Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Najlepsza mysz do iPada Pro


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 kalvin

kalvin
  • 789 postów
  • SkądDE

Napisano 21 marca 2020 - 08:06

Witam,

chciałbym kupić  myszkę do iPada i zastanawiam się która będzie najwygodniejsza. Tak aby wykorzystać możliwości iPadOS -a. Dajcie znać jakich myszek używacie.

 

 


  MacBook Air 2020    iPhone 12    HomePod mini    Apple TV 4k   


#2 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 21 marca 2020 - 10:35

Kupiłem najtańszą mysz BT jaką znalazłem. Hama za 39 pln. Bardzo fajna. Działają oba przyciski i rolka. Nie wiem tylko, jak myszą wrócić do pulpitu, ale otwieranie aplikacji w split view czy fly over jest łatwiejsze niż palcem. Ciekaw jestem, co więcej daje mysz Apple. Nie widzę opcji, by użyć myszy z wieloma ekstra przyciskami. Natomiast stary Magic Trackpad pierwszej generacji jest do niczego, bo nie wspiera wielodotyku. Liczę, że Magic Trackpad 2 deskę najlepszy. Kto sprawdzi?


Użytkownik WojtekWojtek edytował ten post 21 marca 2020 - 10:40


#3 Tomzik87

Tomzik87
  • 1 015 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 21 marca 2020 - 13:10

Myszka Apple posiada gesty, wiec całkiem przyjemnie można by było pracować na iPadze, zamykanie apki, wyciąganie docka, wstecz i do przodu wszystko gestami na myszce.



#4 kalvin

kalvin
  • 789 postów
  • SkądDE

Napisano 21 marca 2020 - 13:20

Ponoć iPadOS 13.4 będzie można podłączyć MM drugiej edycji :) Dla mnie ważne jest te kilka gestów najważniejszych.  


  MacBook Air 2020    iPhone 12    HomePod mini    Apple TV 4k   


#5 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 21 marca 2020 - 21:37

Sorry! Znalazłem, gdzie się ustawia funkcje dodatkowych guzików (w mojej myszy można nacisnąć rolkę) - dostępność - assistive touch - urządzenia. Do tego już wiem jak wyjść z aplikacji do pulpitu (ponowne dojście do dolnej krawędzi ekranu po pokazaniu docka). I w ogóle mysz jest super gdy używa się iPada z klawiaturą.


  • kalvin lubi to

#6 Tomzik87

Tomzik87
  • 1 015 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 23 marca 2020 - 10:17

Zmieniam zdanie:) zwykle używałem MM2 ale żona z pracy Logitech MX master 3 przytachała. Zupełnie inna kultura pracy, już MM na sprzedaż poleciała, a sam logitecha zamówiłem.



#7 kalvin

kalvin
  • 789 postów
  • SkądDE

Napisano 23 marca 2020 - 16:45

Używałem różnych myszek ale MM2 dla mnie jest ok. Zobaczymy jak wyjdzie nowy iPadOS i pełne wsparcie dla MM2

Użytkownik kalvin edytował ten post 23 marca 2020 - 16:46

  MacBook Air 2020    iPhone 12    HomePod mini    Apple TV 4k   


#8 smarciu

smarciu
  • 38 postów
  • SkądWrocław

Napisano 14 kwietnia 2020 - 14:56

Takie rozczarowanie.

 

Próbowałem używać iPad Pro 9,7 A1673 z bateryjnymi: Magic Mouse 1 A1296, gładzikiem A1339, klawiaturą A1314.

W tej konfiguracji nowe amejzing opcje uruchomione na iPad OS 13.4.1 niestety są żenująco słabe.

Brak scrolla na myszce, brak obsługi gestów na gładziku i brak możliwości dostosowania klawiszy na klawiaturze (zamiana miejscami alt/cmd) praktycznie zniechęca do zera moje używane tych peryferii z iPad Pro.

 

Może ktoś wie jak to ustawić, żeby działało?

Czyżby jabłkowi księgowi zalecili zachowanie tych niebywałych i skomplikowanych funkcji, (jak podpięcie myszki/klawiatury przez BT) na wyłączność do najnowszych wersji iPadów i najnowszych akcesoriów? Co by było dość typowym zagraniem.

 

Wywołuje to u mnie mały smuteczek...


iMac 2015, iPad Pro 9.7, iP X, AP2, AW2.


#9 kalvin

kalvin
  • 789 postów
  • SkądDE

Napisano 14 kwietnia 2020 - 18:53

I tutaj rozczarowanie bo wszystko to co posiadasz ale drugiej generacji działa idealnie na iPad z iOS 13.4.1 


  MacBook Air 2020    iPhone 12    HomePod mini    Apple TV 4k   


#10 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 14 kwietnia 2020 - 19:09

On właśnie, tez mam ten starszy gładzik i z iPadem nie działa, ale na pocieszenie - fajnie działa w Windows (z odpowiednim, płatnym driverem). Wstyd, że Apple nie wspiera własnych urządzeń. 



#11 Martinez87

Martinez87
  • 139 postów

Napisano 28 kwietnia 2022 - 12:38

Cześć,

dołączę się do pytania. Poszukuję myszki do iPada Pro z M1. Fajnie jakby miała trochę bardziej ergonomiczny kształt, a nie taka całkiem płaska. Przeszła mi przez głowę MX Master 3 (jeszcze nie dotykałem, ale wygląda na wygodną i jest lekko pochylona co jest spoko dla nadgarstka), ale słyszałem że z M1 ma pod górę i nie wiem czy działa z iPadOS.

Podpowiecie coś?



#12 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 28 kwietnia 2022 - 12:48

Działa. Mam MX master 3 i kiedyś dla testu podpiąłem do iPada, wszystko było ok. Ale nie bawiłem się w próby mapowania dodatkowych guzików albo coś, nie było mi to potrzebne.
Ogólnie to jest Najwspanialsza Myszka Świata, używam do komputera codziennie i jest super.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#13 Martinez87

Martinez87
  • 139 postów

Napisano 28 kwietnia 2022 - 14:17

Działa. Mam MX master 3 i kiedyś dla testu podpiąłem do iPada, wszystko było ok. Ale nie bawiłem się w próby mapowania dodatkowych guzików albo coś, nie było mi to potrzebne.
Ogólnie to jest Najwspanialsza Myszka Świata, używam do komputera codziennie i jest super.

Oooo good news. Spoko, jak się nie da konfigurować to też przeżyję chyba. Pewnie i tak dodatkowe przyciski i rolka jakąś tam funkcje pełnią przypisaną w standardzie.

Powiedz, jak odczucia przy długiej pracy z tą myszką (oczywiście wiem że każdy ma inną rękę i pójdę się przymierzyć, ale zawsze dodatkowe uwagi są cenne)? Ja ostatnio odczuwam trochę prawą rękę, ale pracuję non stop na touchpadzie dlatego myślę o przesiadce. 



#14 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 28 kwietnia 2022 - 14:59

Jakby mnie ręka bolała, nie napisałbym, że jest super ;-)

Mam ją dobre dwa lata, jak nie więcej. Absolutnie nie potrzebuję zmieniać.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#15 Martinez87

Martinez87
  • 139 postów

Napisano 28 kwietnia 2022 - 15:07

Jakby mnie ręka bolała, nie napisałbym, że jest super ;-)

Mam ją dobre dwa lata, jak nie więcej. Absolutnie nie potrzebuję zmieniać.

Niby nie, ale zawsze mógłbyś powiedzieć że pracujesz owszem codziennie, ale max 3-4h

Ok, to wpiszę ją wysoko na liście. Fakt, że głównie słyszę o niej pochlebne opinie - no po za tym że z M1 miała/ma problemy. 



#16 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 28 kwietnia 2022 - 19:32

Nie mam doświadczenia z nazbyt dużą ilością myszek. Od kilku lat mam Magic Mouse 2, od jakiegoś miesiąca MX Master 3. Obie mają swoje zalety i wady. Tak, jak żadna ilość przycisków nie zastąpi gestów na dotykowej powierzchni Magic Mouse, tak znowu te gesty nie zastąpią do końca tych wszystkich przycisków i rolek. W Logitechu przeszkadza mi nieergonomicznie umieszczony przycisk Gesture, trzeba mocno cofnąć kciuk, żeby go dosięgnąć, ale ogólnie jest ok. Z kolei MM2 i te gesty bywają uciążliwe, gdy przypadkiem przesuniemy palcem po jej powierzchni, wywołując zupełnie niechciane zachowanie.

 

Jeśli zależy Ci na wyższej, wyprofilowanej myszce, to oczywiście MM2 odpada. Obie działają poprawnie z iPadem, chociaż akurat osobiście praktycznie tego nie używam, bo iPada mam razem z klawiaturą Logitech Combo Cośtam, która ma też gładzik.

 

Problem z M1 dotyczy tylko komputerów, a nie iPada, a polega na tym, że oprogramowanie Logi Options+ w wersji na Apple Silicon od dość dawna dostępne jest tylko w wersji Beta. Ale póki co, nie zauważyłem żadnych problemów ze stabilnością, czy funkcjonalnością.



#17 Martinez87

Martinez87
  • 139 postów

Napisano 28 kwietnia 2022 - 19:38

Nie mam doświadczenia z nazbyt dużą ilością myszek. Od kilku lat mam Magic Mouse 2, od jakiegoś miesiąca MX Master 3. Obie mają swoje zalety i wady. Tak, jak żadna ilość przycisków nie zastąpi gestów na dotykowej powierzchni Magic Mouse, tak znowu te gesty nie zastąpią do końca tych wszystkich przycisków i rolek. W Logitechu przeszkadza mi nieergonomicznie umieszczony przycisk Gesture, trzeba mocno cofnąć kciuk, żeby go dosięgnąć, ale ogólnie jest ok. Z kolei MM2 i te gesty bywają uciążliwe, gdy przypadkiem przesuniemy palcem po jej powierzchni, wywołując zupełnie niechciane zachowanie.

 

Jeśli zależy Ci na wyższej, wyprofilowanej myszce, to oczywiście MM2 odpada. Obie działają poprawnie z iPadem, chociaż akurat osobiście praktycznie tego nie używam, bo iPada mam razem z klawiaturą Logitech Combo Cośtam, która ma też gładzik.

 

Problem z M1 dotyczy tylko komputerów, a nie iPada, a polega na tym, że oprogramowanie Logi Options+ w wersji na Apple Silicon od dość dawna dostępne jest tylko w wersji Beta. Ale póki co, nie zauważyłem żadnych problemów ze stabilnością, czy funkcjonalnością.

Mam MM2 i jest spoko, to prawda. Ja głównie pracuję na gładzikach - są świetne, ale niestety ręka się odzywa. W związku z tym czas przesiąść się na coś bardziej wygodnego dla ręki - przyda mi się jeszcze






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych