Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * - - 2 głosy

10.14.1 czy instalować tę wersje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 eiopo

eiopo
  • 47 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 30 października 2018 - 22:07

Cześć,

 

dopiero po dwóch upgrejdach nauczyłem się, że nową wersje systemu instaluje się po pierwszych poprawkach. Czy to już jest ten moment, czy lepiej poczekać do grudnia?

 

pozdrawiam



#2 makemymind

makemymind
  • 705 postów
  • SkądPoznań

Napisano 30 października 2018 - 22:53

Cześć,

 

dopiero po dwóch upgrejdach nauczyłem się, że nową wersje systemu instaluje się po pierwszych poprawkach. Czy to już jest ten moment, czy lepiej poczekać do grudnia?

 

pozdrawiam

 

a kto to wie?



#3 dobrowian

dobrowian
  • 5 postów

Napisano 31 października 2018 - 09:47

Zaktualizowałem na MBP 13 2016 (ponad 3,3GB). Na razie krótkie testy i na pewno na plus zarządzanie baterią - w końcu pokazuje wartości obiecane przez producenta, ba a nawet je przewyższa [na razie 2h pracy bez kabla i system pokazuje jeszcze 11 godzin możliwych pracy (!)]. Chętnie poznam Wasze opinie.



#4 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 31 października 2018 - 09:56

10.14.1 naprawia problemy z eksportem do H264 w FCPX. w 10.14 wywalało się lub zawieszało program.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#5 seeadv

seeadv
  • 688 postów

Napisano 31 października 2018 - 10:31

U mnie mega problemy po dzisiejszej aktualizacji.. Sama aktualizacja przeszła ok, wyskoczyło okno logowania, zalogowałem się bez problemu, zamknąłem laptopa.

Otwarłem go 2 godziny później a tu hasło nie działa... Próbowałem wielokrotnie, zerowanie hasła przez Apple ID - przebiera poprawnie ale... hasło nie działało nadal! (różne kombinacje). Hasło na pewno poprawne, bo da się nim rozszyfrować dysk za każdym razem, ale zalogować już nie.

Zaskoczyło dopiero jak zmieniłem hasło przez Apple ID na samo numeryczne, ale system jest częściowo jakby rozsypany.

 

Mail stracił wszystkie hasła, trzeba było wpisywać ponownie. NIe ma w ogóle opcji synchronizacji iMessage w iCloud, nie mam na maczku wiadomości z kilku godzin jak macbook był uśpiony, coś nie zagrało...

Safari straciło wszystkie rozszerzenia. 

No lipa wielka z tą aktualizacją (instalka 10.14 Mojave była na czysto z ręcznym przywróceniem niektórych danych).


  • Tomo lubi to

 iPhone SE, MBP 2015


#6 eiopo

eiopo
  • 47 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 31 października 2018 - 11:17

U mnie mega problemy po dzisiejszej aktualizacji.. Sama aktualizacja przeszła ok, wyskoczyło okno logowania, zalogowałem się bez problemu, zamknąłem laptopa.

Otwarłem go 2 godziny później a tu hasło nie działa... Próbowałem wielokrotnie, zerowanie hasła przez Apple ID - przebiera poprawnie ale... hasło nie działało nadal! (różne kombinacje). Hasło na pewno poprawne, bo da się nim rozszyfrować dysk za każdym razem, ale zalogować już nie.

Zaskoczyło dopiero jak zmieniłem hasło przez Apple ID na samo numeryczne, ale system jest częściowo jakby rozsypany.

 

Mail stracił wszystkie hasła, trzeba było wpisywać ponownie. NIe ma w ogóle opcji synchronizacji iMessage w iCloud, nie mam na maczku wiadomości z kilku godzin jak macbook był uśpiony, coś nie zagrało...

Safari straciło wszystkie rozszerzenia. 

No lipa wielka z tą aktualizacją (instalka 10.14 Mojave była na czysto z ręcznym przywróceniem niektórych danych).

 

 

niepokojące. Na którym macu to się stało?



#7 seeadv

seeadv
  • 688 postów

Napisano 31 października 2018 - 11:38

Na MBP 2015. Ale sytuacja już opakowana i w miarę wyjaśniona po kontakcie z Apple.

Prawdopodobnie system sam zmienił sobie klawiaturę i przez to nie mogłem się dostać ze swoim hasłem (mocne ze znakami specjalnymi), po zmianie hasła na literowe też nie zaskoczyło bo w haśle miałem literę z/y, a ładowało nadal nieprawidłowe ustawienie klawiatury (ale w trybie recovery ustawienia klawiatury były prawidłowe, tylko na ekranie logowania się coś sypnęło).

Po zmianie na same cyfry zaskoczyło i wtedy mogłem włączyć w opcjach logowania "pokazuj menu klawiatury w oknie logowania". Miałem to wyłączone i nie miałem jak sprawdzić jaka klawiatura się załadowała po restarcie.

Błąd systemu i tyle, nie powinno mieć to miejsca.

 

Co do braku haseł w mailu czy rozwalenie Safari: podobno tak jest przy zmianie hasła przez Apple ID, zeruje się pęk kluczy więc i hasła się tracą. Hasła rozumiem, logiczne, ale czemu rozszerzenia safari wywaliło wszystkie?

 

Poradziłem sobie też z brakiem synchronizacji wiadomości po iCloud, ale pomogło dopiero całkowite wyłączenie wszystkiego co z icloud ma związek, i wylogowanie iMessage i iCloud, restart i zalogowanie się ponowne. Po takiej operacji pojawiła się opcja synchronizacji wiadomości po iCloud, ale w aplikacji wiadomości po 30min od takiej operacji widziałem nadal tylko numery telefonów kontaktów bez nazw... Kolejny restart pomógł.. To windows czy macOS że restarty zaczynają być remedium na sporo problemów?

 

 

10.14 było lepiej dopracowane niż 10.14.1.


Użytkownik seeadv edytował ten post 31 października 2018 - 11:49

 iPhone SE, MBP 2015


#8 eiopo

eiopo
  • 47 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 31 października 2018 - 14:30

czekaj, czekaj... napisałeś, że po zmianie hasła przez Apple ID pęk kluczy się zeruje tj. kasuje wszystkie hasła?! czy ja dobrze rozumiem?



#9 seeadv

seeadv
  • 688 postów

Napisano 31 października 2018 - 15:09

czekaj, czekaj... napisałeś, że po zmianie hasła przez Apple ID pęk kluczy się zeruje tj. kasuje wszystkie hasła?! czy ja dobrze rozumiem?

Tak mi powiedział konsultant ze wsparcia Apple, że przy zerowaniu przez Apple ID hasła do maczka pęk kluczy się zeruje na tym urządzeniu. 

Nie wnikałem.. bo i tak mam tam mało haseł (systemowe są zapisane, hasła do skrzynek w natywnej aplikacji mail). Hasła trzymam przede wszystkim w 1password.


 iPhone SE, MBP 2015


#10 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 773 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 31 października 2018 - 18:41

Podobno jest problem z ssh. Podmiana binarki na tę z 10.14 pomaga.

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#11 eiopo

eiopo
  • 47 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 31 października 2018 - 19:59

1pass to podstawa, fakt, ale pęk stał się wygodniejszy. Z tego co piszecie wynika, że poczekam do grudnia. Dzięki za info.



#12 fatum11

fatum11
  • 275 postów

Napisano 01 listopada 2018 - 06:27

Tak mi powiedział konsultant ze wsparcia Apple, że przy zerowaniu przez Apple ID hasła do maczka pęk kluczy się zeruje na tym urządzeniu. 

Nie wnikałem.. bo i tak mam tam mało haseł (systemowe są zapisane, hasła do skrzynek w natywnej aplikacji mail). Hasła trzymam przede wszystkim w 1password.

 

Zsynchronizowało mi się może 90% haseł... 



#13 olo11

olo11
  • 165 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 listopada 2018 - 15:49

Według mnie system po aktualizacji uruchamia się trochę dłużej niż w pierwszej wersji Mojave.


MBP M1; iPhone 13 Pro; AirPods Pro


#14 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 757 postów

Napisano 01 listopada 2018 - 17:45

Mi się pogubiła obsługa drugiego monitora. Po upgrade przełączanie pulpitów na jednym ekranie przełączało między czarnymi ekranami na drugim. Po dwóch resetach (po pierwszym przywróciłem osobne spaces dla monitorów - wyłączyło się, a przed upgrade było) - przeszło. Dla mnie bardzo atrakcyjny jest Face Time z wieloma osobami i dla tego nie czekałem.



#15 6c1fb0760d

6c1fb0760d
  • 1 663 postów

Napisano 01 listopada 2018 - 17:57

Żadnych problemów z/po aktualizacji, w necie też nie ma żadnych sygnałów żeby były jakieś bugi. Czyjś jednostkowy, dziwny, przypadek nie jest wyznacznikiem.



#16 GIZIU

GIZIU
  • 923 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 listopada 2018 - 18:22

A ja mam inny problem. Mianowicie aktualizacja mi się nie pojawia. Mam 10.14, byłem w beta program ale usunąłem profil. Googlowałem, ściągnąłem bezpośredni plik instalacyjny 10.14.1 ale podczas instalacji mam komunikat "ten wolumin nie spełnia wymagań tego uaktualnienia". Ktoś coś doradzi?



#17 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 02 listopada 2018 - 08:19

Odpal z terminala polecenie:

sudo softwareupdate -ia

Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#18 GIZIU

GIZIU
  • 923 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 04 listopada 2018 - 19:39

Wpisałem i mam "no updates available".



#19 kalvin

kalvin
  • 789 postów
  • SkądDE

Napisano 04 listopada 2018 - 20:04

Nie macie może problemu z Wi-Fi ? U mnie od jakiegoś czasu probuje się połączyć z siecią i nie daje rady. Przy okazji wszytko przymula. 


  MacBook Air 2020    iPhone 12    HomePod mini    Apple TV 4k   


#20 fatum11

fatum11
  • 275 postów

Napisano 04 listopada 2018 - 20:19

Reset PRAM może pomóc.



#21 GIZIU

GIZIU
  • 923 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 listopada 2018 - 09:33

Zainstalowałem od nowa Mojave poprzez AppStore i zaktualizował się do 10.14.1.



#22 mls

mls

  • 1 313 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 05 listopada 2018 - 13:54

Podobno jest problem z ssh. Podmiana binarki na tę z 10.14 pomaga.

 

Nie zauważyłem żadnych problemów z działaniem SSH. Systemowa wersja (OpenSSH_7.8p1, LibreSSL 2.7.3) bez problemu łączy się z innymi korzystającymi z OpenSSL (np. OpenSSH_6.6.1p1, OpenSSL 1.0.1f lub OpenSSH_7.2p2, OpenSSL 1.0.2g).


Użytkownik mls edytował ten post 05 listopada 2018 - 13:54


#23 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 773 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 05 listopada 2018 - 16:37

Yup, ja też nie mam problemów, widziałem dwa wpisy na ircu i jeden post na StackOverflow.

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#24 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 05 listopada 2018 - 19:10

Ja wgrałam sobie 10.14.1 w weekend i na razie też nie widzę żadnych problemów :).


 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#25 radkowski

radkowski
  • 146 postów
  • SkądPRA

Napisano 06 listopada 2018 - 07:44

Miałem ten sam problem z logowaniem. Straciłem loginy i hasła w Safari. Wie ktoś jak je odzyskać?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych