Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Safari 13 - po aktualizacji przestała działać wtyczka ułatwiająca wyszukiwanie, niestety nie pamiętam jej nazwy, bo instalowałem ją bardzo dawno.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 janhalb

janhalb
  • 936 postów

Napisano 21 września 2019 - 17:21

Przepraszam za przydługi tytuł wątku, ale jak dałem krótszy, to mi moderacja wywaliła temat do kosza powołując się na https://myapple.pl/f...coś-o-treści/

 

A zatem:

 

jeszcze w Safari 12 działała mi wtyczka / rozszerzenie (ale zainstalowane tak dawno temu, że - wstyd się przyznać - już po prostu nie pamiętam, co to było…), która ułatwiała wyszukiwanie z paska adresu. Wpisywałem literę kluczową dla danej strony (zdefiniowaną w ustawieniach wtyczki) i wyszukiwany tekst, a Safari automatycznie działała tak, jakbym wpisał to hasło w wyszukiwarce na danej stronie. Czyli np. wpisywałem w pasek adresu "w Donald Trump" - po enterze byłem przekierowywany bezpośrednio na stronę Wikipedii o Trumpie. Miałem tak zdefiniowanych kilka stron, których najczęściej przy pracy używam, co bardzo oszczędzało mi czas.

 

Po aktualizacji do Safari 13 - nie zgadniecie… - przestało działać. A że wtyczki zostały wyczyszczone, nawet nie wiem czego szukać. Ktoś, coś…?


Mac Mini 2023, M2, 24 GB RAM, 1 TB SSD

MacBook Pro mid 2010, i5 2,4 GHz, 4 GB RAM, 500 GB HDD


#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 516 postów
  • Płeć:

Napisano 21 września 2019 - 19:28

Może wbudowane w Safari szybkie wyszukiwanie witryn by wystarczyło? Wystarczy wpisać hasło w wyszukiwarkę, np. Wikipedii, a Safari zapisuje sobie to i następnym razem wystarczy wpisać „wiki Donald Trump”, by uzyskać identyczny efekt.


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 janhalb

janhalb
  • 936 postów

Napisano 21 września 2019 - 19:48

Nie do końca o to mi chodzi. Kiedy robię tak, jak piszesz, to oczywiście wyszukuje i na pierwszym miejscu wyszukiwania jest wynik z Wikipedii - ale:

 

- po pierwsze nie z każdym hasłem to działa. Jeśli np. wpiszę w pasek hasło "wiki minecraft" (to tylko przykład) to na pierwszym miejscu w wynikach wyszukiwania wyskakuje jakaś strona "wiki o Minecrafcie", a nie strona z Wikipedii o tej grze;

 

- po drugie - "następnym razem" to nie to. Dla mnie było ogromną wygodą, że wpisywałem sobie w pasek wyszukiwania "w X" (gdzie X = zadane hasło) i od razu otwierało mi stronę Wikipedii z tym hasłem. Albo wpisywałem "f X" - i przenosiło mnie na stronę Filmwebu do filmu o zadanym tytule. Albo "yt X" - i znajdowało mi na YouTube filmy nawiązujące do zadanego hasła. I tak dalej…

 

Najgorsze jest to, że za cholerę nie jestem w stanie przypomnieć sobie, co to była za wtyczka (instalowałem ją z pięć lat temu i cały czas działała).


Mac Mini 2023, M2, 24 GB RAM, 1 TB SSD

MacBook Pro mid 2010, i5 2,4 GHz, 4 GB RAM, 500 GB HDD


#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 815 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 22 września 2019 - 00:26

Quicksilver i Alfred to potrafią. Wprawdzie to nie wtyczki, ale może jako alternatywa.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#5 janhalb

janhalb
  • 936 postów

Napisano 22 września 2019 - 16:54

Spróbuję  jednym i drugim, dzięki. Ale naprawdę nikt nie pamięta, jak się to cholerstwo mogło nazywać? Moja skleroza mnie przeraża…


Mac Mini 2023, M2, 24 GB RAM, 1 TB SSD

MacBook Pro mid 2010, i5 2,4 GHz, 4 GB RAM, 500 GB HDD


#6 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 22 września 2019 - 18:48

Po aktualizacji do Safari 13 - nie zgadniecie… - przestało działać. A że wtyczki zostały wyczyszczone, nawet nie wiem czego szukać. Ktoś, coś…?

 

Mi aktualizacja do S13 wyłączyła wtyczkę Translate. Ale wciąż siedzi ona w ~/Library/Safari/Extensions/, chociaż w preferencjach przeglądarki jej już nie widać…



#7 janhalb

janhalb
  • 936 postów

Napisano 22 września 2019 - 22:33

Dzięki, znalazłem - chodziło o rozszerzenie OpenSearch. Niestety, "Safari już go nie obsługuje".

 

@ftpd: Quicksilver nie (jakoś się nie dogadaliśmy…), ale Alfred rzeczywiście daje radę. I można sobie w nim ustawić takie szybkie wyszukiwanie na prawi każdej stronie. Szkoda, że nie wprost z paska Safari, ale i tak jest OK. Bardzo dziękuję za podpowiedź.


Mac Mini 2023, M2, 24 GB RAM, 1 TB SSD

MacBook Pro mid 2010, i5 2,4 GHz, 4 GB RAM, 500 GB HDD


#8 jaykz

jaykz
  • 2 postów

Napisano 23 września 2019 - 09:13

Właśnie zaktualizowałem Safari 13, którego adblockera użyłem był pochodzenia Ublock. Safari już go nie obsługuje. Skończyłem pobieranie Adblocker z App Store po przeczytaniu wielu pozytywnych recenzji w Internecie i moich znajomych w Apknite, ale nadal mi się to nie podoba. Nie działa tak dobrze jak pochodzenie Ublock. Czy ktoś zna podobnego adblockera, który działa z nowym safari? Z góry dziękuję



#9 kubalon1

kubalon1
  • 641 postów

Napisano 23 września 2019 - 09:33

Adguard może nie tak dobry jak uBlock origin ale działa, darmowy z App Stora



#10 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 815 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 23 września 2019 - 11:05

Do dyskusji, że ojej, złe safari, ni mo wtyczków jest osobny wątek.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych