Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jaki Monitor 27: 4 K do MB 2020?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 datasky

datasky
  • 18 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 31 maja 2020 - 01:50

Witam, jak w temacie: myślałem o czymś z LG (skoro opracowuje rozwiązania dla Aplle), ale na Ultrafine 5k szkoda mi pieniędzy a 4k jest 24", Myślałem o Dell U2720Q.

 

Miał ktoś doświadczenie?

 

 

 

 



#2 DanielF

DanielF
  • 5 721 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 31 maja 2020 - 06:32

Masz serię 27 4k lg z USBC
  • datasky lubi to
Fallout ...war, war never changes...

#3 miszka78

miszka78
  • 1 postów

Napisano 31 maja 2020 - 18:11

Masz serię 27 4k lg z USBC

Tak, bardzo fajny ale ładuje tylko do 60W.



#4 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 752 postów

Napisano 01 czerwca 2020 - 07:38

Mam takiego LG i jest super. W biurze mamy nowszy model z HDR i tez cool. Do 13 cali 60 W starczy.
  • winmaciek lubi to

#5 hapy

hapy
  • 69 postów

Napisano 03 czerwca 2020 - 11:17

NEC Multisync EA275UHD - chyba jeden z fajniejszych + ciekawe możliwości kalibracji.



#6 datasky

datasky
  • 18 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 10 czerwca 2020 - 22:49

NEC Multisync EA275UHD - chyba jeden z fajniejszych + ciekawe możliwości kalibracji.

 

Nie ma ma USB typu C, zapomniałem napisać, że to jest dla mnie b. ważne.


Użytkownik datasky edytował ten post 10 czerwca 2020 - 22:50


#7 sdy

sdy
  • 3 postów

Napisano 03 listopada 2020 - 21:01

Dzień dobry.

Nie chciałem nowego wątku zakładać.

Mam 2 MacBooki Pro 16" 2015 i 2017 bodajże.

 

Szukam monitora 4k 27" (od biedy 24") który da mi tekst o bardzo wyraźnej, ostrej czcionce. Jestem programistą. Mam środowisko pracy na Parallels na Ubuntu.

Miałem już kupować DELL U2720Q, ale gdzieś znalazłem komentarze ten monitor ma swoją "siatkę", która rozmywa nieco fonty.

UWAGA: Nie jestem też fanem mega małych czcionek więc być może będę zmuszony do ustawienia skalowania, choć staram się używać natywnej rozdzielczości monitora i zmieniać rozmiar fontów w OS 9 W Ubuntu 18.04 na Parallelsach to strasznie u...liwe jest ale ja nie jestem ekspertem od Linuxa).

 

PS: W pracy mamy jakiegoś starego (2 letniego) LG 4K i nie byłem zachwycony ostrością fontów. Retina w laptopie a tamten monitor to była zauważalna różnica. Nie oczekuję ideału oczywiście ale nie chcę czegoś gorszego.

 

Normalnie przełknąłbym już chyba tego tańszego LG UltraFine 4K 24" ale.... on jest nieużywalny poza środowiskiem Mac... A żona czasami siada z zabytkowym laptopem z Windowsem i sprawa się pokomplikowała.

 

Czy, z waszego doświadczenia, możecie coś polecić gdzie priorytetem jest ostrość fontów w cenie powiedzmy do około 3 kpln?



#8 Mnieteq

Mnieteq
  • 42 postów

Napisano 05 listopada 2020 - 12:52

Najlepszy monitor do takich zastosowań to NEC EA271U. Polecam. Mieści się w budżecie a odpowiednio skalibrowany nada sie z powodzeniem do obróbki fotograficznej.


Użytkownik Mnieteq edytował ten post 05 listopada 2020 - 12:52


#9 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 05 listopada 2020 - 13:33

> cześć, chcę monitor do dobrego widzenia kodu
> bierz tego neca, super się na nim robi grafikę

 

No mega porada ;-)


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#10 Mnieteq

Mnieteq
  • 42 postów

Napisano 06 listopada 2020 - 12:07

To jest monitor z idealnym podświetleniem matrycy i bez żadnych przebarwień. Przestrzeń robocza na 27" w 4K jest idealna do pracy programisty.

 

Wypadałoby zobaczyć monitor na żywo a dopiero potem wyśmiewać z porad, Panie Ekspercie...



#11 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 767 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 listopada 2020 - 12:24

Nikogo nie obchodzą aktualnie 'przebarwienia' tylko ostrość fonta, nic więcej.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#12 Grimlock

Grimlock
  • 74 postów

Napisano 08 listopada 2020 - 15:38

Najlepszym monitorm wyposażonym w matrycę 4K, o 27 calowej przekątnej to Eizo FlexScan EV2785 - wyposażony w automatyczną regulację podświetlenia matrycy. Przeznaczony do statycznej, codziennej, wielogodzinnej pracy, nie męczący oczu.

 

Mam zaufanie do tej marki. Moim pierwszym monitorem LCD było Eizo, kolejne także - w ciągu trzynastu lat nie zawiodłem się na żadnym.

 

Obecnie (tymczasowo) jestem posiadaczem monitora "marketówki" Lenovo ThinkVision P27H-10, a więc poziom tego co produkuje Dell, HP. Zdecydowanie warto dopłacić do monitora niż okulisty :)


// Apple MacBook Pro 15 Touchbar (Mid-2019) - Core i9 2,3GHz, 16GB DDR4 RAM, 512GB SSD, Radeon Pro 560X // Apple iPhone 12 Pro 256GB // Apple TV 4K 32GB // AirPods // ThinkVision P27H-10 //


#13 sdy

sdy
  • 3 postów

Napisano 11 listopada 2020 - 14:00

Dziękuję za wszystkie opinie.

Patrzę w taki razie na  Eizo FlexScan EV2785 w kolorze białym (promocyjna cena za kolor :) ) 4K za 4kpln.

Naprawdę warto do marki Eizo dołożyć? 

Czy jest jakaś konkurencja (znanej marki nie noname) , oprócz NECa powyżej co jeszcze warto wziąć pod uwagę?

 

PS: mam starego NECa 24" FullHD, będzie pracował za 2gi monitor.

PS2: a może warto miesiąc zaczekać i dolar spadnie i ten Eizo poniżej 4kpln ma realną szansę zjechać w znanych sklepach internetowych (nie pisze o tych naj naj tańszych ).



#14 Mnieteq

Mnieteq
  • 42 postów

Napisano 13 listopada 2020 - 16:40

Dziękuję za wszystkie opinie.

Patrzę w taki razie na  Eizo FlexScan EV2785 w kolorze białym (promocyjna cena za kolor :) ) 4K za 4kpln.

Naprawdę warto do marki Eizo dołożyć? 

Czy jest jakaś konkurencja (znanej marki nie noname) , oprócz NECa powyżej co jeszcze warto wziąć pod uwagę?

 

PS: mam starego NECa 24" FullHD, będzie pracował za 2gi monitor.

PS2: a może warto miesiąc zaczekać i dolar spadnie i ten Eizo poniżej 4kpln ma realną szansę zjechać w znanych sklepach internetowych (nie pisze o tych naj naj tańszych ).

 

Skontaktuj się z Panem Tomaszem z firmy monitory.mastiff.pl - na pewno pomoże.



#15 Jojox

Jojox
  • 585 postów
  • SkądPoznań

Napisano 29 listopada 2020 - 16:14

Cześć, podbijam temat bo nie chce tworzyć nowego. Szukam monitora do 2000zł 4K i najlepiej 27 cali lub więcej. Oczywiście koniecznie z USB-C, aby wszystko załatwiać jednym złączem. (No bo w MBP M1 tylko dwa USB...)

 

Budżet jak na tę przekątną i 4K dość skromny, ale nie obrabiam zdjęć/video, więc odwzorowanie barw jest dla mnie mało istotne. Grać też nie będę, więc odświeżanie i opóźnienia są mi obojętne. Chciałbym jedynie, aby matryca była przyzwoicie podświetlona. 

 

Wytypowałem w tej kasie (2k zł to mój max) dwa modele:

 

1: LG 27UL850-W - tutaj jak dobrze zrozumiałem już wspominaliście ten model (Ale kompletnie mi się nie podoba wizualnie ta podstawka i biały błyszczący tył).

 

2: Dell P2721Q - Lubię tę markę. Podoba mi się wizualnie, jest do wyrwania za 1860zł. Tylko praktycznie nic o tym monitorze nie mogę znaleźć. Jedna bardzo lakoniczna recenzja. https://www.techwall...monitor-review/

 

Może ktoś z Was go posiada, albo rozważał zakup? Chyba, że to zupełnie świeży model i trzeba tutaj podejść do tematu "na sapera"...


Użytkownik Jojox edytował ten post 29 listopada 2020 - 16:15

 MacBook Pro 13" M1 16GB / 512GB   iPhone 12 Pro   Apple Watch S6


#16 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 29 listopada 2020 - 16:59

Cześć, podbijam temat bo nie chce tworzyć nowego. Szukam monitora do 2000zł 4K i najlepiej 27 cali lub więcej. Oczywiście koniecznie z USB-C, aby wszystko załatwiać jednym złączem. (No bo w MBP M1 tylko dwa USB...)

 

Budżet jak na tę przekątną i 4K dość skromny, ale nie obrabiam zdjęć/video, więc odwzorowanie barw jest dla mnie mało istotne. Grać też nie będę, więc odświeżanie i opóźnienia są mi obojętne. Chciałbym jedynie, aby matryca była przyzwoicie podświetlona. 

 

Wytypowałem w tej kasie (2k zł to mój max) dwa modele:

 

1: LG 27UL850-W - tutaj jak dobrze zrozumiałem już wspominaliście ten model (Ale kompletnie mi się nie podoba wizualnie ta podstawka i biały błyszczący tył).

 

2: Dell P2721Q - Lubię tę markę. Podoba mi się wizualnie, jest do wyrwania za 1860zł. Tylko praktycznie nic o tym monitorze nie mogę znaleźć. Jedna bardzo lakoniczna recenzja. https://www.techwall...monitor-review/

 

Może ktoś z Was go posiada, albo rozważał zakup? Chyba, że to zupełnie świeży model i trzeba tutaj podejść do tematu "na sapera"...

Ja, chyba w okolicach marca 2020, kupiłem LG 27UL650-W 4K HDR, czyli poprzedni model niż ten, który podałeś. Mój akurat nie ma USB-c, ale dokupiłem kabel USB-c/display-port i miałem podpięty MacBook Pro 15 z 2017. Działało to bardzo dobrze, odwzorowanie kolorów ok, nie miałem na co narzekać. Monitor mam nadal, ale teraz pod dell z biura, bo MacBook sprzedałem. Jak będę kupował Mac Mini, to nadal pod ten monitor.  


  • Jojox lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych