Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Time Machine na dysku zewnętrznym podłączonym do innego laptopa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 piotrekpila18

piotrekpila18
  • 90 postów
  • SkądPiła

Napisano 17 października 2018 - 18:15

Ponieważ mam stary netbook wpadłem na pomysł aby podłączyć do niego dysk zewnetrzny, udostępnić go sieciowo i na nim wykonywać bezprzewodowo kopie Time Machine. Netbook leżałby sobie gdzieś w domu schowany a kopie zapasowe by się robiły bezprzewodowo. Moje pytanie brzmi: Czy da się to tak zrealizować? Aktualnie mam na nim zainstalowany windows 7 ale nie byłoby problemu by postawić na nim jakiś linux gdyby trzeba było (chociażby do rozpoznania partycji applowskich) Czy da się to zrealizować?



#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 17 października 2018 - 23:55

Oczywiście.

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 piotrekpila18

piotrekpila18
  • 90 postów
  • SkądPiła

Napisano 18 października 2018 - 09:01

tzn formatuje go na mac'u potem podlaczam go do drugiego komp i udustepniam a w time machine wskazuje ten dysk udostepiony tak?



#4 pedros

pedros
  • 1 392 postów
  • SkądWAW, PL

Napisano 18 października 2018 - 10:40

Proponowałbym sformatować pod PC. W przypadku dysków sieciowych format nie ma znaczenia - backup i tak idzie do obrazu.



#5 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 18 października 2018 - 11:09

System plików na tym dysku nie ma żadnego znaczenia.

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych