Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Próba reinstalacji systemu zakończona błędem: "Brak wymaganej pobranej rzeczy."


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 taddy1

taddy1
  • 3 postów

Napisano 30 października 2019 - 11:55

Witam,
 
otrzymałem prośbę o pomoc przy reinstalacji systemy MacOS X istniejącego wcześniej na komputerze.

Spróbowałem tego dokonać przechodząc przez dwie opisane poniżej ścieżki - niestety każda kończy się wyświetleniem komunikatu: "Brak wymaganej pobranej rzeczy."
 
Ścieżka 1) Odtworzenie ostatniej zainstalowanej wersji Mac OS 

a.) Skorzystałem z kombinacji klawiszy command + R przy rozruchu - uruchomiło się okienko wyboru "Narzędzia OS X". 

b.) Następnie skorzystałem z opcji "Zainstaluj ponownie OS X".

c.) Po przejściu przez 1 krok kreatora (wersja dostępna do odtworzenia to OS X El Capitan - 10.11), wyświetla się okienko dialogowe z informacją "Przed pobraniem i odtworzeniem systemu OS X, Apple musi sprawdzić, czy ten komputer kwalifikuje się do tego" w którym wybieram opcję "Dalej".

d.) Następnie po około 1.5 sekundy i jak rozumiem próbie weryfikacji pojawia się błąd o treści "Brak wymaganej pobranej rzeczy.". 

e.) Po kliknięciu "OK" wracam do początku tj. okienka wyboru "Narzędzia OS X".

 
Ścieżka 2) Odtworzenie zainstalowanej wersji Mac OS z internetu

a.) Skorzystałem z kombinacji klawiszy command + option + R przy rozruchu - uruchomiło się okienko wyboru "Narzędzia OS X". 

b.) Następnie skorzystałem z opcji "Zainstaluj ponownie OS X".

c.) Po przejściu przez 1 krok kreatora (wersja dostępna do odtworzenia to OS X Yosemite - 10.10), wyświetla się okienko dialogowe z informacją "Przed pobraniem i odtworzeniem systemu OS X, Apple musi sprawdzić, czy ten komputer kwalifikuje się do tego" w którym wybieram opcję "Dalej".

d.) Następnie po około 1.5 sekundy i jak rozumiem próbie weryfikacji pojawia się błąd o treści "Brak wymaganej pobranej rzeczy.". 

e.) Po kliknięciu "OK" wracam do początku tj. okienka wyboru "Narzędzia OS X"

 
Znalazłem w internecie informację na temat tego, że kwestią może być ustawiona zła data systemowa, zaktualizowałem ją do bieżącej poprzez terminal, ale niestety nie przyniosło to, żadnej poprawy :(
 
Z góry dziękuję za pomoc.

Załączone pliki

  • Załączony plik  Błąd.png   2,25 MB   2 Ilość pobrań
  • Załączony plik  Dysk1.png   1,81 MB   2 Ilość pobrań
  • Załączony plik  Dysk2.png   1,95 MB   2 Ilość pobrań


#2 tommy73

tommy73
  • 443 postów
  • SkądChełm, PL

Napisano 30 października 2019 - 20:58

Obraz systemu wydaje się być niekompletny- powinien zajmować ponad 6 GB na dysku. Jeszcze upewnij się że sprzęt się kwalifikuje:

https://support.appl.../pl-pl/HT210717



#3 Migotka

Migotka
  • 30 postów

Napisano 30 października 2019 - 22:14

Daj znać jak będzie z innym obrazem systemu :)



#4 taddy1

taddy1
  • 3 postów

Napisano 31 października 2019 - 06:53

tommy73  - dziękuję za poddany trop :)

 

Ściągnąłem obraz na dysk lokalny i udało mi się go zamontować tak, że jest widoczny w drzewku logicznym napędów.

 

Według instrukcji która znajduje się na stronie którą mi podesłałeś, powinienem znaleźć plik z rozszerzeniem *.pkg, po kliknięciu którego powinien zainstalować się instalator OS X Yosemite - no i tutaj teraz zablokowałem się, bo niby widzę plik InstallMacOSX.pkg, ale nie mogę go otworzyć, ani go zaznaczyć :(

 

 

 

 

Załączone pliki



#5 tommy73

tommy73
  • 443 postów
  • SkądChełm, PL

Napisano 31 października 2019 - 13:08

Nie lepiej po prostu zrobić bootowalnego pendrive? Tu masz instrukcje:

https://support.appl.../pl-pl/HT201372

Poźniej przy starcie ALT i jazda!



#6 taddy1

taddy1
  • 3 postów

Napisano 01 listopada 2019 - 08:07

Pewnie lepiej :) ale w instrukcji do tworzenia bootowalnego pendrive z wersją ElCapitan jest również krok nakazujący odpalić instalator o rozszerzeniu .pkg - czego ja zrobić nie mogę, bo plik .pkg jest "wyszarzony" i mimo usilnych prób nie mogę go zaznaczyć mimo, że widzę go w Narzędziu Dyskowym :(

 

Może zwyczajnie plik .pkg nie jest powiązany z żadną aplikacją która obsługuje tego typu pliki - nie wiem sam, niestety jestem zupełnie zielony w tych kwestiach.

 

 

Załączone pliki


Użytkownik taddy1 edytował ten post 01 listopada 2019 - 08:08


#7 tommy73

tommy73
  • 443 postów
  • SkądChełm, PL

Napisano 01 listopada 2019 - 14:03

Dawno tego nie robiłem: ppm w instalatora i tam wybierz- pokaż zawartość pakietu. O to chodzi?



#8 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 01 listopada 2019 - 20:33

Stare systemy klikało się używając InstallESD, który jest w środku .pkg.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych