Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iOS 14, wszystkie wersje beta – dyskusja.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
886 odpowiedzi w tym temacie

#76 gruby19

gruby19
  • 7 postów

Napisano 29 czerwca 2020 - 08:24

Korzystam z Bety od czwartku.

Problem z internetem w Orange występuje, ale zainstalowałem VPN 1.1.1.1 i działa praktycznie niezauważalnie.

Zużycie baterii baaardzoo duże - 10% na godzinę więc nie jestem w stanie wytrzymać całego dnia na jednym ładowaniu. na ios 13.5 było to praktycznie 2 razy mniej - potrafiłem iść spać mając 35% baterii

Nie miałem ani jednego restartu.

Widget pogody w obecnej lokalizacji często pokazuje Cupertino.

Wczoraj podczas jazdy samochodem Spotify nie miał połączenia z internetem i odtwarzał po 10s każdej piosenki, ale w drodze powrotnej było już OK więc nie wiem czy to bug czy przypadek.



#77 Jakub Nowak

Jakub Nowak
  • 37 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 czerwca 2020 - 08:41

Też mam problem ze Spotify. Czasem pokazuje, że nie ma połączenia z internetem, chociaż inne aplikacje działają. Pomaga ubicie aplikacji i włączenie na chwilę trybu samolotowego. 

 

Zauważyłem problem z AirPodsami. Kiedy zatrzymam muzykę i mam słuchawki w uszach przez kilka minut nic nie odtwarzając, jak chcę wznowić odtwarzanie to nie ma dźwięku ani na słuchawkach, ani na telefonie (słuchawki z poziomu telefonu nadal są podpięte). Muszę jeszcze raz ręcznie się do nich podłączyć, żeby zadziałało. Co ciekawe dotyczy to tylko dźwięku media, rozmowy telefoniczne mogę dalej nawiązywać na słuchawkach bez problemu. 



#78 Hohe

Hohe
  • 300 postów

Napisano 29 czerwca 2020 - 10:37

Zainstalowałem i powiem Wam, że jedyny zauważalny problem, to brak możliwości ustawienia jednej z nowych tapet. Reszta działa jak nie beta.

Użytkownik Hohe edytował ten post 29 czerwca 2020 - 10:37


#79 rpzem

rpzem
  • 40 postów

Napisano 29 czerwca 2020 - 11:12

Witam,

Zauważyłem, że nie jest możliwe wklejenie tekstu do aplikacji "google translate". Niby kopiuje się automatycznie, ale nic się nie pojawia.

Znany problem z zajętością pamięci -  u mnie na iPhone X 64GB systemowe: 12,3GB, a Inne 12,79GB



#80 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 29 czerwca 2020 - 12:12

U mnie wklejanie działa w porządku.

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#81 zboras

zboras

    GieKSiarz, culé

  • 859 postów
  • SkądŻory

Napisano 29 czerwca 2020 - 13:46

Mi z kolei przestały działać widgety na ekranie blokady, skróty - mam tam 6 numerów na które najczęściej dzwonię. Po odblokowaniu działają ;)
Przedwczoraj 2 karty straciły zasięg, po restarcie wrócił

„Czemu masz ten uśmiech tylko kiedy trzymasz iPhone?”


#82 Rafgan

Rafgan
  • 36 postów
  • SkądGliwice

Napisano 29 czerwca 2020 - 15:44

To i ja coś od siebie.

Problem z Orane potwierdzam - nie działa LTE. Rozwiązanie - VPN 1.1.1.1.

Stuknięcie w tył obudowy - fajna funkcja ale..... miałem ustawione zrobienie zrzutu ekranu przy trzykrotnym puknięciu. No i jak odpalam silnik w aucie, a telefon jest na uchwycie, to idzie seria zrzutów :-) dlatego szybko to wyłączyłem :-) dodam, że benzyna, nie diesel.

Trochę lagów jest, czasem lubi przymulić, nie wszystko spolszczone, ale czego wymagać od 1 bety.

Restartów u siebie nie zauważyłem ale dość szybko schodzi bateria. 

 


Telefon: iPhone XS 256 GB Space Grey


#83 036f6c57bf

036f6c57bf
  • 1 336 postów
  • Płeć:

Napisano 29 czerwca 2020 - 16:20

Krótko i na temat, dobrze wiem, że to beta i dopiero pierwsza. Jednak czy nadaje się do sensownego użytku na codzień na iPhone XS?
  • przelon lubi to

#84 przelon

przelon
  • 302 postów

Napisano 29 czerwca 2020 - 16:26

Krótko i na temat, dobrze wiem, że to beta i dopiero pierwsza. Jednak czy nadaje się do sensownego użytku na codzień na iPhone XS?


Nie.

Kiedy kolejna beta?

#85 036f6c57bf

036f6c57bf
  • 1 336 postów
  • Płeć:

Napisano 29 czerwca 2020 - 16:29

Nie.


Dzięki za info.

#86 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 29 czerwca 2020 - 16:35

Nie.

 

Tak. Używam od piątku i wszystko działa (nie jestem w Orange).


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#87 036f6c57bf

036f6c57bf
  • 1 336 postów
  • Płeć:

Napisano 29 czerwca 2020 - 16:43

Tak. Używam od piątku i wszystko działa (nie jestem w Orange).


Bateria też działa?

#88 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 29 czerwca 2020 - 17:10

Tak, nie mam problemów. Natomiast od wielu lat przestałem patrzeć na cyferki, więc nie wiem, ile mi % zjeżdża w jakim czasie. Wstaję, żyję, telefon żyje ze mną. Wieczorem idę spać, to kładę na Nomada indukcyjnego na stoliku przy poduszce. Nie mam więc testów 'ile dni wytrzyma'.


  • czesiekwiesiek lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#89 036f6c57bf

036f6c57bf
  • 1 336 postów
  • Płeć:

Napisano 29 czerwca 2020 - 19:42

Zainstalowałem na iPhone XS. W szoku jestem! Nic się nie wiesza, nie wysypuje aplikacji itp. Jedynie co chce wiedzieć, jak wyłączyć bibliotekę aplikacji?

#90 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 29 czerwca 2020 - 21:31

Nie powiem, bo to dla mnie główny feature, dla którego instalowałem. Nienawidziłem tego, że muszę mieć kilka ekranów aplikacji, których używam raz na dwa miesiące.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#91 Geble

Geble

  • 1 178 postów
  • Płeć:
  • SkądMysłowice

Napisano 30 czerwca 2020 - 06:49

Nie musiałeś, mogłeś sobie stworzyć foldery ze śmieciami i dalej mieć jeden ekran  :huh:

Nie wiem nie używam jeszcze bety, ale czym to się w zasadzie różni od tworzonych przeze mnie folderów?


BEKO MCNA406E40ZXBN HarvestFresh Nofrost A++ ||  ELECTROLUX EW6F329SP PerfectCare  ||  ELECTROLUX ESF74661RX  || Rubin 714p  ||  Paseratti 1.9 TDI


#92 036f6c57bf

036f6c57bf
  • 1 336 postów
  • Płeć:

Napisano 30 czerwca 2020 - 07:28

Nie musiałeś, mogłeś sobie stworzyć foldery ze śmieciami i dalej mieć jeden ekran :huh:
Nie wiem nie używam jeszcze bety, ale czym to się w zasadzie różni od tworzonych przeze mnie folderów?


Tym, że z automatu grupowane są aplikacje na ostatnim ekranie. Przykład, Ty dasz sobie apkę banku do folderu bank, a ona na tym ekranie wskoczy do folderu biuro.

#93 Geble

Geble

  • 1 178 postów
  • Płeć:
  • SkądMysłowice

Napisano 30 czerwca 2020 - 07:30

No to jaki w tym jest sens skoro oprócz ekranów głównych dostanę jeszcze ostatni ekran z galerią aplikacji?

 

Obejrzałem ten filmik -> https://www.youtube....h?v=0_Cvoa1czDU

 

Nie wiem, ja tego nie czuję -> dla mnie to jest przerost formy nad treścią.


Użytkownik Geble edytował ten post 30 czerwca 2020 - 07:32

BEKO MCNA406E40ZXBN HarvestFresh Nofrost A++ ||  ELECTROLUX EW6F329SP PerfectCare  ||  ELECTROLUX ESF74661RX  || Rubin 714p  ||  Paseratti 1.9 TDI


#94 036f6c57bf

036f6c57bf
  • 1 336 postów
  • Płeć:

Napisano 30 czerwca 2020 - 07:46

Dla mnie funkcja biblioteka aplikacji jest zbędna...

#95 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 30 czerwca 2020 - 07:47

Ciekawe czy będzie dziś beta 2?


MacBook Air M2 - iPad Pro M2 - iPhone 15 Pro MAX - Garmin Epix2 PRO - AirPods 2 PRO 


#96 Tomzik87

Tomzik87
  • 1 015 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 30 czerwca 2020 - 08:54

Ciekawe czy będzie dziś beta 2?

 

Raczej za tydzień. 



#97 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 30 czerwca 2020 - 09:57

Nie musiałeś, mogłeś sobie stworzyć foldery ze śmieciami i dalej mieć jeden ekran  :huh:

 

Nie mogłem. Znaczy mogłem, a wręcz musiałem, ale dalej generowało to dodatkowy ekran aplikacji (bo nie chcę śmieci na głównym), który mnie irytował. Teraz mam jeden z tym, co używam na co dzień i całą resztę w App Library. Chętnie chciałbym ją w ogóle schować i wywoływać przyciskiem/skrótem, jak app drawer na Androidzie, no ale zawsze coś.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#98 sevecc

sevecc
  • 773 postów
  • SkądWłocławek

Napisano 30 czerwca 2020 - 10:10

Po tygodniu użytkowania:

 

- ogólne odczucia - jak na 1 betę u mnie bardzo stabilnie, zero restartów, poważniejszych błędów - pojedyncze przycinki jedynie. Bateria bardzo dobrze.

- widgety - fajnie, że są, jest to jakiś powiew świeżości - ale przez te lata nauczyłem się już żyć bez nich :) 

- pip - działa bardzo płynnie - korzystam na codzień - dla mnie bardzo przydatne

- biblioteka aplikacji - nie korzystam praktycznie

- nowy call screen - w końcu! 

- nowe wiadomości - podoba mi się przypięcie konwersacji na górze

- nowa Siri - mam włączone tylko ze względu na CarPlay - bez obsługi naszego języka dla mnie wciąż bezużyteczne

- stukanie w tył telefonu - fajny bajer ale nie używam :)

- możliwość zmiany ustawień nagrywania wideo z poziomu aplikacji w XsMax / quick video recording - na plus

 

Ogólnie fajna ta 14 stka, pierwsza beta działa zadziwiająco dobrze. Zmiany są spoko choć do pełni szczęścia brakuje mi jeszcze Siri i predykcji po polsku - ale to pewnie już się nigdy nie doczekamy...


iPhone 13 Pro Max /  Watch S4 / MacBook Pro 2020 / iPad Air 4th gen.


#99 wojtas2931

wojtas2931
  • 559 postów
  • Płeć:

Napisano 30 czerwca 2020 - 10:16

Po kilku dniach nie widzę większych problemów (zainstalowałem na Air2, w wątku o iPadach mało kto pisze dlatego pisze tu). Wydaje mi się ze Safari wolno działa ale być może to moj internet? Spotify mi działa, aplikacje także...jest OK aczkowiek dużo i wszystkiego nie testuje. Ot kolejna wersja iOS :) (co innego na iPhone, widgety itd a na iPadzie nie da się na ekranie głównym).


 iPhone 12 Pro Max 128GB  Silver  iPad Air 4 + cellular 64GB Silver + Apple Pencil


#100 036f6c57bf

036f6c57bf
  • 1 336 postów
  • Płeć:

Napisano 30 czerwca 2020 - 18:50

Po całym dniu używania na iPhone XS jest świetnie. Przy użyciu 98% Wi-Fi i 2% LTE komunikator, przeglądarki internetowe, SMS, rozmowa itp to łącznie ponad 5h na wyswietlaczu. W tym wszystkim jedynie raz muzykę mi wyłączyło. Reszta aplikacji typu komunikator, FB, aplikacja banku itp. bez ani jednego błędu. Jak na tak wczesną betę jestem mocno zaskoczony.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych