Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nie mogę wysłać pinga do podsieci które są podłączone do switcha...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 cepelia

cepelia
  • 3 postów

Napisano 03 kwietnia 2018 - 07:40

Cześć 

 

Tak jak w temacie nie mogę wysłać pinga do podsieci które są podłączone do switcha, a komputer w windowsem podłączony nawet do tego samego portu wysyła takiego pinga bez problemów. 

 

Mam kilka sieci które są urządzeniami na linii produkcyjnej i ich adresy są skonfigurowane ręcznie np. 172.168.15.200 to adres pierwszego urządzenia w pierwszej podsieci, kolejne z innej podsieci to np. 172.168.12.200 itd... maska podsieci ustawiona na 255.255.0.0 a adres routera zawsze z końcówką 1 czyli dla pierwszej podsieci 172.168.15.1 

Podłączając się komputerem do pierwszej podsieci ustawiam parametry połączenia 172.168.15.10 255.255.0.0 i router 172.168.15.1

oczywiście ping jest wysyłany prawidłowo do urządzenia 172.168.15.200, ale do innej podsieci już nie... 

Dodam tylko że komputer z windowsem wysyła pingi do innych podsieci na tych samych ustawieniach... 

 

Ktoś może wie dlaczego tak jest ??? 

 

Pozdrawiam 



#2 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 799 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 04 kwietnia 2018 - 11:11

Maska 255.255.0.0 będzie miała 'router' (rozumiem, że to dla Ciebie synomim 'pierwszego używalnego adresu') 172.168.0.1. Przy adresacji x.x.x.1 potrzebujesz maski /24, czyli 255.255.255.0.
Ale to w sumie nieważne. Routing do tej drugiej sieci masz? Bo jak nie, to skąd wiadomo, którędy mają pakiety przelecieć. Pokaż tablicę routingu na początek.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#3 cepelia

cepelia
  • 3 postów

Napisano 17 kwietnia 2018 - 07:58

Nie ma ustawionej żadnej tablicy routingu, router jest ustawiony na działanie bez DHCP więc jest przezroczysty, a podsieci są podłączone do switha... i tak jak mówiłem komputer z windowsem na takich samych ustawieniach wysyła ping bez żadnego problemu, a z maca mogę wysłać tylko do podsieci do której jestem wpięty... 



#4 PatrykDot

PatrykDot
  • 219 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 kwietnia 2018 - 21:23

Nie ma ustawionej żadnej tablicy routingu, router jest ustawiony na działanie bez DHCP więc jest przezroczysty, a podsieci są podłączone do switha... i tak jak mówiłem komputer z windowsem na takich samych ustawieniach wysyła ping bez żadnego problemu, a z maca mogę wysłać tylko do podsieci do której jestem wpięty... 

Raczej musisz mieć bo inaczej podsieci nie będą się widziały. Sprawdź czy aby na pewno ustawiasz tą samą maskę podsieci. Z innej podsieci ping na Maca przechodzi? 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych