Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Problem z danymi po restarcie podczas szyfrowania dysku.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 robertzal

robertzal
  • 8 postów

Napisano 17 kwietnia 2020 - 15:03

Zaznaczyłem opcje szyfrowanie danych i w trakcie operacji wyłączył mi nie komputer. Już nie nie uruchomił (pasek postępu przy uruchamianiu zatrzymywał się w jednym miejscu). Wyczyściłem dysk, skopiowałem dane. Wszystkie pliki są widoczne ale tylko część z nich da się otworzyć. NIe wiem czy to tylko te które nie zdążyły się zaszyfrować czy inne. Plików które da się otworzyć jest bardzo mało (mają nazwę, rozszerzenie normalną objętość to po uruchomieniu system ich nie rozpoznaje - pdf, docx, jpg itd..). Czy jest jakaś szansa aby je odczytać? Przy komendzie ls -al przy po niektórych prawach dostępu jest znak @



#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 17 kwietnia 2020 - 15:24

Ten tytuł ma już trochę więcej sensu (chociaż dalej 'problem z...' boli w oczy).

Natomiast ewidentnie nie jest to hardware, więc zły dział.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 robertzal

robertzal
  • 8 postów

Napisano 17 kwietnia 2020 - 15:53

przenieść?



#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 17 kwietnia 2020 - 16:55

Miałem wyrzucić do kosza, ale zapomniałem ;-) Zatem teraz przeniosę, tylko napisz, która wersja systemu.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#5 robertzal

robertzal
  • 8 postów

Napisano 18 kwietnia 2020 - 13:05

MAC OS Catalina

 

 

Miałem wyrzucić do kosza, ale zapomniałem ;-) Zatem teraz przeniosę, tylko napisz, która wersja systemu.



#6 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 18 kwietnia 2020 - 13:10

No to ja przeniosę, skoro już tu jestem.

Notka: na widocznym pliku nie musisz dawać argumentu -a. On jest, by pokazać te ukryte elementy właśnie. A żeby zobaczyć, co kryje się pod rozszerzonym atrybutem (to oznacza @), dodaj ten znak jako argument do komendy. Czyli ls -l@ przykładowy plik.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#7 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 18 kwietnia 2020 - 14:19

Akurat @ nie ma tutaj znaczenia, to są metadane (na przykład ~/Desktop ma com.apple.icloud.desktop (jeśli jest trzymany w iCloud, oczywiście), a .DS_Store ma FinderInfo).


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#8 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 18 kwietnia 2020 - 14:23

Podobnie sądzę, ale że OP był w pierwszym pytaniu ciekaw, to odpowiedziałem.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#9 robertzal

robertzal
  • 8 postów

Napisano 20 kwietnia 2020 - 14:53

a czy jest jakaś szansa, żeby te pliki odczytać? Mogę wysłać jakiś przykładowy? One nie straciły na objętości. Wszystkie są dostępne. Ale tylko mały procent z nich da się otworzyć. 



#10 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 20 kwietnia 2020 - 15:02

Jak masz wśród nich coś nieprywatnego, wrzuć. Obada się.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#11 robertzal

robertzal
  • 8 postów

Napisano 21 kwietnia 2020 - 08:58

Przykładowy plik (jpg) w załączniku.  - wyskakuje błąd po uploadzie.

 

 


Użytkownik robertzal edytował ten post 21 kwietnia 2020 - 09:01


#12 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 kwietnia 2020 - 09:05

Nie ma żadnego pliku.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#13 robertzal

robertzal
  • 8 postów

Napisano 22 kwietnia 2020 - 00:19

bo wyskakuje błąd, że wysyłanie jest zakończone niepowodzeniem. 

 

 

Nie ma żadnego pliku.



#14 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 kwietnia 2020 - 01:27

To wystaw gdzieś poza forum. Tyle jest serwisów, na durnym google drive wystaw chociażby. Spakuj kilka w zipa i cyk.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#15 robertzal

robertzal
  • 8 postów

Napisano 22 kwietnia 2020 - 19:58

link do plików: https://drive.google.com/file/d/1nUV_pcnhtHr60jBwivTqh7L0_98bNfAU/view?usp=sharing



#16 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 22 kwietnia 2020 - 21:08

Osobiście nie sądzę, żeby dało się jeszcze je odczytać. Jeżeli to ważne pliki, to masz, oczywiście, kopię zapasową. Skorzystaj z niej.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych