Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Metoda na wypolerowanie stalowej ramki iPhone'a X?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 ApolloApple

ApolloApple
  • 77 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 10 grudnia 2018 - 20:57

Czy ktoś z Was mierzył się z tym problemem? Tzn chciałbym wypolerować delikatnie porysowaną stalową ramkę iPhone'a X w kolorze Silver. Czytałem, że bardzo dobrze sprawdzają się ściereczki Cape Cod, ale doczytałem gdzieś, że są dosyć tłuste (nasączone naftą) i należy później umyć polerowany przedmiot pod bieżącą wodą, najlepiej z dodatkiem płynu do naczyń, a nie ukrywam, że tego akurat chciałbym uniknąć. 
Tutaj link do omawianych ściereczek: https://allegro.pl/s...11498125.html 
Jeśli macie jakiś sprawdzony sposób, to proszę podzielcie się nim :)



#2 gentelman

gentelman
  • 452 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 10 grudnia 2018 - 21:34

Czemu pod woda, nie wystarczy pare razy przetrzeć wilgotna ścierka? Bez przesady.
Macbook Air | iPhone 13pro | Watch 7 | AirPods Pro

#3 ApolloApple

ApolloApple
  • 77 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 10 grudnia 2018 - 21:38

Czemu pod woda, nie wystarczy pare razy przetrzeć wilgotna ścierka? Bez przesady.

Czyli mam rozumieć, że używałeś tych ściereczek? Jeśli tak, to jaki efekt końcowy?



#4 radzion

radzion

    master of disaster

  • 1 193 postów
  • Płeć:
  • SkądGliwice

Napisano 14 grudnia 2018 - 17:07

Dolaczam sie do pytania. Moja ramka nie wyglada zbyt dobrze i takze myslalem o jakies polerce ;) Napewno sie to da usunac. Tylko jak?


  • ApolloApple lubi to

 iMac + MacBook Air + Time Capsule |  iPhone 12 Pro |  iPhone 11 Pro Max |  WATCH + Band(PRODUCT) RED |  iPad Pro 12,9" +  Pencil


#5 ApolloApple

ApolloApple
  • 77 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 14 grudnia 2018 - 17:14

Dolaczam sie do pytania. Moja ramka nie wyglada zbyt dobrze i takze myslalem o jakies polerce ;) Napewno sie to da usunac. Tylko jak?

Nikt chyba nie polerował, bo nikt się nie wypowiedział konkretnie w tym temacie :/ 
Po weekendzie chyba kupię te ściereczki i przetestuję :) 



#6 radzion

radzion

    master of disaster

  • 1 193 postów
  • Płeć:
  • SkądGliwice

Napisano 14 grudnia 2018 - 17:23

Nikt chyba nie polerował, bo nikt się nie wypowiedział konkretnie w tym temacie :/ 
Po weekendzie chyba kupię te ściereczki i przetestuję :)

Daj znac jak poszlo :) Mnie w sumie nawet nie przeraza ten plyn itd. Nic nie powinno się stać. Wiele razy pod prysznicem kladlem na plasko mojego X'a i zele laly się strumieniami :) Nic się nie stało. Wydaje mi się, ze z plynem do naczyń tez nie powinno być problemu


 iMac + MacBook Air + Time Capsule |  iPhone 12 Pro |  iPhone 11 Pro Max |  WATCH + Band(PRODUCT) RED |  iPad Pro 12,9" +  Pencil


#7 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 14 grudnia 2018 - 20:19

Polerowali i to nie raz. Podejrzewam że większość tego typu rozmów odbyła się w temacie dość ogólnie dotyczącym iphone x bądź może w wątku o etui. Poszukajcie. Pod hasłem cape cod na pewno coś znajdziecie. 


MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#8 radzion

radzion

    master of disaster

  • 1 193 postów
  • Płeć:
  • SkądGliwice

Napisano 23 października 2019 - 19:03

Panowie, odgrzeje kotleta. Mam w firmie profesjonalna polerke za kilkanaście tysięcy do polerowania próbek do zgladow. Nie zaryzykowałem użycia choć mam do dyspozycji niezły wkład filcowy.

Zdecydowalem ze kupię ściereczki Cape Cod. I to był strzał w dziesiątkę. Idealne lusterko ramki srebrnego iphona. Nie trzeba nic płukać jak piszą niektórzy, wystarczy wytrzeć ręcznikiem papierowym lub papierem toaletowym. Efekt murowany. Bezpiecznie i konkretnie - na Allegro 2 ściereczki wielokrotnego użytku za około 40 złotych. Warto - polecam!


 iMac + MacBook Air + Time Capsule |  iPhone 12 Pro |  iPhone 11 Pro Max |  WATCH + Band(PRODUCT) RED |  iPad Pro 12,9" +  Pencil


#9 ApolloApple

ApolloApple
  • 77 postów
  • SkądMałopolska

Napisano 23 października 2019 - 19:39

Panowie, odgrzeje kotleta. Mam w firmie profesjonalna polerke za kilkanaście tysięcy do polerowania próbek do zgladow. Nie zaryzykowałem użycia choć mam do dyspozycji niezły wkład filcowy.

Zdecydowalem ze kupię ściereczki Cape Cod. I to był strzał w dziesiątkę. Idealne lusterko ramki srebrnego iphona. Nie trzeba nic płukać jak piszą niektórzy, wystarczy wytrzeć ręcznikiem papierowym lub papierem toaletowym. Efekt murowany. Bezpiecznie i konkretnie - na Allegro 2 ściereczki wielokrotnego użytku za około 40 złotych. Warto - polecam!

No zgadzam się, że efekt po wypolerowaniu jest świetny. Minusem całej historii są same ściereczki, które po wyparowaniu z nich naftaliny (zazwyczaj już po kilku tygodniach) nie dają już takiego samego efektu. Ściereczki są wtedy suche i można nimi co najwyżej podetrzeć sobie tyłek. 



#10 suhotnik

suhotnik
  • 3 postów

Napisano 16 stycznia 2022 - 15:07

Panowie, odgrzeje kotleta. Mam w firmie profesjonalna polerke za kilkanaście tysięcy do polerowania próbek do zgladow. Nie zaryzykowałem użycia choć mam do dyspozycji niezły wkład filcowy.

Zdecydowalem ze kupię ściereczki Cape Cod. I to był strzał w dziesiątkę. Idealne lusterko ramki srebrnego iphona. Nie trzeba nic płukać jak piszą niektórzy, wystarczy wytrzeć ręcznikiem papierowym lub papierem toaletowym. Efekt murowany. Bezpiecznie i konkretnie - na Allegro 2 ściereczki wielokrotnego użytku za około 40 złotych. Warto - polecam!

Hej.

Jakiej firmy te ściereczki?



#11 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 stycznia 2022 - 16:36

No napisane jest przecież. Cape Cod.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych