Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zamykanie klapy a usypianie


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 kakaraper

kakaraper
  • 8 postów

Napisano 22 października 2019 - 17:55

Za każdym razem po zamknięciu klapy się wylogowywuje. Próbowalem caffeinate i amphetamine, nic nie daje - zawsze wyloguje po zamknieciu klapy.

Dodawałem amphetamine do dostepnosci zarzadzania kompueterem i tez nie ma efektów.

 

Jakieś pomysły? Potrzebuje miec aplikacje/komende dzięki której bede mógł zamknąc pokrywe w airze, a mimo to dalej będzie działało np. pobieranie pliku.



#2 kubalon1

kubalon1
  • 641 postów

Napisano 22 października 2019 - 19:32

A w ustawieniach ochrony i prywatności jak masz ustawione 



#3 kakaraper

kakaraper
  • 8 postów

Napisano 22 października 2019 - 22:32

Nie usypiaj dysków i cała reszta odznaczona, a suwak przesunięty na wyłącz monitor - nigdy.

włączam amphetamine, odpalam sesje, sprawdzam czy wszystko ok i zamykam klapę. na jakies 10-15s jest okej. po takim czasie jak się go otwiera to działa normalnie dalej, natomiast jak minie więcej - wylogowuje się.



#4 kubalon1

kubalon1
  • 641 postów

Napisano 23 października 2019 - 08:55

To jest oszczędzanie energii popatrz w ochronie i prywatności



#5 kakaraper

kakaraper
  • 8 postów

Napisano 23 października 2019 - 09:24

Wyłączona opcja wyloguj po .. minutach
wymagaj hasła po ... uspieniu lub wygaszaczu -  tez wyłączone i podczas wyłączania mozna wyłączyć całkowicie wygaszacz co tez zrobilem

w dostepności dodawałem amphetamine, resetowałem całego maca jak i sam program, nic nie dało.



#6 kubalon1

kubalon1
  • 641 postów

Napisano 23 października 2019 - 09:37

Jest tam opcja wyłącz logowanie automatyczne 



#7 kakaraper

kakaraper
  • 8 postów

Napisano 23 października 2019 - 17:33

ciekawa sprawa, bo sprawdzałem na drugim macu i jest, a na moim nie ma. system ten sam..

 

bAw3HM9.png



#8 kubalon1

kubalon1
  • 641 postów

Napisano 23 października 2019 - 18:31

Pozostaje odtworzyć system.



#9 DanielF

DanielF
  • 5 723 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 23 października 2019 - 19:48

Preferencje systemowe >  ochrona i prywatność > Kliknij przycisk na dole Zaawansowane  nie masz Wyloguj po XX minutach bezczynności aktywne?


Fallout ...war, war never changes...

#10 kakaraper

kakaraper
  • 8 postów

Napisano 24 października 2019 - 16:33

Tak, to wszystko jest wyłączone. Sprawdzałem juz mase tutoriali, wszystko przerobiłem.

Udało mi sie dotrzeć do opcji logowania automatycznego i faktycznie efekt jest prawie taki jaki oczekiwałem - nie wylogowuje się, ale rozłącza internet.. Po otwarciu klapy widzę puplit ale pobieranie zatrzymane.

Moze przy którejś aktualizacji systemu to amphetamine nagle zacznie działać. Narazie odpuszczam bo to droga bez końca.

Jakby ktoś miał taki problem to musi żyć z pobieraniem na otwartej klapie. Można F1 wyklikać wygaszenie ekranu, nic więcej w prosty sposób się nie da osiągnąc.

 

Dzięki wam za pomoc



#11 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 26 października 2019 - 14:44

A co oddaje pmset?


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#12 kakaraper

kakaraper
  • 8 postów

Napisano 26 października 2019 - 21:00

pm set był defaultowy, zmienilem jedynie lidwake z 1 na 0. potem na pmset -g pokazuje ze zmieniło go na 0.

Nie wiem czy istnieje możliwość zamkniecia klapy z działającym internetem (w darmowy sposóB) bo z tego co widziałem to sa jakieś płatne aplikacje, ale żadnej nie sprawdzałem i nie wiem czy faktycznie działa, ale mają sporo pozytywnych opinii.

Zostawiam otwartą klapę, wygaszam ekran i na ten moment tak działam.



#13 cronopioverde

cronopioverde

    ¿Le gusta este jardin?

  • 3 838 postów
  • Płeć:
  • Skądprzytuptał nocą jeż?

Napisano 27 października 2019 - 17:07

Jak Ci jeszcze zależy, pokaż cały pmset -g, tylko nie tutaj jako plaintext, bo to nie maraton w scrollowaniu. Do jakiegoś pliku można zrzucić, np. nie wiem:

pmset -g everything > Desktop/pmset_total_log.txt

dajmy na to. I wówczas podzielić się jakkolwiek.


Po pierwsze: na priv mogę zbereźne żarty poopowiadać, pomagam na forum.

Po drugie: brak mojej odpowiedzi na łamaną polszczyznę to wybór purysty. Z tym się nie walczy.
Po trzecie: postawy roszczeniowe zostawiamy dla BOK.
Zmian traffic lights nie przewiduję…


#14 kakaraper

kakaraper
  • 8 postów

Napisano 28 października 2019 - 20:56

Co ciekawe, przy dluzszym korzystaniu z lidwake 0 i po zamykaniu klapy jak dalej komputer byl wlaczony zauwazylem, a nigdy na to nie zwracam uwagi, ze znacząco mocniej drenuje baterie (nie za czesto wylaczam..). I teraz do mnie dotarło że zamykanie klapy z wylogowywaniem to nie bug tylko ficzer :)

Caly pmset i ustawienia prywatnosci i oszczedzania wrocilem na defaultowe. Pobieram na wygaszonym ekranie i nie irytuje sie że zjadło mi xx bateri pomimo nie robienia niczego :)

 

ps. zaktualizowalem do cataliny. warto zmieniac terminal basha na zsh?



#15 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 28 października 2019 - 22:35

Sprawa wylogowywania wydaje się rozwiązana.
Bash vs znc to temat na inny wątek.

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych