Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nowy Macbook air ?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
67 odpowiedzi w tym temacie

#51 Marckok

Marckok
  • 50 postów

Napisano 19 listopada 2018 - 09:04

we wszystkich "windowsowych" ultrabookach które oglądałem błyszczące matryce działały jak lustro - widziałem równie mocno swoje odbicie co zawartość ekranu

 

Air ma błyszczącą matrycę, ale ten stopień odbijania jest mniejszy: albo to kwestia mocniejszego podświetlenia, albo są zastosowane inne filtry

 

przyzwyczaiłem się do matowej matrycy w swoim Thinkpad x240 i uważam że nawet kosztem stonowanych kolorów jest lepsza dla oczu - ale tak jak mówię, Air zachowuje się inaczej niż laptopy windowsowe

 

dzięki temu, że jest błyszcząca ma ładniejsze kolory. Z reszta czemu Ci to przeszkadza? światło raczej odbijać się nie będzie ...



#52 Kowadełko

Kowadełko
  • 335 postów

Napisano 19 listopada 2018 - 11:40

we wszystkich "windowsowych" ultrabookach które oglądałem błyszczące matryce działały jak lustro - widziałem równie mocno swoje odbicie co zawartość ekranu

 

Air ma błyszczącą matrycę, ale ten stopień odbijania jest mniejszy: albo to kwestia mocniejszego podświetlenia, albo są zastosowane inne filtry

 

przyzwyczaiłem się do matowej matrycy w swoim Thinkpad x240 i uważam że nawet kosztem stonowanych kolorów jest lepsza dla oczu - ale tak jak mówię, Air zachowuje się inaczej niż laptopy windowsowe

Zadaj sobie trochę trudu i porównaj ten sam obraz na matowej i błyszczącej, kiedy pada na nie światło/słońce.



#53 Marckok

Marckok
  • 50 postów

Napisano 23 listopada 2018 - 15:57

Dziękuję za wszystkie porady, podpowiedzi i sugestie; ostatecznie ze względów praktycznych (konieczność używania programów windowsowych) sprzedałem swojego Thinkpada x240 i kupiłem Huawei Matebook D14 z procesorem AMD - chińska wersja Macbook Air ;) ale z lepszą matrycą

 

 

 



#54 Kowadełko

Kowadełko
  • 335 postów

Napisano 24 listopada 2018 - 10:59

Jak temperatury, bo podobno lubia sie gotowac?

#55 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 24 listopada 2018 - 15:42

Dziękuję za wszystkie porady, podpowiedzi i sugestie; ostatecznie ze względów praktycznych (konieczność używania programów windowsowych) sprzedałem swojego Thinkpada x240 i kupiłem Huawei Matebook D14 z procesorem AMD - chińska wersja Macbook Air ;) ale z lepszą matrycą

 

dziwię Ci się...  już bym wolała nowego Thinkpada kupić. No chyba że chodziło o kasę... 


Użytkownik a.s edytował ten post 24 listopada 2018 - 15:45

MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#56 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 24 listopada 2018 - 20:44

A ja się nie dziwię, D14 to fajny komputer jest, Lenovo za te pieniądze było by pradziejów z plastiku i też chińskie.
Zaś x280 o podobnej konfiguracji to jakieś dwa razy więcej kasy.

#57 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 24 listopada 2018 - 21:26

No tak... za te pieniądze..., ale właśnie obawiam się że za taką kwotę jakość tego laptopa będzie kiepska. Choć przyznam, że jestem też zaskoczona aluminiowa obudową i jednoczesną kwotą zakupu... Ciekawa jestem jak będzie służył... Ja miałabym obawy by go kupić... mimo wszystko...

 

Natomiast to że Lenovo jest chińskie... a czy coś nie jest z Chin :D miejsce pochodzenia jeszcze o niczym nie świadczy... Lenovo ma bardzo dobry sprzęt... sama miałam i bezawaryjnie służył mi 4,5 roku i jeszcze go sprzedałam. Choć oczywiście zależy od klasy laptopa... Oni mają też plastikowe budżetówki - to prawda.


Użytkownik a.s edytował ten post 24 listopada 2018 - 21:29

MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#58 Marckok

Marckok
  • 50 postów

Napisano 25 listopada 2018 - 13:10

nie zaobserwowałem nic takiego, wentylator chodzi tak jak chodził mi w Thinkpadzie x240 więc nie odczuwam dyskomfortu

 

 

Jak temperatury, bo podobno lubia sie gotowac?


oczywiście wolałbym nowe x280, ale to poza moim budżetem

 

myślałem jeszcze faktycznie przez chwilę o kolejnym Thinkpadzie "poleasingowym", ale jakość oferowanego sprzętu to jest raczej pośmietnikowa a nie poleasingowa - sprawdziłem ofertę kilku raczej znanych firm i to oglądając ten sprzęt osobiście; uznałem że lepszy Huawei niż tak zużyte Thinkpady

 

i, gdyby nie konieczność używania programów pod Windowsem, zapewne kupiłbym Aira w starej edycji (pewnie niedługo już całkiem znikną ze sklepów)

 

 

 

A ja się nie dziwię, D14 to fajny komputer jest, Lenovo za te pieniądze było by pradziejów z plastiku i też chińskie.
Zaś x280 o podobnej konfiguracji to jakieś dwa razy więcej kasy.


jakoś nie słychać masowego narzekania na smatfony z logo Huawei

 

sprzęt jest zrobiony o niebo lepiej niż produkty takich firm jak Asus czy Acer

 

właśnie dlatego  że miałbym obawy wolałem kupić sprzęt nowy - jest gwarancji 24 miesiące, w przypadku zakupu używanych Thinkpadów czy Maców nie ma jej zazwyczaj w ogóle

 

 

No tak... za te pieniądze..., ale właśnie obawiam się że za taką kwotę jakość tego laptopa będzie kiepska. Choć przyznam, że jestem też zaskoczona aluminiowa obudową i jednoczesną kwotą zakupu... Ciekawa jestem jak będzie służył... Ja miałabym obawy by go kupić... mimo wszystko...

 

Natomiast to że Lenovo jest chińskie... a czy coś nie jest z Chin :D miejsce pochodzenia jeszcze o niczym nie świadczy... Lenovo ma bardzo dobry sprzęt... sama miałam i bezawaryjnie służył mi 4,5 roku i jeszcze go sprzedałam. Choć oczywiście zależy od klasy laptopa... Oni mają też plastikowe budżetówki - to prawda.



#59 Mordeliuss

Mordeliuss
  • 66 postów
  • SkądRadom

Napisano 26 listopada 2018 - 11:07

nie zaobserwowałem nic takiego, wentylator chodzi tak jak chodził mi w Thinkpadzie x240 więc nie odczuwam dyskomfortu

 

 


oczywiście wolałbym nowe x280, ale to poza moim budżetem

 

myślałem jeszcze faktycznie przez chwilę o kolejnym Thinkpadzie "poleasingowym", ale jakość oferowanego sprzętu to jest raczej pośmietnikowa a nie poleasingowa - sprawdziłem ofertę kilku raczej znanych firm i to oglądając ten sprzęt osobiście; uznałem że lepszy Huawei niż tak zużyte Thinkpady

 

i, gdyby nie konieczność używania programów pod Windowsem, zapewne kupiłbym Aira w starej edycji (pewnie niedługo już całkiem znikną ze sklepów)

 

 

 


jakoś nie słychać masowego narzekania na smatfony z logo Huawei

 

sprzęt jest zrobiony o niebo lepiej niż produkty takich firm jak Asus czy Acer

 

właśnie dlatego  że miałbym obawy wolałem kupić sprzęt nowy - jest gwarancji 24 miesiące, w przypadku zakupu używanych Thinkpadów czy Maców nie ma jej zazwyczaj w ogóle

 

Z tymi smartfonami od Huawei to poleciałes :D a ta afera z mate20pro i masowe wymienianie ekranów z zieloną poświatą :)?



#60 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 26 listopada 2018 - 12:47

 


jakoś nie słychać masowego narzekania na smatfony z logo Huawei

 

sprzęt jest zrobiony o niebo lepiej niż produkty takich firm jak Asus czy Acer

 

właśnie dlatego  że miałbym obawy wolałem kupić sprzęt nowy - jest gwarancji 24 miesiące, w przypadku zakupu używanych Thinkpadów czy Maców nie ma jej zazwyczaj w ogóle

 Odnośnie telefonów Huawei - to niestety różnie to bywa... mój znajomy juz po kilku miesiącach użytkowania miał z Huawei problemy i statecznie jego kolejny telefon to ... Samsung.

 

Natomiast musze się zgodzić, że lepiej kupić nowego Huawei'a niż używanego Thinkpad'a. Oby Ci służył. Zwyczajnie tylko dziwi mnie stosunek ceny do wykonania. Na pierwszy rzut oka wygląda super, zwłaszcza ta aluminiowa obudowa i ssd 256, a ja nie wierze w zasadę "tanio i dobrze" ... ale oczywiście czasem zdarzają się wyjątki... w końcu to one potwierdzają zasady :)

 

a tak na marginesie czy faktycznie Asus się tak pogrążył... miałam kiedyś ich sprzęt i był super .... moi rodzice maja ich telefony i tez nie narzekają..., ale fakt kupione ze 2 lata temu. Ostatnio jednak faktycznie słyszę coraz gorsze opinie o tej firmie... szkoda, bo maja fajny design...


MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#61 Marckok

Marckok
  • 50 postów

Napisano 26 listopada 2018 - 15:44

mi osobiście Asus niczym nie podpadł - po prostu jak porównać wykonanie ultrabooka z Asusa czy Acera o podobnej cenie jak Huawei (około 3000 zł) to wypada gorzej (ale drugim komputerem w wersji z Windowsem który brałem pod uwagę był właśnie Asus Vivobook S14) 

 

być może zarówno Huawei, jak i AMD robią na ten sprzęt bardzo dobrą cenę, bo zależy im na wejściu na rynek (w przypadku AMD niemal zdominowany przez Intela)

 

na razie wszystko działa OK

 

nada twierdzę, że gdyby nie potrzeba używania Płatnika i programu kadrowo-płacowego połączona z niechęcią do posiadania dwóch komputerów (jestem zdeklarowanym minimalistą) to pewnie kupiłbym Macbook Air w starej wersji (nota bene byłem wczoraj w Media Markt i obecna promocyjna cena to 3549)

 

Huawei ma jeszcze jedną miłą cechę w stosunku do Asusa czy nawet Macbook Air: ekran można położyć całkiem płasko (w Thinkpadzie też tak miałem): przydaje się przy pracy z monitorem zewnętrznym - można nadal korzystać z klawiatury laptopa

 

 

 Odnośnie telefonów Huawei - to niestety różnie to bywa... mój znajomy juz po kilku miesiącach użytkowania miał z Huawei problemy i statecznie jego kolejny telefon to ... Samsung.

 

Natomiast musze się zgodzić, że lepiej kupić nowego Huawei'a niż używanego Thinkpad'a. Oby Ci służył. Zwyczajnie tylko dziwi mnie stosunek ceny do wykonania. Na pierwszy rzut oka wygląda super, zwłaszcza ta aluminiowa obudowa i ssd 256, a ja nie wierze w zasadę "tanio i dobrze" ... ale oczywiście czasem zdarzają się wyjątki... w końcu to one potwierdzają zasady :)

 

a tak na marginesie czy faktycznie Asus się tak pogrążył... miałam kiedyś ich sprzęt i był super .... moi rodzice maja ich telefony i tez nie narzekają..., ale fakt kupione ze 2 lata temu. Ostatnio jednak faktycznie słyszę coraz gorsze opinie o tej firmie... szkoda, bo maja fajny design...



#62 Mordeliuss

Mordeliuss
  • 66 postów
  • SkądRadom

Napisano 27 listopada 2018 - 11:04

Ja osobiście miałem mało do czynienia z laptopami Huawei ale jak dla mnie to sprzęt typowo od skośnookich co nie znaczy, że zły ;) Nie neguje ale tak jak koleżanka wyżej wspomniała przy takiej cenie to jakość wykonania myśle, że jest tylko powierzchowna, chociaż jak widziałem ultrabooki od Xiaomi to jestem zaskoczony, choć ta firma cały czas zaskakuje mnie swoimi tanimi produktami z bardzo dobrą jakościa.

Imho asus zepsuł sobie renomę robiąc tanie laptopy dla korpo, za 1600 zł mozna kupić juz taki komputer który nijak ma sie do marki poza logo, paskudny plastik strzelająca obudowa, mam taki komputer w domu w celu właśnie skorzystania czasem z windowsa ale szczerze wole odpalać go na swoim PRO z 2017. Zanim asus się wzbudzi to na pro zmienie juz system z macos na windowsa i jest w pełni gotowy do pracy, a wnętrzności mają podobne.
Co do wyboru wziąć nowy czy używany komputer zawsze lepiej wziąc nowy. Na codzien siedze na open space i wiem co ludzie robia z komputerami a potem one trafiaja do właśnie odsprzedaży.

Smutny fakt jest taki, że czasem firmy nie wspierają zupelnie środowiska MacOS a powinny bo moim zdaniem jakość pracy jest zdecydowanie lepsza. pracując na Macu już ponad rok nie zdarzyło mi się żebym zobaczył bluescreen co na windowsie doprowadzalo mnie do szaleństwa gdy robisz poprawki, kończysz i nagle niebieski ekran :D



#63 Marckok

Marckok
  • 50 postów

Napisano 27 listopada 2018 - 16:31

jakbym wiedział że tak to może zostać odczytane to przed napisaniem posta zwróciłbym się z propozycją do Apple ;)

 

tak, uważam  że taki program powinien być dostępny na Windows/Mac OS/ Linuks/Android ? 

 

innymi słowy na popularne systemy operacyjne; akurat użytkownicy Apple to spora grupa; nigdzie w prawie nie jest napisane że warunkiem prowadzenia firmy w PL jest posiadanie komputera z Windowsem - a de facto taki wymóg funkcjonuje

 

i to nie jest problem wydumany - to jest przyczyna dla której, nie chcąc posiadać dwóch komputerów, musiałem zrezygnować z zakupu Macbook Air

 

 

 

zabawne - Ty na serio uważasz, że kolega lobbował... ? :D :D :D



#64 Kowadełko

Kowadełko
  • 335 postów

Napisano 27 listopada 2018 - 22:38

Nie wiem co poniektorzy maja problemy z windowsem. U mnie w pracy na moim stanowisku 3-zmianowym komputer pracuje non stop juz 7 lub 8 rok. Restarty wynikaja tylko i wylacznie z aktualizacji. Sprzet na jakims amd smiga bezawaryjnie, bez BSODow.

#65 a.s-6704ce448e

a.s-6704ce448e
  • 842 postów

Napisano 02 grudnia 2018 - 22:10

Dziś wreszcie widziałam na żywo nowego Aira (dotąd jakoś nie miałam okazji). Wygląda ok. ale ciężki to on jest ... Mój MB12 to piórko przy nim... Mam tez wrażenie, ze jednak przy tej wadze to MBP lepiej się trzyma w rekach, chyba lepsze wywarzenie...


MacBook 12" (2016), iPhone 7, Apple Watch 3, Apple TV 4K 


#66 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 04 grudnia 2018 - 11:34

Dziś wreszcie widziałam na żywo nowego Aira (dotąd jakoś nie miałam okazji). Wygląda ok. ale ciężki to on jest ... Mój MB12 to piórko przy nim... Mam tez wrażenie, ze jednak przy tej wadze to MBP lepiej się trzyma w rekach, chyba lepsze wywarzenie...

 

Wielokrotnie miałem do czynienia z MB12. Uważam to coś za niedorobione, niedokończone, przewartościowane. Sam korzystam z MB Air 11" i dziwię się, że Apple go wycofało, bo wystarczyło by dać w nim lepszą baterią i matrycę. Dla mnie był by to ideał. Nowy AIR 2018 uważam za nieporozumienie. Może następna wersja im wyjdzie.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#67 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 636 postów
  • Płeć:

Napisano 04 grudnia 2018 - 13:56

Czy ktoś z Was ma już tego nowego Aira i miał okazję sprawdzić, na ile wieści o katastrofalnej jakości kamerki są prawdziwe? Jeśli faktycznie Apple mimo wywalenia ceny w kosmos, zdegradował jakość kamery do czasów z ubiegłego stulecia, to nieźle lecą w ...



#68 tumpio

tumpio

    SERWIS


  • 6 245 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 05 grudnia 2018 - 14:06

Temat zrobił się o wszystkim tylko nie o nowym MBA. Zamykam.


Specjalistyczny Serwis Komputerów Apple "Serwis Jabłek®"
ul. Stryjeńskich 10 lok usł 2A.
02-791 Warszawa tel: 533-996-563 lub 796-440-048
http://www.macbook-service.com




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych