Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone XS/XS Max - dyskusja.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2062 odpowiedzi w tym temacie

#1401 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 22 stycznia 2019 - 17:21

FiD nie używałem i jakoś ciężko mi się do tego przekonać, ale musiałbym na jakiś tydzień mieć iPhone'a z FiD, to bym pewnie się przekonał. TiD jest wadliwy, i to zauważam coraz częściej. Sucha/mokra skóra i już nie łapie, w dodatku jak klikam na przycisk, bo chce wpisać kod, bo na odcisk nie działa, to czasem muszę klikać 10 razy, żeby w końcu kod wyskoczył. A czasem 3.


Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#1402 meg

meg
  • 310 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 23 stycznia 2019 - 16:11

Nigdy nie płaciłam iPhonem z TID, ale dla mnie płacenie z FID jest tak proste, wygodne i szybkie, że naprawdę nie widzę trudności ani niedogodności. To już chyba takie na siłę szukanie różnicy między dwoma formami, ale nie chce mi się wierzyć że to można uznać za autentyczna wadę.
  • Sebosz i kamjas lubią to

#1403 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 stycznia 2019 - 16:30

Uwierz. Szybciej i wygodniej niż z TiD nie ma płatności. Z FiD trzeba dodatkowe dwie czynności zrobić aby zapłacić. Dwuklik w Power i skan twarzy. Z TiD już masz dawno zapłacone.

#1404 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 23 stycznia 2019 - 17:06

Apple wraca do tid, wiec chyba nie bez powodu. Samsung wprowadza tid pod ekranem. Apple? Jakies bezsensowne eksperymenty z fid.

 

Ke?

Z której strony i gdzie Apple wraca do TiD misiu kolorowy? 

Chyba za dużo bajek się naczytałeś  :lol:


  • randall86 lubi to

iPhone 12 mini 


#1405 Sebosz

Sebosz
  • 4 178 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 23 stycznia 2019 - 17:06

*
Popularny

Co robicie z tym zaoszczędzonym czasem na płaceniu z Touch ID? Chodzicie raz w tygodniu na basen, czy wyrabiacie w robocie nadgodziny?

Mam przygotowany telefon do płacenia jeszcze zanim osoba na kasie wbije w terminalu kwotę. Faktycznie, wielki problem kliknąć przycisk i spojrzeć na telefon. Też tak jęczałem, gdy miałem jeszcze iPhone'a 6S i dopiero, gdy kupiłem X przekonałem się, że to nie stanowi żadnego problemu.


Użytkownik Sebosz edytował ten post 23 stycznia 2019 - 17:08

iPhone 13 Pro Max • MacBook Pro (16" 2021 M1 Max) • iPad Pro 11" • 2x HomePod mini • AirPods Pro/Solo Pro • Watch Series 6


#1406 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 23 stycznia 2019 - 17:08

Uwierz. Szybciej i wygodniej niż z TiD nie ma płatności. Z FiD trzeba dodatkowe dwie czynności zrobić aby zapłacić. Dwuklik w Power i skan twarzy. Z TiD już masz dawno zapłacone.

 

Nigdy nie odczułem dyskomfortu płacenia za pomocą FiD w stosunku do TiD. 


Co robicie z tym zaoszczędzonym czasem na płaceniu z Touch ID? Chodzicie raz w tygodniu na basen, czy wyrabiacie w robocie nadgodziny?

 

W sedno  :D

Na siłę szukają dyskusji, wiedząc, że ona nie ma sensu. 


  • meg i Sebosz lubią to

iPhone 12 mini 


#1407 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 stycznia 2019 - 17:38

Powinien być TiD w przycisku Power. Technologia nie z tego świata, prawda? :)

#1408 krystek82

krystek82
  • 169 postów

Napisano 23 stycznia 2019 - 18:02

Wiadomo, że ile ludzi tyle opinii. Nie ma też potrzeby żeby jedni przekonywali na siłę drugich ale dajmy każdemu prawo do własnego zdania. Ktoś uważa TiD za lepszą/szybszą formę płatności to ok i tak samo w drugą stronę. Do mnie np nie trafia argument o brudnych/spoconych palcach bo od razu jakoś mi się to sorry ale źle kojarzy, ale już to że ktoś ma tendencje do wysuszającej się skóry i stąd jest problem jestem w stanie zrozumieć. Osobiście uważam TiD za mniej skomplikowaną formę ale od razu zaznaczam że zrobienie dwóch czynności więcej w przypadku FiD to żaden problem ani coś co powoduję że płatność strasznie nam się wydłuża.



#1409 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 23 stycznia 2019 - 18:28

Wygodniej płaci się TiD ale wpisywanie kodu przy FiD praktycznie nie istnieje. Potwierdzam.

A co ty, Molimo, zostałeś beta testerem jakiegoś telefonu z Face ID? Koniec świata.


  • effe lubi to

MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#1410 effe

effe
  • 6 545 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 23 stycznia 2019 - 20:00

Dlatego też Apple już NIGDY nie wróci do TiD .... i całe szczęście. 


iPhone 12 mini 


#1411 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 stycznia 2019 - 20:13

A co ty, Molimo, zostałeś beta testerem jakiegoś telefonu z Face ID? Koniec świata.

Piekło zamarzło. To prawda.

Apple może nie wrócić ale w tym roku czy przyszłym konkurencja będzie miało telefonu które pokrywają cały front urządzenia z szybkimi czytnikami pod ekranem, natomiast Apple wciąż notcha.

Użytkownik Molimo edytował ten post 23 stycznia 2019 - 20:14


#1412 krystek82

krystek82
  • 169 postów

Napisano 23 stycznia 2019 - 21:02

Takie dwa szybkie pytanka:

1. Czy zauważyliście u siebie po przejściu na Xs słabszy zasięg w porównaniu do poprzedniego modelu Iphone? Właściwie wczoraj to zauważyłem że w tych samych warunkach(telefony leżały obok siebie), ta sama sieć a Iphone 5s miał 3-4 kreski, natomiast mój Xs 2-3 a momentami na krótkie chwile nawet 1.

2. Czy po dłuższym użytkowaniu tak powiedzmy godzinkę czy dwie pod rząd wyczuwacie lekko ciepły tył telefonu? Na pewno nie jest on gorący ale jakby troszkę ciepły. Nie wiem może wyolbrzymiam...


Użytkownik krystek82 edytował ten post 23 stycznia 2019 - 22:43


#1413 madhunt3r

madhunt3r
  • 2 530 postów

Napisano 23 stycznia 2019 - 23:35

1. To może wynikać jedynie z tego że 5s trzyma się jakiegoś pasma niskiego np 800mhz, przez to ma mocniejszy zasięg, a XS pewnie trzyma się najwyższego 2600mhz jak u mnie w nju i dlatego ma słabszy.


iPhone 11 Pro Max | Macbook Air 13


#1414 srogi-zdun

srogi-zdun
  • 38 postów

Napisano 24 stycznia 2019 - 07:10

https://www.forbes.c...d/#3668a9f3647a Tutaj o powrocie di tid.

#1415 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 24 stycznia 2019 - 07:33

Artykuł z sierpnia ubiegłego roku.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#1416 srogi-zdun

srogi-zdun
  • 38 postów

Napisano 24 stycznia 2019 - 07:43

A co za roznica z jakiego miesiaca. Takie rzeczy pottzebuja czasu. Z dnia na dzien to sobie mozesz kisiel zrobic. Widocznie nie kazdemu spodobalo sie fid.

#1417 Molimo

Molimo
  • 3 695 postów
  • SkądPoznań

Napisano 24 stycznia 2019 - 09:20

Takie dwa szybkie pytanka:
1. Czy zauważyliście u siebie po przejściu na Xs słabszy zasięg w porównaniu do poprzedniego modelu Iphone? Właściwie wczoraj to zauważyłem że w tych samych warunkach(telefony leżały obok siebie), ta sama sieć a Iphone 5s miał 3-4 kreski, natomiast mój Xs 2-3 a momentami na krótkie chwile nawet 1.
2. Czy po dłuższym użytkowaniu tak powiedzmy godzinkę czy dwie pod rząd wyczuwacie lekko ciepły tył telefonu? Na pewno nie jest on gorący ale jakby troszkę ciepły. Nie wiem może wyolbrzymiam...


Ja na Xs Max nie zauwazylem gorszego zasięgu natomiast o wiele „czystsze” rozmowy w porównaniu do każdego poprzedniego iPhone.

#1418 MasterM

MasterM
  • 1 658 postów

Napisano 28 stycznia 2019 - 17:44

Co robicie z tym zaoszczędzonym czasem na płaceniu z Touch ID? Chodzicie raz w tygodniu na basen, czy wyrabiacie w robocie nadgodziny?

Mi tu nie chodzi o liczenie czasu, jaki zaoszczędzimy, tylko o to, że w tym przypadku trochę się cofnęliśmy - Face ID w 99% wygrywa z Touch ID, ale przy płaceniu Apple Pay jest gorzej.

Użytkownik MasterM edytował ten post 28 stycznia 2019 - 17:44


#1419 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 28 stycznia 2019 - 23:54

Dla mnie nie ma różnicy - jak nie potrzebuję podstawić karty lojalnościowej, to płacę zegarkiem, a jak potrzebuję, to i tak muszę spojrzeć na telefon, by ją wybrać.

A nawet jeśli nie miałbym zegarka, to Face ID ma na tyle ładną animację, że mi to nie przeszkadza ;)


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#1420 RobertR84

RobertR84
  • 2 postów

Napisano 04 lutego 2019 - 00:02

Witam Wszystkich.

Od tygodnia jestem właścicielem Iphona Max. Niestety jestem lekko załamy fuszerką wykonania. Ramki miejscami są ostre, miejscami gładkie zarówno z przodu jak i z tyłu. Obudowa trzeszczy. Dzisiaj zauważyłem w dolnej części telefonu ładną rysę biegnącą od ekranu po ramkę, na pewno nie z mojej winy. Następna sprawa to kamera, konkretnie stabilizacja. U Was też tak jest, że jak kręcicie film idąc widać jakby cień który przemieszcza się po ekranie? 



#1421 masi0

masi0
  • 332 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 lutego 2019 - 13:31

no wybacz, ale rysa jest ewidentnie z twojej winy, sama się nie zrobiła.

stabilizacja działa poprawie, jakosc wykonania również



#1422 srogi-zdun

srogi-zdun
  • 38 postów

Napisano 14 lutego 2019 - 20:02

Rysa mogla pojawic sie w skutek naprezen zle spasowanej ramy. Niestety wykonanie tych telefonie pozostawia wiele do zyczenia. Wymien na nowy albo kup cos lepiej wykonanego.

#1423 Emej

Emej
  • 1 161 postów
  • SkądWrocław

Napisano 14 lutego 2019 - 20:23

Dokładnie, to na pewno od tych naprężeń. Co za głupoty...
  • 5b46927ee6, kristof461, 6c1fb0760d i 1 inna osoba lubią to

MBP Retina 15 2014 | iP X Space Gray | Apple Watch S4 | Airpods Pro


#1424 kristof461

kristof461
  • 2 340 postów

Napisano 15 lutego 2019 - 10:08

Rysa mogla pojawic sie w skutek naprezen zle spasowanej ramy. Niestety wykonanie tych telefonie pozostawia wiele do zyczenia. Wymien na nowy albo kup cos lepiej wykonanego.

Rysa zwłaszcza widoczna od zewnątrz nie powstaje od naprężeń. Gdyby ramka pękła można by się spierać. Niestety te stalowe srebrne ramki bardzo łatwo łapią rysy. Z drugiej srebrną można wypolerować a tych kolorowych juz nie. Nie wiem o jakiej mówimy. Co to ostrych krawędzi i spasowania. Są różne modele. Jedne lepsze drugie gorsze. Ostre ramki są słabe. Tego nikt nie obroni. Zastanawia mnie jednak ta zawiła ludzka mentalność który nakazuje niektórym użytkownikom sprawdzać iPhone po wszelkimi względami nawet takimi które zupełnie nie mają sensu jak chociażby to złe spasowanie odkrywane po uprzednim ściskaniu telefonu w każdy możliwy sposób. Cieszcie się tym urządzeniem a nie doszukujcie się. Mam wrażenie że inni producenci nie muszą użerać się z takimi klientami. Ja wiem drogi sprzęt to i boli. Czy serio w dzisiejszych czasach sprzęt drogi to od razu lepszy? 


  • 6c1fb0760d lubi to

MacBook Pro 16" 2019 / iPhone Xs / Apple Watch S4 / Apple TV 4 / AirPods


#1425 bee3

bee3
  • 3 841 postów

Napisano 16 lutego 2019 - 22:47

... po wszelkimi względami nawet takimi które zupełnie nie mają sensu jak chociażby to złe spasowanie odkrywane po uprzednim ściskaniu telefonu w każdy możliwy sposób. ...

Faktycznie, od iPhone 6s wzwyż, sprawdzanie "spasowania" poprzez ściskanie telefonu w różnych miejscach nie ma sensu - bo są to modele sklejane uszczelkami i pod naciskiem prasy przez pewien czas:
https://tribune.com....ll-repair-laws/

 

Chyba, że ktoś sprawdza czy kupiony np. w markecie zafoliowany iPhone nie został uprzednio oddany (w ramach polityki zwrotów marketu) przez innego klienta (który przed oddaniem np. miał ochotę zajrzeć do środka, a po złożeniu: uszkodzone przy otwieraniu uszczelki nie ułożyły się jak należy ...)


Pomogłem ?   -  Lubię to 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych