Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iOS 14 beta – dyskusja

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
358 odpowiedzi w tym temacie

#101 Zelony

Zelony
  • 12 postów

Napisano 02 lipca 2020 - 03:30

Zauważyłem, że u mnie plików nie wysyła na iCloud. Natomiast z pobieraniem plików nie ma problemu. Tak jakby synchronizacja działała tylko w jedną stronę. Na drugim telefonie z IOS 13.6 nie ma z tym problemu. Jeżeli chodzi o same katalogi to one się synchronizują w dwie strony, więc tylko z plikami jest problem. Ciekaw jestem czy to tylko u mnie czy u innych również jest podobnie.

#102 EMU

EMU
  • 2 125 postów

Napisano 02 lipca 2020 - 10:17

Czy ktoś z Was miał również problem z samoistnymi restartami? U mnie dotyczy to 11 PRO. Tu również info o tym problemie: https://spidersweb.p...nia-opinie.html

• Jakub Nowak lubi to

MacBook Pro 13,3 TouchBar - iPad Pro 11 LTE - AirPods Pro - iPhone 11 Pro  - AppleTV 4 - Apple Watch 5 LTE 

#103 Zelony

Zelony
  • 12 postów

Napisano 02 lipca 2020 - 10:50

U mnie często się zdarzają jak korzystam z aplikacji skrótów. Może to nie jest tyle co restart, ale tak jakby przeładowanie systemu bez resetu z czarnym ekranem, bo po tym bez problemu mogę odblokować telefon przez FiD. Po resecie musiałbym odblokować kodem. Mi to bardziej wyglada tak jakby użycie ramu było zbyt duże i wtedy zamiast ubić tylko aplikacje to ubija cały system, ale mogę się mylić.

#104 zboras

zboras

GieKSiarz, culé

• 753 postów
  • SkądŻory

Napisano 02 lipca 2020 - 10:59

EMU znajomy ma kilka razy dziennie, ja miałem do tej pory zaledwie raz.
U mnie zaczął się problem z baterią, bo ciągnie mi ją dosyć mocno. 3:10 SOT/niecałe 24 h i muszę ładować, bo mam 22%. Większość z tych 24 h to Wifi, na LTE z 3-4 h, tyle co na meczu byłem, parę zdjęć i trochę twittera w tym czasie ;) 

„Czemu masz ten uśmiech tylko kiedy trzymasz iPhone?”

#105 EMU

EMU
  • 2 125 postów

Napisano 02 lipca 2020 - 11:34

U mnie często się zdarzają jak korzystam z aplikacji skrótów. Może to nie jest tyle co restart, ale tak jakby przeładowanie systemu bez resetu z czarnym ekranem, bo po tym bez problemu mogę odblokować telefon przez FiD. Po resecie musiałbym odblokować kodem. Mi to bardziej wyglada tak jakby użycie ramu było zbyt duże i wtedy zamiast ubić tylko aplikacje to ubija cały system, ale mogę się mylić.

U mnie jest pełny restart, więc musze kodem odblokować.

EMU znajomy ma kilka razy dziennie, ja miałem do tej pory zaledwie raz.
U mnie zaczął się problem z baterią, bo ciągnie mi ją dosyć mocno. 3:10 SOT/niecałe 24 h i muszę ładować, bo mam 22%. Większość z tych 24 h to Wifi, na LTE z 3-4 h, tyle co na meczu byłem, parę zdjęć i trochę twittera w tym czasie ;)

U mnie z baterią nie było problemu, tylko te restarty.

MacBook Pro 13,3 TouchBar - iPad Pro 11 LTE - AirPods Pro - iPhone 11 Pro  - AppleTV 4 - Apple Watch 5 LTE 

#106 zboras

zboras

GieKSiarz, culé

• 753 postów
  • SkądŻory

Napisano 02 lipca 2020 - 11:40

Teraz mi się zrobił respring :P

#107 EMU

EMU
  • 2 125 postów

Napisano 02 lipca 2020 - 13:18

Teraz mi się zrobił respring :P

A odblokowałeś po nim iphone z FaceID? Czy musiałeś kod wbić?

#108 Aastelix

Aastelix
  • 1 400 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 02 lipca 2020 - 15:01

Póki co mamy pierwszą betę iOS 14, dobrze rozumiem?
Nie chcę się chyba póki co pakować w to bo za wcześnie ale zapytam, ktoś zainstalował na SE2?

Czy działają płatności Apple Pay?

iPhone 8 plus 64GB Space Gray

#109 Jakub Nowak

Jakub Nowak
  • 37 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 02 lipca 2020 - 15:14

Ja mam pełno restartów na iPhone 11 :( Zauważyłem, że najczęściej mają one miejsce jak wsiadam lub wysiadam z samochodu, więc obstawiam że błąd powoduje któryś z poniższych:
-podłączanie/rozłączanie Bluetooth zestawu głośnomówiącego
-podłączanie/odłączanie kabla Lightning do odtwarzania mediów. Niestety mój samochód po Bluetooth wspiera tylko rozmowy telefoniczne, do mediów muszę podpinać kabel. Dodatkowo samochód jest kompatybilny z iPodem, nie iPhonem, więc zasadniczo działa, ale czasem dziwne rzeczy się dzieją. Restartów jednak na oficjalnym sofcie nigdy nie było.

No nic, to pierwsza beta więc ma prawo mieć pełno błędów :)

#110 zboras

zboras

GieKSiarz, culé

• 753 postów
  • SkądŻory

Napisano 02 lipca 2020 - 15:22

A odblokowałeś po nim iphone z FaceID? Czy musiałeś kod wbić?

Bez facjatyID, ekran czarny i kręciło się kółeczko ;) Ten pierwszy to miałem gruby, włączył się na nowo, logo ogryzka na ekranie, i trzeba było podać kod.

Póki co mamy pierwszą betę iOS 14, dobrze rozumiem?
Nie chcę się chyba póki co pakować w to bo za wcześnie ale zapytam, ktoś zainstalował na SE2?

Czy działają płatności Apple Pay?

Tak, pierwsza beta ;)
Apple Pay działa

#111 EMU

EMU
  • 2 125 postów

Napisano 02 lipca 2020 - 16:17

Ja mam pełno restartów na iPhone 11 :( Zauważyłem, że najczęściej mają one miejsce jak wsiadam lub wysiadam z samochodu, więc obstawiam że błąd powoduje któryś z poniższych:
-podłączanie/rozłączanie Bluetooth zestawu głośnomówiącego
-podłączanie/odłączanie kabla Lightning do odtwarzania mediów. Niestety mój samochód po Bluetooth wspiera tylko rozmowy telefoniczne, do mediów muszę podpinać kabel. Dodatkowo samochód jest kompatybilny z iPodem, nie iPhonem, więc zasadniczo działa, ale czasem dziwne rzeczy się dzieją. Restartów jednak na oficjalnym sofcie nigdy nie było.

No nic, to pierwsza beta więc ma prawo mieć pełno błędów :)

Coś w tym może być. Rozpłacze Bluetooth zostawię tylko z Apple Watch

#112 Geble

Geble

• 1 020 postów

Napisano 03 lipca 2020 - 09:07

Ktoś sobie poradził z błyskawicznie zapełniającą się pamięcią? Mam 500mb wolnego i nie chcą mi się wgrywać zdjęcia na chmurę, bo mam komunikat na dole, że jest za mało miejsca na iPhone  <_<

Inne zajmuje prawie 30Gb. 

Z innych błędów to aplikacja pogoda co chwilę pokazuje mi lokalizację Cupertino, a jak już jest odpowiednia lokalizacja to ~8/10 wejść skutkuje pokazaniem pustych danych, nie ma żadnej informacji pogodowej.

Użytkownik Geble edytował ten post 03 lipca 2020 - 09:08

#113 winmaciek

winmaciek
  • 2 532 postów
Napisano 03 lipca 2020 - 09:09

U mnie akurat zarządzanie pamięcią działa dobrze. Ze względu na weekendowy wyjazd dopchałem pod korek wczoraj telefon i i pada, oba z najnowszymi betami różnymi filmami, grami itp. i wszystko szło wzorowo. Aczkolwiek 500 MB to za mało, skasuj, przynajmniej tymczasowo, jakieś aplikacje. 

iPhone XS, iPad 10.5"

#114 Geble

Geble

• 1 020 postów

Napisano 03 lipca 2020 - 09:13

Spróbuję, aczkolwiek podejrzewam, że po usunięciu, dajmy na to, 5GB aplikacji to zaraz "Inne" zwiększy się o tę wartość.

Czyli rozumiem, że nikt nie znalazł póki co przyczyny.

Użytkownik Geble edytował ten post 03 lipca 2020 - 09:13

#115 Aastelix

Aastelix
  • 1 400 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 03 lipca 2020 - 20:44

Kiedy może wyjść kolejna beta. Nie ukrywam, że beta zawsze gościła na moich telefonach dlatego 14 mnie korci ale jednak chcę poczekać na B2.
Interesuką mnie nowości iOS 14.

#116 ASOT

ASOT
  • 1 293 postów

Napisano 03 lipca 2020 - 21:04

Używam intensywnie telefonu. Najważniejsze czyli bateria spokojnie 5h wyświetlacza i działania aplikacji. Czesto podczas pisania w wielu aplikacjach przycina się tekst. I co ciekawe, zarządzanie pamięcią. Tam sam system i inne zjadają dużo pamięci. Dzięki czemu o backupie na iCloud mogę zapomnieć. Reszta działa bez zastrzeżeń.

#117 Aastelix

Aastelix
  • 1 400 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 03 lipca 2020 - 21:21

Czy poprawili coś wizualnie ale aplikacji e-mail?
A może wiadomości z konta Gmail zaczną przychodzić Push?

#118 ftpd

ftpd

Nie.

• 19 707 postów

Napisano 03 lipca 2020 - 21:43

Nie.

Nie.

---
Jestem Grammar Nazi. Nie znoszę błędów, leni, idiotów i hipsterów.
NIE pomagam przez PW. Mogę co najwyżej pogawędzić.
NIE odpisuję na wiadomości najeżone błędami. Nie chce mi się męczyć oczu.

#119 winmaciek

winmaciek
  • 2 532 postów
Napisano 04 lipca 2020 - 08:45

W mailu to akurat się odrobinkę zmieniło. Aczkolwiek na iPhonie generalnie jest to samo, co na iOS 13.  A iPadzie zmiany są nieco większe. 

iPhone XS, iPad 10.5"

#120 EMU

EMU
  • 2 125 postów

Napisano 04 lipca 2020 - 13:23

Coś w tym może być. Rozpłacze Bluetooth zostawię tylko z Apple Watch

Dziś miałem restart jak wyłączyłem AirPods-y, wiec być może coś z Bluetooth.

#121 zboras

zboras

GieKSiarz, culé

• 753 postów
  • SkądŻory

Napisano 04 lipca 2020 - 18:23

Dzisiaj wycieczka weekendowa do Walbrzycha, m.in. Zamek Książ, wiec parę fotek było. Kilka razy freeze apka aparatu, albo czarny ekran, albo chwycił kadr i go trzymał ;)

#122 Aastelix

Aastelix
  • 1 400 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 04 lipca 2020 - 18:50

Mam nadzieje, że zgłaszacie wszystkie błędy.

Jak oceniacie 14? Jest coś lepiej i wygodniej niż na 13?
Mam nowego SE i zastanawiam się, biorąc pod uwagę jeszcze wieloletnie wsparcie jak nowe systemy o droga Apple pomoże małoekranowym telefonom...

#123 Hohe

Hohe
  • 295 postów

Napisano 04 lipca 2020 - 19:08

Mam nowego SE i zastanawiam się, biorąc pod uwagę jeszcze wieloletnie wsparcie jak nowe systemy o droga Apple pomoże małoekranowym telefonom...

Ja nie zgłaszam, bo nie mam żadnych problemów. Nie widzę też, niestety, żadnych plusów przesiadki na 14. A drugiej części Twojej wypowiedzi nie rozumiem.

#124 effe

effe
  • 6 540 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 04 lipca 2020 - 20:13

Jak na początkową bete działa ok.

Lepiej jest. Zwłaszcza widgety. 

MacBook Pro 16'', Lenovo ThinkBook 14'' Samsung S20

#125 zboras

zboras

GieKSiarz, culé

• 753 postów
  • SkądŻory

Napisano 04 lipca 2020 - 20:28

Zgłaszam

Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych