Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kiedy pojawi się router Synology WiFi 6?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tatrzyk

Tatrzyk
  • 60 postów

Napisano 11 sierpnia 2020 - 11:31

Czy ktoś natknął się na informacje czy Synology pracuje nad routerem ax?

A jeśli tak, to czy przewidują jakiś termin wypuszczenia na rynek?

 

Zastanawiam się, czy brać obecny ac, czy poczekać.

Do świąt mogę, ale na dłużej już wolałbym zastąpić to co mam od UPC czymś niezależnym, a sprzęt UPC przestawić w tryb modemu.



#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 11 sierpnia 2020 - 11:33

Wydaje mi się, że bardziej właściwym miejscem na to pytanie będzie jakieś forum użytkowników Synology. Tutaj jest szansa, że ktoś używa ich routerów (ja się dowiedziałem, że robią routery z Twojego posta), ale pewnie mało osób i niekoniecznie mogą się żywo interesować ich planami wypuszczenia nowych.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 11 sierpnia 2020 - 11:45

Koniecznie Synology? Bo Ubiquiti ma już od pewnego czasu w ofercie Amplifi Alien. Ja go wprawdzie nie mam, używam poprzedni model, bez WiFi 6 ale jestem bardzo zadowolony.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 11 sierpnia 2020 - 12:13

  • cooper69 lubi to

#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 11 sierpnia 2020 - 11:58

Ja też plusuję Ubiquiti. U mnie to akurat Unifi Dream Machine, ale też działa jak złoto.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#5 Tatrzyk

Tatrzyk
  • 60 postów

Napisano 11 sierpnia 2020 - 12:02

Pewnie zadam to pytanie i na forum Synology.

 

Ubiquiti jest super jako sprzęt - mam i używam AP AC Pro - ale ta konfiguracja mnie zniechęca.

Chcę dobry sprzęt, ale dla mniej zaawansowanych (chociaż nie do końca laików), dające solidne i czytelne wsparcie podczas konfiguracji.

 

Już nie dam rady się doktoryzować z zagadnień sieciowych, a lubię solidne i stabilne urządzenia.



#6 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 11 sierpnia 2020 - 12:12

Nie żartuj, Amplifi jest chyba najłatwiejszym routerem, jaki kiedykolwiek miałem. Nie znam rozwiązań Synology (myślałem, że robią tylko NAS-y), ale trudno mi sobie wyobrazić, żeby konfiguracja była jeszcze prostsza niż w Amplifi.


  • cooper69 lubi to

#7 Tatrzyk

Tatrzyk
  • 60 postów

Napisano 11 sierpnia 2020 - 12:28

Nie żartuję, tylko nie mam doświadczenia z Amplifi, ale z AP - i z tego czerpię wyobrażenie o pomyśle na konfigurację.
Być może owo "Pro" sprawia, że nie dla mnie to dedykowane.

 

Jeśli prosty i skoro to Ubiquiti, to spoko.

Chyba jednak nie mają jeszcze WiFi ax.

 

No to pośledzę - kto pierwszy.



#8 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 11 sierpnia 2020 - 12:36

Jeśli prosty i skoro to Ubiquiti, to spoko.

Chyba jednak nie mają jeszcze WiFi ax.

 

No jak nie mają, jak mają. https://amplifi.com/alien



#9 Tatrzyk

Tatrzyk
  • 60 postów

Napisano 11 sierpnia 2020 - 12:38

Dzięki za link.

 

I może to był powód, dla którego warto było zadać pytanie na forum MyApple, a nie Synology. :-)



#10 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 11 sierpnia 2020 - 12:38

Obejrzałem pierwszy z brzegu 'Amplifi Alien Unboxing & Setup' na YouTube. To jest jeszcze prostsze niż 'normalne' Unifi, które jest przecież banalne w konfiguracji.


  • cooper69 lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#11 Tatrzyk

Tatrzyk
  • 60 postów

Napisano 13 sierpnia 2020 - 11:02

No jak nie mają, jak mają. https://amplifi.com/alien

No jak mają, jak nie mają - odpowiedź z 2 sierpnia:  

We are still working on the EU version, we do not have an ETA yet for the router. We are looking forward to serving our EU customers, thank you for supporting our products.

 

"Manie" w USA mnie nie satysfakcjonuje. 
Nawet WiFi 6 nie ma aż takiego zasięgu, żeby z Ameryki złapał je telefon w mojej sypialni (w Polsce). 



#12 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 13 sierpnia 2020 - 11:29

Ja kupiłem TP linka AX50. Tu konfiguracja jest aż za prosta. Działa ok. Dla iPhone 11 praktycznie mogę wykorzystać całą prędkość łącza 600Mbps. MBP, choć ma WiFi 5 osiąga podobne prędkości, a w sąsiednim pokoju nadal ponad 400. Router jest dość ciepły i niespecjalnie piękny. Pozwala zestawić VPN, ale wszystko proste i dość ograniczone. Udostępnianie dysku wolne, to może być przewaga hipotetycznego rutera Synology.

Użytkownik WojtekWojtek edytował ten post 13 sierpnia 2020 - 11:45





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych