Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

T-Mobile i Orange w telefonie - jak to działa z Apple Watch LTE?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 16 września 2020 - 13:46

Numer mam w T-Mobile i tak jeszcze trochę tak będzie. Chcę kupić watcha LTE. Mógłbym dodać plan Orange Flex i ustawić w zegarku tylko po to, by zegarek miał połączenie. We wsparciu apple czytam, że jak zostawię włączonego iPhone w domu, to połączenia z numeru wspierającego watcha będę dostawał na zegarek, natomiast połączenia z drugiego numeru (t-mobile) będę dostawał tylko jako powiadomienie o próbie połączenia z możliwością oddzwonienia z zegarka z numeru orange. Natomiast odpowiadać na SMS będę mógł z obu numerów. Rozumiem też, że aplikacje (poczta, pogoda, nawigacja i inne) będą działały tak, jak z iPhone w kieszeni.

 

Nie znalazłem jednak odpowiedzi na pytania:

Jak wtedy działa FaceTime - czy jak jest zarejestrowany tylko na numer T-Mobile to czy można z niego zadzwonić?

Czy ktoś korzysta z tego rozwiązania (drugi numer orange z powodu LTE w zegarku)?

A może są jakieś triki - np. przekierowanie połączeń z numeru t-mobile na orange, by od razu odebrać na zegarku?

 

 

 



#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 września 2020 - 15:21

+1 do tego pytania, Play też mi nie daje e-sim, a może miałoby sens kupić wersję cellular + orange flex.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 bf7a1f7821

bf7a1f7821

    Trancex

  • 597 postów

Napisano 16 września 2020 - 16:20

Dobre pytanie. W zasadzie mogę to przetestować. Firmowy mam w t-mobile w jakimś samsungu, który sobie po prostu leży, a jak ktoś dzwoni, to mam ustawione przekierowanie połączeń na prywatny, który mam w Orange (E-Sim IP/AW).
Wydaje mi się, ze raczej problemów z tym żadnych nie będzie. Kwestia tego, która karta sim ma być tym głównym numerem.

Użytkownik Trancex edytował ten post 16 września 2020 - 16:31

IP XS Max | MacBook Pro 2020 | Ipad Air2 | AW 4 SS


#4 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 16 września 2020 - 17:02

W moim przypadku wszyscy będą do mnie zadzwonić na numer Tmobile. Ja mogę oddzwonić z Orange, bo zegarek solo będzie tylko czasami. Jak przekierowanie działa jak mówisz, to super. Zawsze będzie przekierowanie na Orange a dzwonienie z telefonu z Tmobile zaś z zegarka z Orange. 



#5 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 16 września 2020 - 17:10

Z tym, że u mnie w Orange aktywacja eSIM na Apple Watcha nazywała się dodatkowe eSIM czy jakoś tak i można ją było włączyć tylko jako dodatkowe eSIM na "głównym" numerze.


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#6 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 16 września 2020 - 19:10

Z tym, że u mnie w Orange aktywacja eSIM na Apple Watcha nazywała się dodatkowe eSIM czy jakoś tak i można ją było włączyć tylko jako dodatkowe eSIM na "głównym" numerze.

To wiem.  Chodzi o to, że w telefonie ma być numer Orange i ten sam na zegarku a pozę tym tylko w telefonie numer Tmobile bo iP11 obsługuje dwa numery z czego już korzystałem. 



#7 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 26 września 2020 - 13:16

No i mam to sprawdzone. Dodałem plan Orange Flex za 25PLN. Sam setup - bajka - błyskawicznie, aktywacja na podstawie zdjęcia, włączenie planu w telefonie i w zegarku płynne - integracja z aplikacją Flex bezproblemowa. Zegarek działa podczas biegania bez telefonu - działają mapy, można zadzwonić (z numeru Orange) i odebrać (z obu, bo zrobiłem przekierowanie). Można nawet zainstalować apkę ze sklepu. Na zegarku mam i SMSy i iMessage. Nie testowałem jeszcze wszystkich scenariuszy, ale jako rozwiązanie tymczasowe - do końca umowy T-Mobile i przeniesienia numeru - super.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych