Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

iOS 14, wszystkie wersje oficjalne – dyskusja.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
403 odpowiedzi w tym temacie

#251 Geble

Geble

  • 1 178 postów
  • Płeć:
  • SkądMysłowice

Napisano 06 października 2020 - 10:39

A u mnie na ios 14 nadal mam telefony na całym ekranie mimo przestawienia opcji nie wiem co jest nie tak. 

 

Telefony na całym ekranie dalej są, ale jedynie gdy masz zablokowany telefon, to jest raczej logiczne. Miniaturka połączenia pojawia się jedynie gdy korzystasz z telefonu.

 

Nawet masz to wyszczególnione w ustawieniach - "Gdy iPhone jest odblokowany".


Użytkownik Geble edytował ten post 06 października 2020 - 10:40

BEKO MCNA406E40ZXBN HarvestFresh Nofrost A++ ||  ELECTROLUX EW6F329SP PerfectCare  ||  ELECTROLUX ESF74661RX  || Rubin 714p  ||  Paseratti 1.9 TDI


#252 vBB

vBB
  • 206 postów

Napisano 07 października 2020 - 14:41

Tu była część 'mam problem co robić', ale ją usunąłem - wszak w tym dziale nie zadajemy pytań. / ftpd

 

Poza tym - system szybki, płynny i bez innych problemów. 

 

Nie rozumiem też trochę lekkie hejtu na widżety. Ktoś tam wcześniej wspominał, że widgety nie są "interaktywne" względem tych z Androida. 

Wg. mnie to nieprawda, przecież da się je kliknąć, coś na nich przesunąć itp. itd. Nie wiem jakim poziom interaktywności miałyby one mieć.

Znam widgety z Androida i nie są one bardziej "interaktywne" niż te z iOS 14, może jakieś szczególne aplikacje ale pomijam niszowe produkty.



#253 japre

japre
  • 10 postów

Napisano 08 października 2020 - 06:00

Tu była część 'mam problem co robić', ale ją usunąłem - wszak w tym dziale nie zadajemy pytań. / ftpd

Poza tym - system szybki, płynny i bez innych problemów.

Nie rozumiem też trochę lekkie hejtu na widżety. Ktoś tam wcześniej wspominał, że widgety nie są "interaktywne" względem tych z Androida.
Wg. mnie to nieprawda, przecież da się je kliknąć, coś na nich przesunąć itp. itd. Nie wiem jakim poziom interaktywności miałyby one mieć.
Znam widgety z Androida i nie są one bardziej "interaktywne" niż te z iOS 14, może jakieś szczególne aplikacje ale pomijam niszowe produkty.


Porównaj sobie proszę wcześniejszej widget do przypomnień, który wyświetlał przypomnienia i zdarzenia z kalendarza w jednym miejscu z możliwością odznaczenia przypomnienia z poziomu widgetu. Obecny widget to jakaś prymitywna wersja - prezentuje listę tylko przypomnień BEZ daty i czasu - najbardziej istotnej informacji. Nie można odznaczyć powiadomienia z poziomu widgetu - trzeba przejść do aplikacji. Jak dla mnie to nie krok nawet ale dwa kroki wstecz. Nie zdziwię się jak w kolejnej wersji systemu dodadzą to jako super feature ale dostępny tylko dla najnowszych iPhone. To samo „widget” po naciśnięciu słuchawki telefonu wyświetlający ulubione kontakty - tak było w poprzedniej wersji. To tez usunęli nie wiadomo czemu. Jak dla mnie to kastrowanie smartfona z funkcji „smart” właśnie i strasznie mnie to wnerwia.

Takich przykładów jak powyżej jeszcze byłoby kilka jak np. brak autosugestii czasu i daty przy tworzeniu przypomnienia - tutaj mam nadzieje że to „tylko” bug i naprawią to jak najszybciej. Wybór godziny w przypomnieniu też zmienili na takie małe pole ze czasem do wyboru (rolka), które zajmuje 1/10 szerokości ekranu i w które ciężko trafić. Wczesniej była na środku ekranu szeroka rolka z tego co pamietam. Takie właśnie zmiany w UI jakby projektował je programista backend a nie UX, które nie wnoszą nic do ergonomii a nawet ją psują.

#254 vBB

vBB
  • 206 postów

Napisano 08 października 2020 - 07:15

Ok, czyli nie podobają Ci się obecne wersje widgetów, a nie generalnie mechanika ich działania w iOS 14 :) Rozumiem.

Myślę, że z czasem będzie się to na pewno rozwijać i będzie pojawiać się coraz to więcej ciekawych rozwiązań.



#255 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 09 października 2020 - 06:36

Niesamowite. Już nie pamiętam kiedy nowy iOS był tak dopracowany. Coś niedobrego w Apple musiało wydarzyć się.

#256 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 2 064 postów
  • SkądRzym

Napisano 09 października 2020 - 08:02

A ja mam dalej problem z historia w Apple Pay. Usunięcie kart i ich ponowne dodanie nic nie daje. Po każdej transakcji muszę wejść w ustawienia karty wykaczyc historie i włączyć ponownie i wtedy magicznie wszhysko się pojawia.

#257 gego_p

gego_p
  • 8 postów

Napisano 09 października 2020 - 17:06

Nie tylko u Ciebie tak to działa.
  • krzysztofsds lubi to

#258 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 10 października 2020 - 11:06

https://myapple.pl/f...-pytań-zasady/
Kilka postów ukryłem.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#259 roratoga

roratoga
  • 68 postów

Napisano 15 października 2020 - 18:13

Nie wiem jak u was ale u mnie widżet pogoda po wyłączeniu lokalizacji przestaje działać staje się zwykłym kafelkiem na ekranie bez żadnych informacji

#260 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 15 października 2020 - 18:15

A idea nie jest właśnie taka, że to wymaga włączenia lokalizacji, żeby wiedzieć, które dane pokazywać?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#261 markyp

markyp
  • 75 postów
  • SkądImielin

Napisano 15 października 2020 - 18:15

Widget pogoda to dla mnie wogóle jakiś absurd. Aplikacja pokazuje inna lokalizacje widget inną. Dramat.

#262 ec1940c406

ec1940c406
  • 893 postów
  • Płeć:

Napisano 15 października 2020 - 18:42

U mnie pokazuje tę samą lokalizację, ale temperaturę już nie. Niestety moja ulubiona aplikacja pogodowa nie ma widgetu po „nowemu” wie skazany jestem na ten stockowy badziew

#263 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 15 października 2020 - 19:38

U mnie czasami widget pokazuje np. 9 stopni, a po wejściu w aplikację 10 :P 


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#264 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 15 października 2020 - 20:07

Bo się odświeża co jakiś czas i wyświetla ostatnio pobrane dane - a aplikacja robi aktualizację przy każdym otworzeniu.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#265 markyp

markyp
  • 75 postów
  • SkądImielin

Napisano 16 października 2020 - 09:49

Nie odświeża się co jakiś czas. U mnie cały dzień widget potrafi wisieć na jednej lokalizacji. Inne aplikacje pogodowe działają bez problemu.

#266 Kopara5

Kopara5
  • 90 postów

Napisano 18 października 2020 - 05:11

Na początku byłem zadowolony z płynności iOS 14, ale po jakimś czasie używania już nie jest tak różowo. Często jak nie używam jakieś aplikacji przez dłuższy czas np. WhatsApp, otwierając ją ponownie są zacięcia animacji. Trochę to irytuje, czyżby już A12 i 4GB RAMu nie dawało rady.

#267 ec1940c406

ec1940c406
  • 893 postów
  • Płeć:

Napisano 18 października 2020 - 08:33

To samo mam od ponad tygodnia w przypadku otwierania i zamykania każdej aplikacji, plus odblokowywanie XS. Szarpie bardzo animacje.

#268 Zygal

Zygal
  • 299 postów

Napisano 18 października 2020 - 12:13

Czy przy IOS 14 przy przeglądaniu zdjeć nie ma już na górze informacji gdzie zostało zrobione zdjęcie ?


 MBA  M1 2020, iPhone 15 Pro , AirPods Pro, 


#269 Kopara5

Kopara5
  • 90 postów

Napisano 18 października 2020 - 13:37

No właśnie ja też już nie mam tej informacji. Jak przeglądam zdjęcia to te zrobione przed aktualizacja maja na górze miejsce zrobienia, po aktualizacji tylko data jest nad zdjęciami zrobionymi na iOS 14.



#270 wopo

wopo
  • 169 postów

Napisano 18 października 2020 - 17:20

Piałem o tym 2 razy, że brak nad zdjęciem info o geolokacji, ale nikt nie potwierdził tego. https://myapple.pl/f...#entry2267027

Teraz widzę, że to wina softu a nie telefonu.


iPhone 15Pro 128GB Tytan Błękitny


#271 6c1fb0760d

6c1fb0760d
  • 1 663 postów

Napisano 18 października 2020 - 21:45

robiłem dzisiaj zdjęcie i normalnie wyświetla mi lokalizację

ale problem pewnie jest, takich drobiazgów nie brakuje niestety. mnie najbardziej irytuje odblokowujący się ekran w trakcie rozmowy



#272 Bazagazeal

Bazagazeal
  • 144 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 19 października 2020 - 13:30

Czy przy IOS 14 przy przeglądaniu zdjeć nie ma już na górze informacji gdzie zostało zrobione zdjęcie ?

 

Piałem o tym 2 razy, że brak nad zdjęciem info o geolokacji, ale nikt nie potwierdził tego. https://myapple.pl/f...#entry2267027

Teraz widzę, że to wina softu a nie telefonu.

 

Mam tak samo, jak zrobię zdjęcie w domu to mam lokalizacje ,,Dom'', a jak gdzie indziej to jest tylko data i godzina. Oby to naprawili.

 

 

EDIT. 

Problem na dość dużą skalę.

https://discussions....51840364?page=1


Użytkownik Bazagazeal edytował ten post 19 października 2020 - 13:39

  • wopo lubi to

MacBook Air M1 | iPhone 12 mini | Apple TV 4K 


#273 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 19 października 2020 - 13:37

U mnie jest OK. Tzn. jak zrobię zdjęcie i od razu wejdę w galerię, to jest tylko data. Lokalizacja pojawia się po kilku sekundach. Ale to dotyczy tylko zdjęć zrobionych przed chwilą - wszystkie starsze wyświetlają od razu. Działa zarówno na fotkach robionych iPhonem, jak i tych z Fujifilm.


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#274 rpzem

rpzem
  • 40 postów

Napisano 19 października 2020 - 17:57

U mnie również ok (beta 14.2). Dla nowych zdjęć lokalizacja wskakuje po chwili, ale wszystkie ją mają

#275 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 20 października 2020 - 18:54

Oficjalne 14.1 wyszło.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych