Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iMac z początku 2009 - czy warto kupić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Metalliniac

Metalliniac
  • 4 postów

Napisano 20 września 2019 - 22:42

Jako że to mój pierwszy post, to na początek witam wszystkich.

Chcę kupić jakiś komputer i pomyślałem o używanym iMacu. Moje doświadczenie ze sprzętem tej firmy to jedynie leciwy iPad 3 służący mi do czytania książek. Komputera potrzebuję tylko do programów office, internetu i jako magazyn na rodzinne fotografie, dlatego też nie chce wywalać worka monet. Znalazłem wspomniany w tytule sprzęt za 750 zł i zastanawiam się czy Wy, jako ludzie obyci z produktami Apple, byście doradzili bądź odradzili kupno. Czy dziesięcioletni komputer ma jakieś wsparcie? Jak wygląda temat z aplikacjami/programami gdym chciał np coś do edycji zdjęć zainstalować? Pytam, bo np żeby coś na moim iPadzie zainstalować, muszę inicjować proces na komputerze w iTunes i dopiero później kończyć na iPadzie żeby znalazło kompatybilną wersję programu. Dokładna specyfikacja wypatrzonego przeze mnie sprzętu - 2,66Ghz Intel Core 2 Duo; 8 GB RAM DDR 3; NVIDIA GeForce 940; HDD 640 GB. OSX El Capitan (10.11.6).

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi

#2 Filip454

Filip454
  • 174 postów

Napisano 21 września 2019 - 09:37

Raczej bym odradził. To sprzętowo słabiutki sprzęt i będziesz się denerwował. Lepiej kupić jakiegoś taniego peceta za 1000zł, z procesorem nowej generacji. Bo chociaż i będzie słaby, to odtworzy Ci np. YouTube bez większych problemów (w słusznej rozdzielczości 1080p).


"It scrolls like butter" Steve Jobs

#3 Metalliniac

Metalliniac
  • 4 postów

Napisano 21 września 2019 - 10:34

Dziekuję Filip
  • Filip454 lubi to

#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 21 września 2019 - 17:09

Kolega kupił niedawno iMaca 2009 i podobno działa super, aż się sam zdziwiłem.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych