Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

​Jak skopiować albumy z iPhone do iMaca?


Najlepsza odpowiedź ftpd , 28 maja 2020 - 20:18

Czy Ty to robisz jak człowiek, przez iCloud, czy zarządzasz ręcznie? Jeśli to drugie, to skąd inne urządzenia mają wiedzieć, że na jednym masz porobione albumy, skoro tego nie synchronizujesz?
Hint: te 'albumy' to tylko wirtualne byty zapisane w metadanych programu do organizacji (tu: aplikacji Zdjęcia), a nie rzeczywiste katalogi na filesystemie, które można sobie po prostu skopiować jako strukturę plików.

Przejdź do postu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 28 maja 2020 - 09:54

 Kilka tysięcy zdjęć w iPhone chciałbym wymazać ale albumy w których mam tylko kilkaset zdjęć chciałbym zostawić. Jednak jeśli wymażę zdjęcia, to w albumach automatycznie też wymaże się wszystko. Czy jest jakiś sposób abym wysłał do komputera wszystkie albumy, po to abym wgrał sobie je na nowo do iPhone, gdy już usunę w nim zdjęcia? Bawiłem się już z tym ale nic nie wyszło. W internecie jest trochę informacji, ale gdy wpisuję How to Transfer Photo Albums from iPhone to Mac, często pomijany jest temat albumów a wpsomina się tylko o zdjęciach. Jest podobno płatny PrimoPhoto, ale ja szukam czegoś za darmo. Mój iPhone X i iMac zaktualizowany mam do najnowszej wersji. Wielkie dzięki.



#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 28 maja 2020 - 11:09

Ale przecież Photos.app ma taki sam podział na albumy, jaki jest w telefonie, to w czym problem?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 28 maja 2020 - 17:48

Ale przecież Photos.app ma taki sam podział na albumy, jaki jest w telefonie, to w czym problem?

W jednym iPhonie widzę podział na albumy ale w tym co mi zależy iPhonie nie widać ani jednego albumu, więc nic nie mogę zrobić. Może gdzieś w ustawieniach to się robi?

Właściwie to kiedyś chyba namieszałem coś aby na zewnętrzny dysk mi się zapisywało wszystko z iPhone, ale nie wiem. I teraz jeszcze w iMacu w zdjęciach pojawia się informacja, Nie można zsynchronizować zdjęć z iPhone’em „iPhone X”, ponieważ nie można znaleźć biblioteki Zdjęć. Otwórz Zdjęcia, aby utworzyć lub uaktualnić bibliotekę. Nie wiem o co chodzi.  


Użytkownik bielin edytował ten post 28 maja 2020 - 17:55


#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 28 maja 2020 - 20:18   Najlepsza odpowiedź

Czy Ty to robisz jak człowiek, przez iCloud, czy zarządzasz ręcznie? Jeśli to drugie, to skąd inne urządzenia mają wiedzieć, że na jednym masz porobione albumy, skoro tego nie synchronizujesz?
Hint: te 'albumy' to tylko wirtualne byty zapisane w metadanych programu do organizacji (tu: aplikacji Zdjęcia), a nie rzeczywiste katalogi na filesystemie, które można sobie po prostu skopiować jako strukturę plików.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#5 bielin

bielin
  • 653 postów

Napisano 29 maja 2020 - 11:53

przez iCloud, czy zarządzasz ręcznie?

Na iCloudzie nie trzymam kilku tysięcy zdjeć i filmów bo mają około 32 gb, więc musiałbym dopłacać. W końcu skopiowałem na zewnętrzny dysk same zdjęcia, a w iPhonie usunąłem wszystko włącznie z albumami. Teraz na nowo będę zaczynał. Dzięki ftpd.


Użytkownik bielin edytował ten post 29 maja 2020 - 11:54





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych