Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Padł superdrive, co teraz?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#1 radekw

radekw
  • 266 postów
  • SkądKraków

Napisano 19 lutego 2008 - 08:46

Wczoraj po krótkim, tygodniowym, okresie dogorywania odmówił dalszej współpracy superdirve w moim MBP. Komputer był kupiony w Saturnie, okres gwarancji już się skończył. Mam kilka pytań do osób, które walczyły już z serwisami: 1. Gdzie się udać z komputerem? (Do Saturna już nie ma sensu - po gwarancji) Czy mogę iść z tym problemem do iSpot, a oni wezmą mój komputer i odeślą do serwisu? (chyba nie muszę się sam fatygować do Wawy??) 2. Ile kosztuje wymiana superdrive? 3. Czy mogę wymienić superdrive w "zwykłym" serwisie komputerowym na inny napęd szczelinowy? Ktoś się orientuje w kosztach takiej opcji? 4. A może wogóle sobie odpuścić i kupić nagrywarkę na USB? Jaką polecacie? Chociaż nie uśmiecha mi się mieć nie do końca sprawny komputer :( 5. Ile może trwać wymiana napędu w serwisie SAD? 6. Czy przy oddaniu komputera do iSpot muszę mieć firmowe pudełko? (Zostało u teściowej 80 km od Krakowa ;) )

#2 _krzysiek

_krzysiek
  • 1 971 postów
  • SkądŁódź

Napisano 19 lutego 2008 - 09:36

Wczoraj po krótkim, tygodniowym, okresie dogorywania odmówił dalszej współpracy superdirve w moim MBP. Komputer był kupiony w Saturnie, okres gwarancji już się skończył. Mam kilka pytań do osób, które walczyły już z serwisami:
1. Gdzie się udać z komputerem? (Do Saturna już nie ma sensu - po gwarancji) Czy mogę iść z tym problemem do iSpot, a oni wezmą mój komputer i odeślą do serwisu? (chyba nie muszę się sam fatygować do Wawy??)
2. Ile kosztuje wymiana superdrive?
3. Czy mogę wymienić superdrive w "zwykłym" serwisie komputerowym na inny napęd szczelinowy? Ktoś się orientuje w kosztach takiej opcji?
4. A może wogóle sobie odpuścić i kupić nagrywarkę na USB? Jaką polecacie? Chociaż nie uśmiecha mi się mieć nie do końca sprawny komputer :(
5. Ile może trwać wymiana napędu w serwisie SAD?
6. Czy przy oddaniu komputera do iSpot muszę mieć firmowe pudełko? (Zostało u teściowej 80 km od Krakowa ;) )


1. moga wyslac sami
2. nie wiem jaki koszt, ale pewnie duzy, jak wymiana wszysstkiego
3 raczej tak
4 nie odpuszczaj sobie, nosisz niepotrzebnie wiecej bebechow, a ta wymiane chyba mozna samemu nawet dokonac. Wczoraj wymienialem dysk w MBP ale jakos superdrive'owi sie nie przypatrzylem
5. min 2 tyg jezeli maja czesci
6. nie musisz, wystarczy dowod zakupu. jezeli masz to karte gwaracyjna, paragon

#3 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 19 lutego 2008 - 09:53

Możesz zamiast gwarancji producenta, skorzystać z prawa do rękojmi sprzedawcy, która, o ile się orientuję, trwa 2 lata.

#4 nurekpadi

nurekpadi
  • 390 postów
  • SkądWWA/PNO

Napisano 19 lutego 2008 - 10:18

Napisz dokładnie jakiego masz MBP, czy CD czy C2D? 15" czy 17"?

2. Ja bym kupił oddzielnie Super Drive (jeśli gdzieś znajdziesz) i wymienił sobie samemu.

Tutaj masz instrukcje wymiany Optical Drive w MBP 15" C2D Kliknij "Begin installation"

Jeśli masz innego MBP to znajdz go naTEJ LIŚCIE. i z menu po lewej wybierze "Optical Drive Replacement".

Pozdrawiam.
  • radekw lubi to

#5 max.milion

max.milion
  • 186 postów
  • SkądWWA <gównie>

Napisano 19 lutego 2008 - 10:32

idzie kupić gdzieś inny napęd niż oryginalny szczelinowy superdrive i do zamontować ? bo mój też jest lekko nie teges ;-)

#6 radekw

radekw
  • 266 postów
  • SkądKraków

Napisano 19 lutego 2008 - 10:40

Dzieki za odpowiedzi. Skłaniam się do kupna innego napędu. Jak będę wracał do domu z pracy wstąpię do Bit Komputer w Krakowie - moja firma się tam zaopatruje (nasz administrator powiedział mi, ze tego typu napęd może kosztować od 170 do 250 zł). Spytam też w iSpot ile kosztować będzie wymiana na oryginalny superdrive (jezeli dużo więcej niż opcja z innym napędem, to nie będę się wahał ;) )

Możesz zamiast gwarancji producenta, skorzystać z prawa do rękojmi sprzedawcy, która, o ile się orientuję, trwa 2 lata.

Też warte sprawdzenia chociaż nie wiem czy chce mi się użerać, bo w takiej sieci typu Saturn czy Media Markt bez awantury się nie obejdzie - wiem to z doświadczenia, bronią się rękami i nogami przed zwrotami czy reklamacją.

Napisz dokładnie jakiego masz MBP, czy CD czy C2D? 15" czy 17"?

MBP CD 15"

#7 Iras PL

Iras PL
  • 284 postów

Napisano 19 lutego 2008 - 11:20

Nie ma sensu iść z tym do SAD, bo znów wsadzą Ci śmieciowaty super drive, a do tego tanio Cię to nie wyniesie. W komputroniku za niecałe dwie stówki możesz kupić nagrywarkę slim slot-in Pioneera. Z wymianą powinieneś poradzić sobie sam. Pozdrawiam i powodzenia. PS: żądając wymiany lub naprawy od sprzedawcy, w sądzie byś wygrał ;)
  • radekw lubi to

#8 radekw

radekw
  • 266 postów
  • SkądKraków

Napisano 19 lutego 2008 - 11:43

Zdecydowałem się na zakup napędu i zainstalowanie go samemu. Dzięki za porady! Reputacja rozdana ;) Swoją drogą, z czystej ciekawości, pójdę do iSpot i podpytam o koszty wymiany superdrive na nowy w serwisie i podzielę się tutaj nabytą wiedzą.

#9 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 19 lutego 2008 - 11:56

Może być ciekawa dyskusja, warto by nagrać.

#10 radekw

radekw
  • 266 postów
  • SkądKraków

Napisano 19 lutego 2008 - 14:54

Kolejny problem, okazuje się, że napęd zaproponowany przez Irasa jest za duży (12,7 mm wysokości). Doczytałem, że superdrive ma 9,5 mm. Znalazłem napęd Sony o takich wymiarach (Home_en - Sony NEC Optiarc Europe.
nasuwa mi się pytanie, czy inny napęd niż superdrive będzie poprawnie (jako nagrywarka DVD) rozpoznany w MacOS X?

#11 seba22

seba22
  • 421 postów
  • SkądKensington Beach

Napisano 19 lutego 2008 - 16:02

Według mnie najsensowniej będzie kupić SuperDrive za granicą i samodzielnie go wymienić. To jednak będzie stosunkowo wysoki koszt. Jeśli nie myślisz o sprzedaży MacBooka Pro w najbliższym czasie, możesz kupić sobie zewnętrzną nagrywarkę ale nie wiem czy to będzie w 100% działało...

#12 radekw

radekw
  • 266 postów
  • SkądKraków

Napisano 19 lutego 2008 - 21:01

Bylem w bitkomputer. Tam tego typu napedow nie mieli ale mi powiedzieli, ze moga mi sprowadzic naped od hp za 500 zl. Przypomnialem sobie, ze niedaleko mnie jest cortland wiec pojechalem. Na miejscu mieli napedy pioneer. 300 zl za naped i 50 za robocizne. Pan w cortland powiedzial mi, ze orygimalny superdrive to koszt ok 1000 zl (??!!). Jutro po pracy odbieram gotowy komp. Posta pisze z ipoda, fajny gadzet. :)

#13 ContactLost

ContactLost
  • 430 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 19 lutego 2008 - 21:53

1000zł za ten badziew? Ten super driveto jest jakaś parodia. Ja mam co prawda iMaca ale też nei jestem zadowolony.... Strasznie wolno nagrywa nie wiem zemu, i nie tylko u mnie. Nie ważne jaki soft, nie ważne jaka płyta, nie ważne o nagrywam i w jakim trybie. Leci nie szybciej niż 4x. Sorry, że tak się wkleiłem w wątek ale czy ktoś ma podobne problemy (ja i mój kumpel z dokładnie takim samym iMakiem mamy to samo) i sobie poradził? Gdzieś czytałem wątek o tym ale jakoś nei mogę już odszkać. POzdr :]

#14 nurekpadi

nurekpadi
  • 390 postów
  • SkądWWA/PNO

Napisano 19 lutego 2008 - 22:02

Nie wiem czy będzie pasował ale znalazłem na ebayu Taki sprzęcik. 85Ł + wysyłka.

Niby jest napisane że pasuje do MBP 15" - "SUITABLE FOR: APPLE MACBOOK PRO 15" 1.83 TO 2.6 GHz"

Jeszcze zobaczTĄ aukcje i może jeszcze tą

pzdr

#15 tomekatomek

tomekatomek
  • 128 postów

Napisano 19 lutego 2008 - 22:15

Na to wygląda że napędy optyczne w Makach to ciemna (czyt. robaczywa) strona jabłka. Na cztery różne makówki jakie miałem zawsze zawodził napęd optyczny. A przed chwilą skończyłem skręcać PB bo czyściłem... napęd optyczny. Chyba czas kupić coś porządnego pod firewire.

#16 lantiz

lantiz
  • 1 118 postów
  • SkądGdansk, Poland, Poland

Napisano 19 lutego 2008 - 22:50

Dzwoniłem kiedyś do sadu bo mialem (w sumie to ciagle mam) ten sam problem. Nawet z tym samym komputerem i pani mi powiedziala ze bedzie mnie to kosztowac nie wiecej jak (!) 950 pln :) wiec nie jest to 1000 :D.

#17 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 20 lutego 2008 - 02:54

Na to wygląda że napędy optyczne w Makach to ciemna strona jabłka.

Nie tylko jabłka. Sam znam kilka laptopów PC, których napędy raz czytają, raz nie. Osobiście mam PowerBook'i 4-5 letnie, których napędy działają bez zarzutu.

#18 raptou

raptou
  • 1 644 postów
  • SkądUnited Europe

Napisano 20 lutego 2008 - 06:41

Kabelek USB > ATA w cenie 19-55 zł. + dowolny DVD-RW. Powinno zadziałać. Nie testowałem. Mój SD się "uspokoił" ostatnio. Posiadam taki kabelek i używam z dyskiem twardym. Mogę wydłubać CD-RW z trupa P-700, którego mam w celach testowych, jeżeli ktoś jest zainteresowany, czy to działa. Wg instrukcji obsługi kabelka z Makiem powinny działać na tym kabelku dyski 2.5'', 3.5'' oraz zwyczajne napędy CD/DVD. Nie wiem, czy warto wydawać pieniądze na SD. Dla mnie to przestarzałe, straszne padło (przepraszam za kolokwialne określenie ale już kilkakrotnie wyprowadził mnie z równowagi i wygląda na to, że to nie uszkodzenie, tylko "ten typ tak ma") Nie mam akurat pod ręką żadnej nagrywarki DVD ale myślę, że jak zadziała CD-RW to powinien także DVD-RW. To by rozwiązało problemy z SD tanim kosztem. Testować ?

#19 kubatyszko

kubatyszko
  • 333 postów
  • SkądTokyo

Napisano 20 lutego 2008 - 06:56

moj SD padl jakies pol roku temu, czyta wszystko ale z zapisem jest roznie, cd chyba jeszcze nagrywa ale z dvd to jedna na kilkanascie/dziesiat sie uda (blad kalibracji lasera itp.). Ja sie nie przejmowalem tylko kupilem zewnetrzna nagrywarke FW/USB z DL (mam MBP CD jeszcze bez DL) i wystarcza mi calkwowicie. Dopoki SD czyta wszystko nie ma co na rzekac - az tak czesto w "polu" plyt chyba nikt nie wypala....

#20 madmac

madmac
  • 136 postów

Napisano 20 lutego 2008 - 08:15

Miałem wiele problemów z napędami w power macach. Wymieniałem na oryginalne (tyle że wielokrotnie były to różne napędy, Mam wrażenie że co seria maców to inny napęd.) oraz kupione we własnym zakresie i.. ? Psuły się tak samo. Chciałem zauważyć że "super drive" jest tylko nazwą własną Apple. To jaki napęd jest w środku to inna sprawa i pochodzi zawsze od znanego producenta. Widywałem już w środku pioneery i sony. Nie przeklinajcie super drive tylko otwórzcie komputer i zobaczymy kto produkuje taki szmelc.

#21 poniewaz

poniewaz
  • 37 postów
  • Skąd3city

Napisano 20 lutego 2008 - 13:45

Bylem w bitkomputer. Tam tego typu napedow nie mieli ale mi powiedzieli, ze moga mi sprowadzic naped od hp za 500 zl. Przypomnialem sobie, ze niedaleko mnie jest cortland wiec pojechalem. Na miejscu mieli napedy pioneer. 300 zl za naped i 50 za robocizne. Pan w cortland powiedzial mi, ze orygimalny superdrive to koszt ok 1000 zl (??!!). Jutro po pracy odbieram gotowy komp. Posta pisze z ipoda, fajny gadzet. :)


To daj znac jak juz wszystko wymienisz. Podaj model tej nagrywarki moze sie przydac w przyszlosci. A jak cena z wymiana to koszt ok. 350zl to nie 1000 :)

Czy taki naped pasowalby do MB zamiast Combo?

#22 radekw

radekw
  • 266 postów
  • SkądKraków

Napisano 20 lutego 2008 - 14:02

Dziś około 17:30 odbieram komputer, wieczorkiem podam tu dane z faktury: cena całej usługi i model wymienionego napędu. Spytam też czy taki pasowałby do MB.

#23 poniewaz

poniewaz
  • 37 postów
  • Skąd3city

Napisano 20 lutego 2008 - 14:05

Ok. W takim razie czekam na info.

#24 lantiz

lantiz
  • 1 118 postów
  • SkądGdansk, Poland, Poland

Napisano 20 lutego 2008 - 15:07

Dziś około 17:30 odbieram komputer, wieczorkiem podam tu dane z faktury: cena całej usługi i model wymienionego napędu. Spytam też czy taki pasowałby do MB.


Tak. Napedy w MB i MBP sa takie same. 9,5mm

#25 ajfik

ajfik
  • 263 postów

Napisano 20 lutego 2008 - 15:56

Nie przeklinajcie super drive tylko otwórzcie komputer i zobaczymy kto produkuje taki szmelc.


A po co otwierać?

jabco>Ten Macintosh>Więcej informacji>Nagrywanie dysków

i mamy producenta i typ napędu

u mnie jest MATSHITA DVD-R UJ-85J

mój napęd ma 12,7 mm grubości, czyli na szczęście jest kilka zamienników i to dostępnych w Polsce od ręki, ufff już się nie muszę bać o napęd




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych