Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Macbook Pro 15 mid 2014 - problem z internetem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 loky85

loky85
  • 4 postów

Napisano 18 sierpnia 2020 - 13:17

Witajcie,

 

mam problem z dostępem do internetu, po ostatniej aktualizacji systemu.

Sieć wifi działa na innych komputerach, smartfonach itp. 

Próbowałem podłączyć się do neta przez bluetooth - połączenie działa, natomiast w przeglądarkach (safari, chrome), cały czas komunikat masz zablokowany dostęp do internetu.

 

Reset routera nie pomógł, pram, również, nawet wgrałem na nowo system i dalej nic. Po utworzeniu nowego użytkownika, dalej to samo.

 

Próbować przywrócić ustawienia fabryczne? Spróbuję jeszcze podpiąć po przejściówce lan.


Użytkownik loky85 edytował ten post 18 sierpnia 2020 - 13:19


#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 18 sierpnia 2020 - 13:19

Wyłącz antywirusa, jeśli masz. Albo odinstaluj.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 loky85

loky85
  • 4 postów

Napisano 18 sierpnia 2020 - 13:35

Wyłącz antywirusa, jeśli masz. Albo odinstaluj.

myślałem nad tym, miałem f-secura i nagle przestał działać a w programach w lanuchpadzie widniały jego ikony ze znakiem zapytania, usunałem go, i wszystkie jego katalogi znalezione na dysku, ale dalej to samo, są gdzieś jeszcze jakieś pliki ukryte? żeby całkowicie się pozbyć wszystkiego z f-secura?


sprobuję jeszcze na nowo wgrać f-secura może nadpisze wszystkie pliki i w nim pogrzebać albo go wyłącze



#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 18 sierpnia 2020 - 13:35

https://community.f-...oducts-on-a-mac

 

Generalnie tego typu soft odinstalowuje się deinstalatorem od producenta, bo zostają procesy/pliki w miejscach, w których byś się nie spodziewał. Idę o zakład, że w /Library/Launch* coś masz (nie mylić z ~/Library).


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#5 loky85

loky85
  • 4 postów

Napisano 18 sierpnia 2020 - 17:06

Po ponownej instalacji f-secure net działa :/


jakaś paranoja, po deinstalacji oprogramowaniem f-secure, dalej neta nie ma



#6 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 18 sierpnia 2020 - 17:23

Zrób restart po tej deinstalacji (albo zabij ręcznie procesy, jak wiesz, które i jak).

Generalnie jest tak, jak mówiłem: f-secure zwariował i odciął. Tak się kończy używanie antywirusa pisanego pod windows i na siłę portowanego na macOS. Albo używanie na Macu antywirusa w ogóle. Ale to już dyskusja nie na ten wątek.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych