Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jaki układ klawiatury wybrać MB Pro 13


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 BackdoorAtYou

BackdoorAtYou
  • 5 postów

Napisano 25 czerwca 2020 - 19:50

Cześć,
Przymierzam się do zakupu swojego 1-szego MacBooka i chcę mieć pewność, że układ klawiatury będzie dobry. Aktualnie na stronie Apple przy konfiguracji mogę zobaczyć zdjęcia laptopa, na jednym z nich jest dopisek "Przedstawiono klawiaturę w wersji angielskiej (USA)" i taką też klawiaturę chciałbym mieć w swoim MB - szeroki, poziomy enter, szeroki shift z lewej, (chyba jest to taki standardowy układ stosowany w Polsce). Wiem, że angielski (międzynarodowy) różni się tylko (albo aż) właśnie pionowym, "cienkim" enterem oraz małym shiftem z lewej, a takiego układu chciałbym uniknąć. Stąd, może i głupie pytanie, ale jednak, czy taki układ angielski (USA) będzie bez problemu współgrał z polskimi znakami "ą, ę, ł" itd?
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź :)



#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 25 czerwca 2020 - 20:42

Masz dwa do wyboru: US (chcesz) i ISO (nie chcesz).
Polskie znaczki działają na każdym.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 Andaar

Andaar
  • 1 688 postów

Napisano 26 czerwca 2020 - 06:09

Standardowym układem europejskim (czyli tym samym polskim) jest niestety pionowy Enter. Jeśli jesteś przyzwyczajony do układu USA to weź go, bo tak jak ftpd napisał jest to tylko zmiana rozmieszczenia klawiszy.

Użytkownik Andaar edytował ten post 26 czerwca 2020 - 06:10

MacBook Pro 13" nTB 2017 256GB Silver | iPhone 13 mini 128GB Red | iPad Pro 11 (1st gen) 64GB Silver | iPod Shuffle 4 gen. Blue

Nie pomagam na PW


#4 BackdoorAtYou

BackdoorAtYou
  • 5 postów

Napisano 26 czerwca 2020 - 08:09

W porządku, wszystko jasne
Bardzo dziękuję

#5 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 26 czerwca 2020 - 10:47

Dopiszę, że istnieją jeszcze różne warianty klawiatury ISO (na przykład niemiecka QWERTZ albo brytyjska, która na klawiszu 3 ma znaczek funta). W Polsce sprzedają wariant 'podstawowego ISO', czyli taką zwykłą klawiaturę QWERTY bez żadnych narodowych udziwnień.
Ciebie to wprawdzie nie interesuje, to chcesz US (oficjalna nazwa to ANSI), ale postanowiłem 'doedukować', jakbyś chciał mieć tę wiedzę ;-)


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych