wymyślić więcej pytań. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#5 arkoPL

arkoPL
  • 36 postów

Napisano 10 października 2020 - 19:44

WojtekWojtek, ftpd - Wielkie dzięki za propozycje! Właśnie o tych myślałem...

 

@winmaciek już odpowiadam ;)

 

Musisz udzielić więcej informacji. 

1. Jakiej wielkości ma być monitor?

Myślę, że 27 cali to maks. W związku z małym biurem i biurkiem 120cm te 27 myślę, że wystarczy. Tymbardziej, że miałem kiedyś okazje pracować na chyba 30 kilku calach i źle mi się działa z kilkoma oknami na 1 monitorze.

 

2. Matowy czy błyszczący?

Mac jest błyszczący i w zasadzie monitor będzie w tym samym pomieszczeniu - więc obojętne mi to.

Ale bardziej jestem przekonany przy stacjonarnym monitorze do błyszczącego.

 

3. Częstotliwość odświeżania - 60 Hz czy szybciej?

Nie wiem, ale przeczytałem, że przy 100 Hz wzrok się mniej męczy - jeżeli pod tym kątem patrzeć to szybciej :)

 

4. Standardowe proporcje 16:9 czy coś szerszego?

16:9 Myślę, że spoko, aczkolwiek nigdy nie pracowałem na 21:9.

 

5. Czy reprodukcja kolorów jest ważna? Jeśli nawet jedynie okazyjnie edytujesz zdjęcia to być może warto pomyśleć o tym aspekcie. 

Na codzień jedynie odpalam parallels z takich bardziej wymagających rzeczy. Czasem na trialu PS ale to pod grafiki webowe - totalna amatorka. To jest raz na rok. Więc wydaje mi się, że nie jest do ważne i warte dokładania kolejnych złotówek ;)


6. Czy kąty widzenia są ważne?

W zasadzie nie. Pracuje zawsze przy biurku - na wprost. Nikt tam nie zerka ;)


To tak na szybko, bo pewnie dałoby radę wymyślić więcej pytań

Jasne! 

 

Najlepszą opcją jakby była wypożyczalnia monitorów. Płacę, testuję i wiem czego potrzebuję :D


iPhone 15Pro & AirPods Pro 2

MacBook Pro 2019 16/256 + iMac 2021 16/256
 

#6 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 października 2020 - 19:49

Jedyne, czego mi w moim brakuje, to pivot.
Z drugiej strony ma VESA, więc mogę kupić dowolny uchwyt... tylko jakoś od marca tego nie zrobiłem ;-)


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#7 arkoPL

arkoPL
  • 36 postów

Napisano 10 października 2020 - 19:53

ftpd -Haha ;) 

Co do pivota - to dla mnie zbędny.  A ja od roku kupuje monitor i nie mogłem się zorganizować i wziąć za temat ;)


iPhone 15Pro & AirPods Pro 2

MacBook Pro 2019 16/256 + iMac 2021 16/256
 

#8 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 października 2020 - 20:04

A to nie, jak tylko wyszło, że wreszcie nie muszę chodzić do biura, zrobiłem sobie upgrade stanowiska pracy: https://imgur.com/a/yeAz2KL


  • Emej lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#9 arkoPL

arkoPL
  • 36 postów

Napisano 10 października 2020 - 20:10

A to nie, jak tylko wyszło, że wreszcie nie muszę chodzić do biura, zrobiłem sobie upgrade stanowiska pracy: https://imgur.com/a/yeAz2KL

Nice! Podobny kolor mam sypialni ;) I fajna klawiatura - chyba mechaniczna?


iPhone 15Pro & AirPods Pro 2

MacBook Pro 2019 16/256 + iMac 2021 16/256
 

#10 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 października 2020 - 20:20

Tak, to jest Keychron K2, też szczerze polecam (chociaż dorosłem chyba już do 60% i będę kupował Keychrona K6).
Ale ale, offtopujemy mocno, wróćmy do monitorów.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#11 bf7a1f7821

bf7a1f7821

    Trancex

  • 597 postów

Napisano 10 października 2020 - 20:26

A to nie, jak tylko wyszło, że wreszcie nie muszę chodzić do biura, zrobiłem sobie upgrade stanowiska pracy: https://imgur.com/a/yeAz2KL


Właśnie sam od marca szukam czegoś takiego. Można wiedzieć gdzie kupiłeś to biurko/stolik?

IP XS Max | MacBook Pro 2020 | Ipad Air2 | AW 4 SS


#12 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 października 2020 - 20:51

W sumie może wypiszę wszystko, żeby zakończyć offtopic:

biurko: Ikea Bekant

krzesło: Ikea Jarvjallet

monitor: LG z postów wyżej

klawiatura: Keychron K2

mysz: Logitech MX Master 3

mata: jakaś za kilka zł allegro

deseczka do klawiatury: jakaś za kilka zł z allegro.

Do tego drukarka HP MFP 135w, jakaś zwykła niszczarka i Sonos One.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#13 Grimlock

Grimlock
  • 74 postów

Napisano 14 października 2020 - 19:34

Poza zarekomendowanymi powyżej modelami - od siebie mogę polecić dwa: ThinkVsion P27H-10 (z tym pracuję na codzień) i ThinkVison T27P-10 (sporadycznie). Główną różnicą jest międzi nimi jest rozdzielczość: P27H-10 - 2650x1440, a T27 dysponuje 4K. 

 

P27H-10:

https://static.lenov...inkvision_p27h/

 

T27P-10

https://www.lenovo.c...itors/t27p-10/#

 

Ze względu na czasowo ograniczony budżet - wybrłałem szczególnie P27H-10 jako wariant ekonomiczny.

Nie ma jednak przepaści między nimi, a EIZO Flexscan EV2785. Wyświetlany obraz jest bez zarzutu, choć brakuje mi automatycznej regulacji jasności (obecnej w EIZO). 


Nie mogę już zedytować posta powyżej.

 

Oba polecane przez mnie monitory są w stanie naładować baterię MacBooka z mocą 60W (USB-C Power Delivery). Jednak przy moim MBP 15 większym obciążeniu CPU niż 25% - oba nie nadażąją z ładowaniem baterii. Owszem, ciągłe obciążenie powyżej  25-50% czy nawet 100% to nie jest częsta rzecz podczas mojej codziennej pracy - ale w pogotowiu mam tradycyjny zasilacz.

 

Chwalę też sobie hub USB 2.0/3/0 do którego mam wpiętą kartę sieciową i inne drobiazgi, którym USB 2.0 wystarczy. Gdy MacBook jest podłączony do monitora kablem USB-C i nim przesyła obraz "tryb alternate" - komunikacja z hubem USB 3.0 w monitorze jest z prędkością USB 2.0. 

 

Cienkie ramki: górna i boczne pozwalają na zestawie dwóch monitorów obok siebie z tym "małym czarnym paskiem" o szerokości około 1cm. 


// Apple MacBook Pro 15 Touchbar (Mid-2019) - Core i9 2,3GHz, 16GB DDR4 RAM, 512GB SSD, Radeon Pro 560X // Apple iPhone 12 Pro 256GB // Apple TV 4K 32GB // AirPods // ThinkVision P27H-10 //


#14 arkoPL

arkoPL
  • 36 postów

Napisano 19 października 2020 - 11:52

Dziękuje Wam wszystkim za udział w dyskusji. Monitor kupiony podłączony, przy okazji magic keyboard ;) Czekam tylko na organizer dla kabli z Ikea.

 

ps. Jeżeli zastanawiasz się czy warto kupić monitor do laptopa i czy taka przesiadka jest tego warta - TAK! ;)


iPhone 15Pro & AirPods Pro 2

MacBook Pro 2019 16/256 + iMac 2021 16/256
 

#15 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 19 października 2020 - 12:03

To może się pochwal, jaki model kupiłeś, skoro o tym był ten wątek? ;-)

(P.S. Pokaż ten organizer ;-))


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#16 arkoPL

arkoPL
  • 36 postów

Napisano 25 października 2020 - 10:51

@ftpd Spoko ;)

LG 27UL850-W

Oto maskownica / organizer do Kabli - https://www.ikea.com...ebrny-30200253/

A oto biureczko :D https://ibb.co/PW6JHgV 

 

 

Załączone pliki


Użytkownik arkoPL edytował ten post 25 października 2020 - 10:51

iPhone 15Pro & AirPods Pro 2

MacBook Pro 2019 16/256 + iMac 2021 16/256
 

#17 bf7a1f7821

bf7a1f7821

    Trancex

  • 597 postów

Napisano 25 października 2020 - 20:58

Mając huba della z podpiętymi dwoma monitorami DP, MacBook 2020 w podstawie pociągnie to bez problemów, czy lepiej podpiąć monitor bezpośrednio do maca złączem usb c- DP?

Użytkownik Trancex edytował ten post 25 października 2020 - 20:59

IP XS Max | MacBook Pro 2020 | Ipad Air2 | AW 4 SS


#18 Andaar

Andaar
  • 1 688 postów

Napisano 26 października 2020 - 03:36

Mając huba della z podpiętymi dwoma monitorami DP, MacBook 2020 w podstawie pociągnie to bez problemów, czy lepiej podpiąć monitor bezpośrednio do maca złączem usb c- DP?

 

O ile się nie myślę (w sensie, że coś się nie zmieniło w najnowszych wersjach systemu), to mac ma/miał problemy z podwójnymi monitorami DP (poszukaj w Googlach na angielskich stronach). Osobiście mam 2 monitory i musiałem drugiego huba HDMI - USB-C zakupić, ponieważ przy takim typie podłączenia mam pewność, że wszystko działa bez zarzutu.


MacBook Pro 13" nTB 2017 256GB Silver | iPhone 13 mini 128GB Red | iPad Pro 11 (1st gen) 64GB Silver | iPod Shuffle 4 gen. Blue

Nie pomagam na PW


#19 Grimlock

Grimlock
  • 74 postów

Napisano 28 października 2020 - 17:59

Dodatkowo w Mojave i Catalina nie ma wsparcia dla MST czyli sprzęgania dwóch monitorów ze sobą bezpośrednio poprzez porty DisplayPort-Out/In i podłączenie takiego zestawu tylko jednym kablem USB-C do MBP.

Trzeba niestety każdy z dwóch monitorów do Maca podłączyć oddzielnym kablem USB-C/TB3-DP lub USB-C/TB3-HDMI.

Użytkownik Grimlock edytował ten post 28 października 2020 - 18:08

// Apple MacBook Pro 15 Touchbar (Mid-2019) - Core i9 2,3GHz, 16GB DDR4 RAM, 512GB SSD, Radeon Pro 560X // Apple iPhone 12 Pro 256GB // Apple TV 4K 32GB // AirPods // ThinkVision P27H-10 //





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych