Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iphone 7 plus nie można aktywować


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 kalibos

kalibos
  • 20 postów
  • SkądLipno

Napisano 24 marca 2020 - 12:14

Witam koledzy. Mój uczeń poprosił mnie o pomoc. Mianowicie połaszczył się na ofertę z pewnego polskiego, niekontrolowanego przez nikogo serwisu internetowego, na którym sam raz zostałem zrobiony w butelkę i kupił iphone 7 plus za 600 zł.......Cena już daje do myślenia. Odebrał go osobiście od gościa, wszystko ładnie w pudełku podobno wyglądało super. Telefon został przez chłopaka sprawdzony czy działa, dzwoni, itp. Koleś tłumaczył ze powodem niskiej ceny jest niedziałający home. Chłopak wrócił do domu i po tygodniu użytkowania pokazało się powiadomienie o aktualizacji, którą przeprowadził. Niestety nagle po próbie uruchomienia telefon nie chciał się aktywować. Powód nagły brak zasięgu. Okazało się że telefon nie był aktualizowany od wersji 12.0.1. Następna dziwna sprawa IME na pudełku i tatce całkowicie inne a kod x#06# nie działał. Po sprawdzeniu go w sieci po IME z tacki wyszło że telefon z UK, niby bez blokad itp. Dziwne tylko że w info o IME widniało N/A. Próba odtworzenia z trybu DFU nie przynosi rezultatu ponieważ brak jest sieci i nie przechodzi aktywacji. Próbowałem innymi zewnętrznymi programami, efekt ten sam. Jest jakaś możliwość by przywrócić telefon nawet bez działającego zasięgu, chłopak chce tylko telefon do multimediów używając WiFi. Proszę o rady. Pozdrawiam.



#2 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 01 kwietnia 2020 - 16:20

Przecież do aktywacji nie jest potrzebna sieć komórkowa, wystarczy wifi. Próbowałeś bez karty go aktywować? W jakim on teraz jest stanie, ekran powitalny konfiguracyjny, ekran podłączenia pod itunes, co się wyświetla?

Użytkownik Regiss edytował ten post 01 kwietnia 2020 - 16:22

iPhone 15 Pro


#3 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 01 kwietnia 2020 - 16:44

Przestań podbijać, nie pochwalamy tu tego.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#4 kalibos

kalibos
  • 20 postów
  • SkądLipno

Napisano 02 kwietnia 2020 - 17:03

Sieć komórkowa może i nie jest potrzebna, ale aktywna karta SIM zawsze jest wymagana. Próbowałem bez karty na samym wifi i otrzymuje za każdym razem ten sam komunikat by sprawdzić kartę SIM (czy jest aktywna, czy nie jest zablokowana pinem itp) próbowałem już z kartami wszystkich sieci, nawet sieci z Wielkiej Brytanii gdy dowiedziałem się że telefon jest z dystrybucji Angielskiej. Mam akurat 2 aktywne karty sim z O2 i Vodafone. Telefon jest cały czas na poziomie konfiguracyjnym. Tzn język, kraj, wybór sieci wifi potem opcja dalej i cały czas to samo "Nie można aktywować Iphona ponieważ nie udało się uzyskać danych aktywacji z urządzenia" "Nie można aktywować, do aktywacji potrzebne jest uaktualnienie" Uważam że problem leży po stronie braku sieci, tylko zastanawiam się dlaczego nagle wystąpił problem z brakiem sieci po próbie uaktualnienia telefonu. Uszkodzenie basebandu wchodzi w grę, ale nie wierzę w zbieg okoliczności akurat przy próbie aktualizacji.



#5 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 02 kwietnia 2020 - 18:45

Przeczytaj wątek, to może być ten problem . Jednym słowem, blokada źle zrobionych, składanych z kilku części refubów po aktualizacji do nowszej wersji.
https://www.elektrod...pic3402529.html

iPhone 15 Pro


#6 kalibos

kalibos
  • 20 postów
  • SkądLipno

Napisano 03 kwietnia 2020 - 17:35

Dzięki Regiss za próbę pomocy. Wątek, który znajduje się pod tym linkiem został przeczytany perze ze mnie zanim napisałem na forum o pomoc. Sytuacja mojego problemu jest bardzo podobna do tych opisanych w tym wątku. Od razu na samym początku gdy po próbie odtworzenia przez iTunes i pokazaniu się info błędzie pierwsza myśl jaka przyszła Mi do głowy to że chłopak po prostu został najprościej mówiąc, zrobiony w bambuko i kupił refuba lub chińczyka. Postanowiłem nawet dokonać płatności za szczegółowe info o pochodzeniu tego sprzętu i niby wszystko jest OK, tylko prawdę mówiąc tackę i pudełko z IME można podmienić. Różnica jaką zauważyłem czytając ten wątek to taka, że każdy użytkownik który opisywał swój problem zaznaczał że ich telefony rozpoznawały kartę SIM i łączyli się z siecią. Wczoraj postanowiłem skłonić się do uszkodzonego basebandu i znalazłem serwis który po twardych negocjacjach co do ceny naprawy zgodził się przyjąć telefon na swój warsztat. Dziś wysłałem iphona. Jak tylko będę miał jakiekolwiek informację od razu dam znać na forum. Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie problemem.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych