Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Jak wyłączyć opcje uwierzytelniania dwupoziomowego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Szydzik

Szydzik
  • 3 postów

Napisano 07 maja 2020 - 14:41

Witam mam taki problem, ponieważ nigdzie nie mogłem znaleść odpowiedzi na moje pytanie postanowiłem napisać tutaj.

Chce wyłączyc opcje uwierzytelniania dwupoziomowego, aczkolwiek nie ma ani w ustawieniach telefonu ani na stronie apple opcji "Wyłącz" 

Czy przywrócenie ustawień fabrycznych coś pomoże?

 

Znalazłem jeszcze taka informacje na stronie APPLE

 

''Jeśli korzystasz już z uwierzytelniania dwupoziomowego, nie możesz go wyłączyć. Niektóre funkcje w najnowszych wersjach systemu iOS oraz macOS wymagają tego dodatkowego poziomu zabezpieczeń stworzonego w celu ochrony informacji. Jeśli ostatnio Twoje konto było uaktualniane, możesz wyłączyć to zabezpieczenie w ciągu dwóch tygodni od rejestracji. Otwórz wiadomość e-mail z potwierdzeniem włączenia usługi i kliknij łącze, aby przywrócić poprzednie ustawienia zabezpieczeń. Pamiętaj, że wtedy konto jest mniej bezpieczne i nie będzie można korzystać z funkcji wymagających wyższej ochrony.''

 

Nie bardzo wiem o jakiego e-maila chodzi, i w jaki sposob uaktualniane? Dzisiaj zmienilem Apple ID np. ale nie wiem czy o cos takiego chodzi.

 

Będe bardzo wdzieczny za pomoc.



#2 untaztood

untaztood
  • 564 postów

Napisano 07 maja 2020 - 14:45

Nie da się wyłączyć uwierzytelniania dwuskładnikowego.
W jakim celu chciałeś to zrobić?


Użytkownik untaztood edytował ten post 07 maja 2020 - 14:46

 iPhone 13 Pro 256GB  Mac mini (Late 2014)  Apple Watch6 44mm  AppleTV 4K


#3 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 800 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 07 maja 2020 - 17:11

Oraz: jaki jest sens zmieniania apple ID co moment? Raz kiedyś założyłem, do dziś działa. Po co kombinować?


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#4 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 632 postów
  • Płeć:

Napisano 07 maja 2020 - 18:16

''Jeśli korzystasz już z uwierzytelniania dwupoziomowego, nie możesz go wyłączyć.”

Czego konkretnie w tym zdaniu nie rozumiesz?
  • 5b46927ee6 lubi to

#5 untaztood

untaztood
  • 564 postów

Napisano 08 maja 2020 - 09:25

Pytanie - w jakim celu chcesz wyłączyć?

Jeśli chcesz się zalogować na starszym urządzeniu, który nie obsługuje logowania dwuskładnikowego, to jest na to sposób.


 iPhone 13 Pro 256GB  Mac mini (Late 2014)  Apple Watch6 44mm  AppleTV 4K


#6 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 08 maja 2020 - 09:49

Trzeba pamiętać, że jeśli jakiś system wymaga zalogowania Apple ID to Apple do tego celu generuje specjalne, jednorazowe hasła, tak, by wyciek danych nie otwierał Ci wszystkiego.



#7 benedetti

benedetti
  • 459 postów

Napisano 08 maja 2020 - 13:35

Na chwilę obecną jest szansa wyłączenia 2FA wówczas, gdy zostało ono włączone do 14 dni wstecz. Po tym terminie traci się taką możliwość bezpowrotnie.
Unikalny link do wyłączenia 2FA wysyła Apple na adres iCloud w dniu aktywacji.
  • wopo lubi to

#8 subzer0

subzer0
  • 5 postów

Napisano 17 września 2020 - 22:12

Pytanie - w jakim celu chcesz wyłączyć?

Jeśli chcesz się zalogować na starszym urządzeniu, który nie obsługuje logowania dwuskładnikowego, to jest na to sposób.

Chciałbym poznać ten sposób ponieważ potrzebuję uruchomić leciwego iPhone 4 a on niestety nie wspiera uwierzytelniania dwuskładnikowego. Nie mogę zalogować się na nim do mojej usługi iCloud i nie mogę dodać go do moich urządzeń. Wszystkie zaufane urządzenia generują ody tylko na iphonie nie ma gdzie ich wpisać. Poratujcie proszę. 



#9 winmaciek

winmaciek
  • 6 497 postów
  • Płeć:

Napisano 17 września 2020 - 22:39

Poruszane milion razy. Trzeba iść na stronę Apple do zarządzania Apple ID i wygenerować tzw. hasło aplikacji. 


  • MasterM lubi to

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#10 marioo11

marioo11
  • 66 postów

Napisano 18 września 2020 - 09:13

wczoraj aktualizowałem ip11 do ios14 i po aktualizacji pytał czy aktualizować 2fa czy nie - zaskoczyło mnie to pytanie i odruchowo dałem żeby nic nie włączał/nie aktualizował. póki co wszystko działa, jeśli w którymś momencie wymusi na mnie to trudno - włączę. z zasady nie włączam opcji, których nie rozumiem :)



#11 pm755

pm755
  • 1 postów

Napisano 19 października 2021 - 19:56

Poruszane milion razy. Trzeba iść na stronę Apple do zarządzania Apple ID i wygenerować tzw. hasło aplikacji. 

Witam.Mógłbyś napisać dokładniej jak to zrobić? Próbuje z 3 Gs ale dalej nie mogę się zalogować.Pozdrawiam



#12 winmaciek

winmaciek
  • 6 497 postów
  • Płeć:

Napisano 20 października 2021 - 07:07

Wszystko jest opisane w artykule wsparcia: https://support.appl.../pl-pl/HT204397


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#13 Qwerty.7

Qwerty.7
  • 1 postów

Napisano 16 stycznia 2022 - 12:24

Dla wszystkich, którzy trafili na ten wątek i zamiast odpowiedzi dostali bicie piany lub odsyłanie do różnych artykulów ;) żeby zalogować się na starszym urzadzeniu bez 2FA, należy po wpisaniu swojego hasła dodać bezpośrednio do hasla (bez spacji) wygenerowany 6-cyfrowy kod, który otrzymacie na swoim drugim urządzeniu dodanym do konta na 2FA, powodzenia! :)


  • Gregory i DanielF lubią to

#14 alsen22

alsen22
  • 15 postów

Napisano 19 stycznia 2022 - 16:09

Czy da się jakimś sposobem wyłączyć uwierzytelnianie dwuetapowe? Przecież to jest absurd. Jak mam odnaleźć swój telefon, który nagle zgubiłem?
 
Powiedzmy, że jestem na wakacjach, chce odszukać swój własny telefon albo wymazać bo jest w rękach złodzieja, nie mam aktualnie innych urządzeń appla. Wyjechałem sam.
Proszę w hotelu o możliwość skorzystania z komputera żeby zalogować się na stronie find my iphone. I co dalej? Szukaj wiatru w polu. Muszę podać kod, który pokazuje się na skradzionym telefonie. No geniusz to wymyślił.


#15 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 800 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 19 stycznia 2022 - 16:14

Od tego są kody jednorazowe, które w każdym 2FA każą wydrukować i trzymać w bezpiecznym miejscu.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#16 alsen22

alsen22
  • 15 postów

Napisano 19 stycznia 2022 - 16:27

Skąd mam ten kod niby pozyskać a i swoją drogą gdzie wpisać?



#17 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 632 postów
  • Płeć:

Napisano 19 stycznia 2022 - 16:29

Można też skorzystać z opcji trusted phone numbers.

#18 alsen22

alsen22
  • 15 postów

Napisano 19 stycznia 2022 - 16:35

Można też skorzystać z opcji trusted phone numbers.

 

Jasne tylko wyobraź sobie, że jestem sam np w innym mieście, gubię telefon, ok, kod dostaje moja siostra powiedzmy i nawet nie ma jak mi go przekazać. bo próbuje zadzwonić a ja zgubiłem telefon. No może jakoś przez fb sie skontaktować no ale to są sytuacje gdzie ludzie tracą głowę, są zdenerwowani. To powinno być proste a utrudnia życie 



#19 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 632 postów
  • Płeć:

Napisano 19 stycznia 2022 - 16:48

Przede wszystkim musi być bezpieczne. Proste też, ale w dalszej kolejności. Bezpieczeństwo i prostota na ogół nie idą w parze. Wyłączenie 2FA, o które pytasz, na pewno nie byłoby bezpieczne. Odpowiadając bezpośrednio na Twoje pytanie: zasadniczo nie da się wyłączyć. Tzn da się, ale tylko na potrzeby pewnych konkretnych czynności związanych z logowaniem się na starszych urządzeniach. Ale to nie ten przypadek.

Wykonywanie jakichkolwiek, wrażliwych z punktu widzenia bezpieczeństwa czynności pod wpływem silnego stresu, w warunkach „utraty głowy” nie jest dobrym pomysłem. Najpierw się trochę uspokój, potem skontaktuj się z siostrą.

Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 19 stycznia 2022 - 16:50


#20 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 800 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 19 stycznia 2022 - 16:55

Skąd mam ten kod niby pozyskać a i swoją drogą gdzie wpisać?

Dzisiaj? Z nikąd. To się robi podczas włączania uwierzytelniania dwuetapowego. Nie masz, to sam jesteś sobie winny.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#21 winmaciek

winmaciek
  • 6 497 postów
  • Płeć:

Napisano 19 stycznia 2022 - 16:56

 

Czy da się jakimś sposobem wyłączyć uwierzytelnianie dwuetapowe? Przecież to jest absurd. Jak mam odnaleźć swój telefon, który nagle zgubiłem?
 
Powiedzmy, że jestem na wakacjach, chce odszukać swój własny telefon albo wymazać bo jest w rękach złodzieja, nie mam aktualnie innych urządzeń appla. Wyjechałem sam.
Proszę w hotelu o możliwość skorzystania z komputera żeby zalogować się na stronie find my iphone. I co dalej? Szukaj wiatru w polu. Muszę podać kod, który pokazuje się na skradzionym telefonie. No geniusz to wymyślił.

 

Akurat telefon odnajdziesz bez najmniejszego problemu. Do skorzystania z Find My iPhone (lub anulowania Apple Pay) nie potrzeba kodu 2FA. Wystarczy zalogować się na iCloud.


  • SERWIS.ME lubi to

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#22 alsen22

alsen22
  • 15 postów

Napisano 19 stycznia 2022 - 16:58

I to jest konkretna odpowiedź. Chociaż to nie jest takie oczywiste i domyśle jakby się mogło wydawać. Bo oczywiście wyskakuje na dzień dobry wielkie okno do wpisania kodu. Ale eureka, trzeba kliknąć w takie mniejsze kółeczko,  W ogóle nie jest to intuicyjne

Dzięki 


Użytkownik alsen22 edytował ten post 19 stycznia 2022 - 17:02





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych