Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

e-sim – dyskusja.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
93 odpowiedzi w tym temacie

#76 winmaciek

winmaciek
  • 1 113 postów

Napisano 28 marca 2019 - 21:05

Czy żeby działał aw z esim to obie karty (w zegarku i telefonie) musza być z Orange? Czy wystarczy ewentualnie tylko karta z Orange w zegarku?mam umowę z play i nie zamierzam jej zmieniać, ale chętnie przytuliłbym zegarek z esim. Gdyby była możliwość esim z Orange tylko w zegarku, jutro ustawiam się w kolejce po aw4 (mam aw3) i potem w salonie po kartę:)

Nie sądzę - to jest niejako rozszerzenie, dodatek do obecnego planu taryfowego.

iPhone XS, iPad 10.5"

#77 madhunt3r

madhunt3r
  • 2 309 postów

Napisano 29 marca 2019 - 09:34

Od 12 kwietnia Apple Watch LTE będzie dostępny w Polsce. Zamówienia można składać od 5 kwietnia, tak rzecze strona Apple :)

Więc jak to jest z tym zegarkiem z LTE? Jak oddalam się od iPhone, telefon przełącza się na sieć LTE i będę mógł odbierać normalnie powiadomienia ze wszystkich aplikacji jakie mam i odpowiadać na nie? Dzwonić, smsować?

Rozumiem że wersja z LTE też jest z szafirowym szkłem? I to wszystkie różnice?

Użytkownik madhunt3r edytował ten post 29 marca 2019 - 09:34

iPhone Xs Max | Macbook Air 13

#78 MC_

MC_
  • 5 562 postów

Napisano 29 marca 2019 - 09:38

A możesz linka podesłać?

iP 7; rMBP 2015 13'

#79 madhunt3r

madhunt3r
  • 2 309 postów

Napisano 29 marca 2019 - 09:39

https://www.apple.com/pl/watch/

"Modele z dostępem do sieci komórkowej 

już od 12 kwietnia. Zamówienia od 5 kwietnia."

#80 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 1 619 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 marca 2019 - 09:48

Od 12 kwietnia Apple Watch LTE będzie dostępny w Polsce. Zamówienia można składać od 5 kwietnia, tak rzecze strona Apple :)

Więc jak to jest z tym zegarkiem z LTE? Jak oddalam się od iPhone, telefon przełącza się na sieć LTE i będę mógł odbierać normalnie powiadomienia ze wszystkich aplikacji jakie mam i odpowiadać na nie? Dzwonić, smsować?

Rozumiem że wersja z LTE też jest z szafirowym szkłem? I to wszystkie różnice?

Są wersje LTE bez szkła (normlane aluminiowe) Będzie działać doóki będzie Iphone włączony. 

Użytkownik krzysztofsds edytował ten post 29 marca 2019 - 09:49

MBP 2016 TB, Iphone Xs, Apple Watch Series 4

#81 madhunt3r

madhunt3r
  • 2 309 postów

Napisano 29 marca 2019 - 09:50

Czyli nie ważne gdzie iPhone jest, musi być włączony. Jak wyłączę telefon to zegarek też. To po co ten LTE w zegarku  :D

#82 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 1 619 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 marca 2019 - 09:55

Czyli nie ważne gdzie iPhone jest, musi być włączony. Jak wyłączę telefon to zegarek też. To po co ten LTE w zegarku  :D

Badziewie :D Cytująć @m-graficzny

AW LTE używa sim tylko do DANYCH i połączenia z iPhone na dokładnie takiej samej zasadzie jak przyłączenie się do sieci WiFi po straceniu połączenia z iPhone. Główny nr to Play i tylko na ten będzie można dzwonić.

Nie ma czegoś takiego jak usamodzielniony AW. Jeżeli Twój IP będzie wyłączony albo nie będzie miał dostępu do internetu z AW LTE nie zrobisz nic. Nie zadzwonisz, nie dostaniesz imessage, nic.

Użytkownik krzysztofsds edytował ten post 29 marca 2019 - 09:56

#83 Emej

Emej
  • 1 099 postów
  • SkądWrocław

Napisano 29 marca 2019 - 10:01

Był filmik na Twitterze bodajże, że z wyłączonym iPhone AW i tak dzwonił. Była poruszana kwestia, że to związane z wifi calling?

Druga sprawa, myślicie, że w Polsce pojawią się też wersje stalowe? Czy tylko aluminium z LTE?

Link do tego tweeta:

https://twitter.com/...2142935045?s=21

Użytkownik Emej edytował ten post 29 marca 2019 - 10:04

MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods

#84 m-graficzny

m-graficzny
  • 404 postów

Napisano 29 marca 2019 - 11:20

To po co ten LTE w zegarku  :D

A po to, żeby wyjść z chaty bez iP, choć ja i tak wszędzie biorę telefon.

Jeszcze sprostuję, bo tu różnie w świecie działa. To co lata tylko na danych LTE powinno śmigać na AW z wyłączonym iPhone, ale to też różnie jest :/ Np. iMessage powinno dojść, ale zwykły sms i połączenie już nie. Połączenie wifi calling prawdopodobnie dojdzie, ale takie rzeczy to po premierze u nas, albo u Bysia, bo jemu to teraz śmiga.

Ogólna zasada jest taka, że AW zawsze chce być w parze z iP i szuka połączenia kolejno > BT > WiFi > LTE. Jeżeli iP ma połączenie z netem, obojętnie czym się AW połączy z iP działa tak, jakby telefon był w kieszeni (poza GPS, ponieważ po rozłączeniu BT, AW używa swojego GPS, a nie tego w iP). Jeżeli AW na LTE nie znajdzie iP tu zaczynają się różnice w sieciach. Jednym działa coś tam, innym nie działa nic. W stanach mają albo jeden numer, albo dwa różne w telefonie i AW - co sieć to inna przygoda, także ciężko dokładnie określić jak to będzie z Orange.

Nie mam teraz AW z LTE i niestety jestem w PLAY więc na 100% nie potwierdzę. 

Tu jest to dokładnie opisane, tylko trzeba zwracać uwagę na indeksy górne i przypisy: https://support.appl.../pl-pl/HT205547

Użytkownik m-graficzny edytował ten post 29 marca 2019 - 11:26

Garmin Fenix 5 *** Apple Watch series 2 *** Apple Watch series 4 *** iPhone X 64GB *** MacBook Pro Retina i7, 16GB, SSD 500GB *** IPad Air 16GB *** AirPods

#85 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 1 619 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 marca 2019 - 13:23

Play zmienił zdanie i zaczynają prace nad esim

#86 zboras

zboras
  • 462 postów
  • SkądŻory

Napisano 29 marca 2019 - 13:47

Info z Twitter? Czy skąd wiesz?
Super sprawa by była. Będzie to działało jako dual SIM jeżeli karta fizyczna jest z T-Mobile a esim z innej sieci?
iPhone XS Max

#87 winmaciek

winmaciek
  • 1 113 postów

Napisano 29 marca 2019 - 14:00

Rzecznik Play podał tę informację w filmie na YT. Tzn. zrobił unboxing AW Hermès i na końcu filmu ogłosił, że „zmienili zdanie”.

iPhone XS, iPad 10.5"

#88 krzysztofsds

krzysztofsds
  • 1 619 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 marca 2019 - 14:01

Info z Twitter? Czy skąd wiesz?
Super sprawa by była. Będzie to działało jako dual SIM jeżeli karta fizyczna jest z T-Mobile a esim z innej sieci?

Z twittera rzecznika Play

#89 zboras

zboras
  • 462 postów
  • SkądŻory

Napisano 29 marca 2019 - 14:04

Już widzę, może nasze wnuki dożyją :D

• krzysztofsds lubi to
iPhone XS Max

#90 zboras

zboras
  • 462 postów
  • SkądŻory

Napisano 16 maja 2019 - 08:47

Wziąłem sobie na próbę esim z orange flex, żeby sprawdzić jak to działa.

Czy jest szansa żeby wysłać komuś sms/imessage z drugiego numeru, bez wcześniejszego skasowania całej rozmowy? Nie widzę nigdzie w opcjach zmiany nr przed wysłaniem.

Druga sprawa to połączenia - można połączyć się ostatnio używanym numerem lub wejść w kontakt i tam przypisać numer jaki ma być ZAWSZE UŻYWANY. Nie da się wybrać że chcę zadzwonić z numeru A lub B. Przecież to jest qwa chore i z dupska zrobione rozwiązanie, chyba że czegoś nie potrafię poprawnie skonfigurować.

Można na klawiaturze przed połączeniem wybrać u góry numer z którego dzwonimy, i jeżeli pamiętasz numer - wstukać go :D

Jak tego nie zmienią to ten dual sim nie ma sensu, bo jego obsługa jest drastycznie słaba.

Android w tym wypadku wciąga nosem iOS, tam można to bardzo wygodnie zmieniać w locie - chcę to oddzwaniam na dany numer z rejestru połączeń czy z kontaktów z karty B, chcę to z A, tak samo z sms - wysyłam z A lub B.

Użytkownik zboras edytował ten post 16 maja 2019 - 08:48

iPhone XS Max

#91 landr

landr
  • 1 230 postów

Napisano 16 maja 2019 - 12:39

Witam, moje doświadczenie jest trochę inne, na iphonie mam play(sim) i 2 karty esim z orange czyli trzy...bawię się ,uczę się obsługi ( na Samsugu bardzie prosto, tak mi się wydaje), przerzucam sobie esim np, na Air(3) z esim, zabawa fajna. Zamiana karty sim na esim na mój Orange (generowanie  kodu QR), ale już zamiana z esim na sim ,tylko salon i robili mi trudności. Jeśli próby spełnią moje oczekiwania to może kupię sobie abonament w Orange tzw exstra esim i kilkoma kartami esim na jednym numerze dla iphona, ipada i zegarka...kto wie, zobaczymy, narazie mi się podoba. Pozdrawiam.

#92 gyc78

gyc78
  • 88 postów

Napisano 16 maja 2019 - 13:29

Wziąłem sobie na próbę esim z orange flex, żeby sprawdzić jak to działa.

Czy jest szansa żeby wysłać komuś sms/imessage z drugiego numeru, bez wcześniejszego skasowania całej rozmowy? Nie widzę nigdzie w opcjach zmiany nr przed wysłaniem.

Druga sprawa to połączenia - można połączyć się ostatnio używanym numerem lub wejść w kontakt i tam przypisać numer jaki ma być ZAWSZE UŻYWANY. Nie da się wybrać że chcę zadzwonić z numeru A lub B. Przecież to jest qwa chore i z dupska zrobione rozwiązanie, chyba że czegoś nie potrafię poprawnie skonfigurować.

Można na klawiaturze przed połączeniem wybrać u góry numer z którego dzwonimy, i jeżeli pamiętasz numer - wstukać go :D

Jak tego nie zmienią to ten dual sim nie ma sensu, bo jego obsługa jest drastycznie słaba.

Android w tym wypadku wciąga nosem iOS, tam można to bardzo wygodnie zmieniać w locie - chcę to oddzwaniam na dany numer z rejestru połączeń czy z kontaktów z karty B, chcę to z A, tak samo z sms - wysyłam z A lub B.

To faktycznie marnie to wygląda.. :-/ Dobrze, że nie kupiłem tego..

Za chwilę minie 3 miesiące jak sprzedałem X i się przesiadłem na GN9.

Raczej nie wrócę do iOS.

#93 landr

landr
  • 1 230 postów

Napisano 16 maja 2019 - 14:41

X, oraz GN9 nie wspiera esim....tylko XR, XS, XS max i najnowsze ipady.

#94 zboras

zboras
  • 462 postów
  • SkądŻory

Napisano 16 maja 2019 - 16:08

To faktycznie marnie to wygląda.. :-/ Dobrze, że nie kupiłem tego..
Za chwilę minie 3 miesiące jak sprzedałem X i się przesiadłem na GN9.
Raczej nie wrócę do iOS.

No na Samsungu obsługa DS to jest bajka, jedynie czasem niechcący udawało mi się wysłać SMS nie z tego numeru co trzeba, bo te strzałki z poszczególnymi kartami SIM są dosyć małe i przypadkiem można ze złego numeru wysłać :D
iPhone XS Max

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych