Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Po co Windows


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
126 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Po co Windows (0 użytkowników oddało głos)

  1. Do gier (73 głosów [22.67%])

    Procent z głosów: 22.67%

  2. Z przyzwyczajenia do systemu i programów (12 głosów [3.73%])

    Procent z głosów: 3.73%

  3. Brak odpowiedników programów Windowsowych na Maca (136 głosów [42.24%])

    Procent z głosów: 42.24%

  4. Nie używam Windows na Macu :) (101 głosów [31.37%])

    Procent z głosów: 31.37%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 kkowalski

kkowalski
  • 364 postów

Napisano 24 lutego 2008 - 21:41

Witam! Chciałbym zrobić małą sondę po co w ogóle używacie Windows na komputerach Mac. Może trochę banalne, ale zobaczymy:)

#2 gooroo30

gooroo30
  • 304 postów
  • SkądGrudziądz

Napisano 24 lutego 2008 - 21:43

Głównie do softu , do prowadzenia działalności gospodarczej .

#3 kkowalski

kkowalski
  • 364 postów

Napisano 24 lutego 2008 - 21:44

Zagłosuj w ankiecie:)

#4 gooroo30

gooroo30
  • 304 postów
  • SkądGrudziądz

Napisano 24 lutego 2008 - 21:59

Co też , po reprymendzie uczyniłem :-)

#5 goodboy

goodboy
  • 1 611 postów
  • SkądKonstancin/W-wa

Napisano 24 lutego 2008 - 22:05

Narazie przy Macbooku nie używam windowsa (blee) ale kiedy przyjdzie do mnie MBP to zaczne używać windy do gier.

#6 ContactLost

ContactLost
  • 430 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 24 lutego 2008 - 22:23

Ja czasmi potrzebuję skorzystać z IE7 ;) i nadal ciężko mi się odzwyczaić od Pajączka. No i lubie pograć w Wiedźmina :D

#7 Falcon

Falcon
  • 639 postów
  • SkądKraków

Napisano 24 lutego 2008 - 22:34

Niestety mi niezbedny do AutoCada i Inventora :(

#8 Rogi_

Rogi_
  • 327 postów

Napisano 24 lutego 2008 - 22:37

W zasadzie to zainstalowałem go tylko po to, żeby odpalić program do Vaga. A ten nie ma odpowiednika na OS X. W zasadzie to możliwe, że zadziałałby na jakimś virtualu, ale nie miałem pewności co do takiego działania, bo czytałem o problemach. Krótko mówiąc, odpalam tylko Windowsa dla potrzeb innych. Nie jest mi do niczego potrzebny.

#9 Maciej

Maciej
  • 696 postów
  • SkądPoznań

Napisano 24 lutego 2008 - 22:49

Nie korzystam z Windowsa na iBooku, za to w pracy jestem do tego zmuszony ale to tylko dlatego, ze nie moge podlaczyc iB do sieci uczelnianej. A tak to od ponad dwoch lat nie mam zadnego powodu aby odpalac Winde ;)

#10 zbieraj

zbieraj
  • 1 016 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 24 lutego 2008 - 22:53

Muszę mieć dostęp do RhinoCeros i 3ds Max

#11 ErGo

ErGo
  • 119 postów
  • SkądWrocław

Napisano 24 lutego 2008 - 23:14

Nie mam i nie zamierzam mieć Windziarza w Mac-u. Mam Win XP na laptopie (FSC Amilo) ale niemal go nie używam. Jest ze względu na MS Office (Word i Excel) oraz jako drugi komputer do interentu.

#12 Hex

Hex
  • 2 660 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 25 lutego 2008 - 00:09

Moja siostra raz potrzebowała, do testów na prawko, za czasów gdy nie było testów on-line ;)
Dołączona grafika

#13 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 25 lutego 2008 - 00:26

Niestety mi niezbedny do AutoCada i Inventora :(

Rozwiązaniem jest przesiadka na inny, równie dobry program, albo kupno pecka. To drugie, moim zdaniem bardziej logiczne.

Muszę mieć dostęp do RhinoCeros i 3ds Max

Na mac'u masz kilka bardzo dobrych pakietów do 3D, plus VRAy do renderu. Po cholerę Ci Max i Rhino ?

#14 imietek

imietek
  • 8 postów

Napisano 25 lutego 2008 - 11:56

Max i Rihno to pewnego rodzaju standard jeśli chodzi o 3D.. no i niby co ma zrobic z wykupiona licencja? Wyrzucić i kupić program co działa na maku, uczy się go.. i tak za 2 lata zacząć działać?!

#15 blackdog

blackdog
  • 205 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 25 lutego 2008 - 12:05

Ja potrzebuję windows do grania w L2 oraz (a może przede wszystkim) do narzędzi typu computer forensic, nie ma odpowiednika EnCase na maca.

#16 syrakuz

syrakuz

    Dr

  • 1 073 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 25 lutego 2008 - 12:19

Nie ma programów czysto polskich na maca, jak np. kursy jezykowe.

#17 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 25 lutego 2008 - 12:26

Max i Rihno to pewnego rodzaju standard jeśli chodzi o 3D.. no i niby co ma zrobic z wykupiona licencja? Wyrzucić i kupić program co działa na maku, uczy się go.. i tak za 2 lata zacząć działać?!

Standard ? ciekawe, ja widzę postępujące odejście od Max'a, chyba nie jest to oznaką standardu. A Rhino to aplikacja używana przez taką samą liczbę ludzi co Sketchup, Blender. Nie uważam tego również za standard.
Jeśli nie możesz porzucić tych programów to kup pieca, nie zaprzątaj sobie głowy mac'iem. Możesz je uruchomić poprzez wirtualizację, ale po co. Skoro pracujesz głównie w tych programach to 90% czasu będziesz siedział na windzie. Kup pieca i postaw sobie OS X poprzez emulator.
Będzie sensowniej.

#18 mlevvy

mlevvy
  • 208 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 lutego 2008 - 14:55

Moja kozacka drukarka Lexmark X74 działa tylko na Windows XP i 98. Mac OS X, Vista, Linux - be. Trzymam tylko dlatego tego złoma bo tanio drukuje. (Napełniam tusze. Za litr tuszu zapłaciłem 20 zł - Starcza na 25 rydz papieru)

#19 toki

toki
  • 1 210 postów
  • SkądPL

Napisano 25 lutego 2008 - 15:02

Rozwiązaniem jest przesiadka na inny, równie dobry program, albo kupno pecka. To drugie, moim zdaniem bardziej logiczne.

Na mac'u masz kilka bardzo dobrych pakietów do 3D, plus VRAy do renderu. Po cholerę Ci Max i Rhino ?


Witos to podaj mi inny, jak to powiedziałeś równie dobry program zmiast Autocada albo inventora który zapewni 100% zgodność z tymi dwoma. Niestety siedzę w tym temacie i windows właśnie po to jest na moim macu

#20 Paweł K.

Paweł K.
  • 544 postów

Napisano 25 lutego 2008 - 16:23

Do lexa, którego na maku nie ma i pewnie nie będzie oraz do słowników/translatorów firmy Compass, których też niestety nie ma. Do gier nie używam, od tego jest pecet. Zresztą, tych gier na maczka trochę jednak jest, np. Civilization 4 czy Call of Duty.

#21 kkowalski

kkowalski
  • 364 postów

Napisano 25 lutego 2008 - 17:19

Standard ? ciekawe, ja widzę postępujące odejście od Max'a, chyba nie jest to oznaką standardu. A Rhino to aplikacja używana przez taką samą liczbę ludzi co Sketchup, Blender. Nie uważam tego również za standard.
Jeśli nie możesz porzucić tych programów to kup pieca, nie zaprzątaj sobie głowy mac'iem. Możesz je uruchomić poprzez wirtualizację, ale po co. Skoro pracujesz głównie w tych programach to 90% czasu będziesz siedział na windzie. Kup pieca i postaw sobie OS X poprzez emulator.
Będzie sensowniej.


Piszesz jakbyś nie wiedział co to jest siła przywyczajeń. Jeżeli podobają mu się Maci to niech ich używa. To, że zaistaluje sobie na Macu Windowsy to jego sprawa i jego pieniądze. Tobie nic do tego. Skończyłem...:)

#22 darekmil

darekmil
  • 757 postów
  • SkądWarszawa PL

Napisano 25 lutego 2008 - 17:44

3ds Max, Canopus Procoder , TMPGEnc, ImgBurn, DVD Decrypter... itd, itd - dziękuję za uwagę :)

#23 Titi

Titi
  • 16 postów
  • SkądŁódź

Napisano 25 lutego 2008 - 18:09

Jak wyżej tylko Softimage XSI

#24 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 25 lutego 2008 - 18:40

Nie używam Windowsa na macu i nie mam zamiaru, nie po to wydalem ciezkie pieniadze by wracac do okienek.

#25 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 25 lutego 2008 - 19:02

Piszesz jakbyś nie wiedział co to jest siła przywyczajeń. Jeżeli podobają mu się Maci to niech ich używa. To, że zaistaluje sobie na Macu Windowsy to jego sprawa i jego pieniądze. Tobie nic do tego. Skończyłem...:)

Akurat ja wiem co to siła przyzwyczajeń. Przez 15 lat pracowałem w Max'ie robiąc w nim wszystkie moje prace. Po czym kupiwszy mac'a przesiadłem się na Cinemę 4D, w ciągu 4 miesięcy czułem się już swobodnie w tym programie. Można ? można.
Tylko wyrażam swój pogląd na sprawę, która wydaje się być upierdliwą z założenia.
Co wybierze to oczywiście, że jego sprawa.Nie mam zamiaru nikogo zmuszać do przesiadki, a gdzieee tam... w życiu... ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych