Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Automatyczne wykonywanie kopii wybranych katalogów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 northwest

northwest
  • 457 postów

Napisano 29 stycznia 2019 - 10:51

Witam serdecznie.

Mam MacBook Pro 2018 z MacOS Mojave.

Potrzebuję automatyczne wykonywanie kopii wybranych katalogów (najlepiej progresywnie).

Przykładowo chciałbym kopiować folder:  / Applications / XAMPP / htdocs

do ~ / Library / Mobile \ Documents / com ~ apple ~ CloudDocs / MyFiles / ......

 

gdzie "......" oznaczałyby datę i godzinę wykonania kopii. Kopie miałyby być wykonywane co 1 godzinę.

Super byłoby gdyby automat wykonywał kopię tylko  nowych lub zmodyfikowanych plików.

 

Czy jest coś takiego możliwe z poziomu MacOS?


Użytkownik northwest edytował ten post 29 stycznia 2019 - 11:24


#2 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 634 postów
  • Płeć:

Napisano 29 stycznia 2019 - 10:59

I have a MacBook Pro 2018 from MacOS Mojave.

Po co angielska wersja na tym forum? No i jeżeli już, to nie ufaj zbytnio Google Translate. ;-)


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 29 stycznia 2019 - 10:59


#3 northwest

northwest
  • 457 postów

Napisano 29 stycznia 2019 - 11:25

Po co angielska wersja na tym forum? No i jeżeli już, to nie ufaj zbytnio Google Translate. ;-)

Przepraszam. Przygotowywałem sobie opis do tematu na MacRumors i wkleiłem go przez przypadek i tutaj :)



#4 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 29 stycznia 2019 - 15:09

rsync, prościutki skrypcik w cronie. Ot tak, na kolanie i bez testów:

rsync -az /Applications/XAMPP/htdocs ~/Library/blabla/blabla/backup-`date+%d-%m-%y-%H-%M`

 

Inna bajka, że nigdy nie testowałem, czy wrzucenie czegoś metodą 'na chama' w Mobile Documents to poprawne dodanie do iCloud.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#5 northwest

northwest
  • 457 postów

Napisano 05 lutego 2019 - 11:24

rsync, prościutki skrypcik w cronie. Ot tak, na kolanie i bez testów:

rsync -az /Applications/XAMPP/htdocs ~/Library/blabla/blabla/backup-`date+%d-%m-%y-%H-%M`

Inna bajka, że nigdy nie testowałem, czy wrzucenie czegoś metodą 'na chama' w Mobile Documents to poprawne dodanie do iCloud.

 

 

 

 

Dziękuję bardzo za odpowiedź.

To polecenie wystarczy wpisać w terminalu? Czy gdzie sie je wpisuje? :)



#6 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 06 lutego 2019 - 11:19

Wszystkie 'polecenia' wpisuje się w terminalu.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#7 REEL

REEL
  • 74 postów
  • SkądUnimatrix 01

Napisano 20 lutego 2019 - 21:40

Witam serdecznie.

Mam MacBook Pro 2018 z MacOS Mojave.

Potrzebuję automatyczne wykonywanie kopii wybranych katalogów (najlepiej progresywnie).

Przykładowo chciałbym kopiować folder:  / Applications / XAMPP / htdocs

do ~ / Library / Mobile \ Documents / com ~ apple ~ CloudDocs / MyFiles / ......

 

gdzie "......" oznaczałyby datę i godzinę wykonania kopii. Kopie miałyby być wykonywane co 1 godzinę.

Super byłoby gdyby automat wykonywał kopię tylko  nowych lub zmodyfikowanych plików.

 

Czy jest coś takiego możliwe z poziomu MacOS?

 

Powinno cię zainteresować https://borgbackup.r...s.io/en/stable/






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych