Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Iphone 5s po kilku minutach pracy wyłącxa się i włącza, zmienia się również stan baterii


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sehnsucht

Sehnsucht
  • 2 postów

Napisano 30 czerwca 2020 - 20:55

Witam, od razu zaznaczę że kompletnie nie znam się na telefonach. Kupiłam używanego Iphone 5s, wadą miała być tylko pęknięta lekko szybka natomiast wyszły z nim inne problemy. Został naładowany do 100%. Używałam gp kilka minut, za chwilę wyłączył się i włączył. Bateria pokazywała 1%, za chwilę zrobiła się zielona i pokazywało 100%. I znów to samo. Chwila używania, telefon wyłącza się, włacza bateria pokazuje najpierw 1 a potem 100%. Myślicie że wystarczy tylko wymiana baterii czy jest tu większy problem?

#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 647 postów
  • Płeć:

Napisano 01 lipca 2020 - 11:09

Zważywszy, że 5s to już blisko 7-letni, dawno nie wspierany model, nie inwestowałbym w niego ani złotówki.

#3 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 01 lipca 2020 - 11:39

Zgadzam się z Mikołajem. W ogóle co to za pomysł, w 2020 kupować 5s, w dodatku z wadą, skoro w byle Selgrosie można kupić nowego SE 2016 za 500 zł (pomijam już zasadność takiego zakupu, widać OP bardzo chciała mieć ajfona albo coś).


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#4 Sehnsucht

Sehnsucht
  • 2 postów

Napisano 01 lipca 2020 - 18:29

Chciałam kupić uzywanego iphone do 150 zł. Niestety nie stać mnie wydać 500zł na nowego. Lubię te telefony i tyle. Nie potrzebuję nie wiadomo jakiego sprzętu, tyle żeby dzwonic, pisać smsy, robić zdjęcia i jakieś aplikacje społecznościowe.
Bylam się pytać w serwisie, facet powiedział ze albo bateria albo płyta główna. Za 20zł moze mi wykonać diagnostykę telefonu i wtedy dowiem się czy to czy to.
Pisałam do sprzedającej że chcę zwrócić telefon i że w opisie nic na temat tego wyłączania i włączania nie było to mi napisała że córka dużo go uzywała i wystarczy wymienić baterię a poza tym to ona jest za granicą i wraca za miesiac, nikogo nie ma w domu i nie ma jak odebrać telefonu.

#5 tomciar

tomciar
  • 175 postów

Napisano 01 lipca 2020 - 21:15

Czyli zostałaś oszukana, jak to często bywa z używanymi iPhonami :(

#6 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 01 lipca 2020 - 21:20

Poinformuj kobietę, że kierujesz sprawę do organów ścigania. Na niektórych to działa.


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#7 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 647 postów
  • Płeć:

Napisano 01 lipca 2020 - 21:25

Przykro mi to mówić, ale nie da się kupić działającego iPhone’a za 150 zł. Chyba ciężko kupić jakikolwiek w miarę używalny smartfon w tej cenie.

#8 Snipper42

Snipper42
  • 251 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 02 lipca 2020 - 06:39

Jesli już-Zacząłbym od wymiany baterii, albo zainstalowana jest juz zuzyta, albo ktoś wsadził tani zamiennik. 

 

Jeżeli nie pomoże-Znaczy że uszkodzenie jest na płycie, a tego juz się raczej nie opłaca robić... 



#9 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 02 lipca 2020 - 06:53

Kupno porządnej baterii to też nie jest kwestia 20 zł.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#10 martinez_e

martinez_e
  • 8 postów

Napisano 02 lipca 2020 - 08:50

Miałem identyczny problem. Myślałem, że to problem z baterią. Serwis pierwotnie stwierdził, że to wina układu ładowania (naprawa -230 PLN). W trakcie naprawy okazało się, że to problem z pamięcią NAND. Naprawa kosztowała 250 PLN. Przykro mi, że kupiłaś przysłowiowy „przycisk do papieru” :(

#11 untaztood

untaztood
  • 564 postów

Napisano 10 lipca 2020 - 09:30

Podłącz telefon pod komputer z Windows i uruchom aplikację 3uTools, lub na Mac'u - CoconutBattery. Są tam podane cykle baterii i % jej zużycia w przybliżeniu.


 iPhone 13 Pro 256GB  Mac mini (Late 2014)  Apple Watch6 44mm  AppleTV 4K





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych